Ana Menü

euRoViSiON'Da Bu SeNe KeNaN DoĞuLu...

Başlatan die-4-u, Aralık 21, 2006, 19:47:33

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carsi52

Bir soru sordum arkadaşlar ;D

Deniz valla doğru söLüyon HADİSE katılsa kasıp kavurur bir dahakinde sırbistanı ;D kendiside güzel seside aynı makedonyadaki kız gibi ama onun sesi güzel değildi o yüzden olmadı yada yanlışlık oLmuştur ;D
Bölünür senin için uykular!

Adriano

Alıntı yapılan: CooLDumaN - Mayıs 13, 2007, 01:23:54
Alıntı yapılan: FaTaL_eRe - Mayıs 13, 2007, 01:15:05
Turkce solemek nası gerı kafalılık olsun.o bızım dılımız.Nasıl bız TURK sek TURKCE solemekte bızım onemlıdır.

Türkçe sölememiz için melodimizin cok ıyı olması gerekıyor.

Herkez ing. solerken bızım kendı dılmızde solememız gercekten gerı kafalılık...

Ya siz ne diyorsunuz yaa.. Varsın sonuncu olalım ama kendi dilimizle söyleyelim..
Tamam kabul ingilizce olsun evrensel dil sonucunda.. Ama ne biliyim Türkçe İngilizce anlamsız kelimeler vardır ya..
Dişi Kartal demek istersin, Dishi kartal yazarsın.. Şekerim demek istersin, shekerim yazarsın..
Deli oluyorum bunlara ya.. Ulan birde bunu seçen TRT be.. Yazıklar Olsun..
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

Timurlenk

Alıntı yapılan: CooLDumaN - Mayıs 13, 2007, 01:23:54
[/quote]
Türkçe sölememiz için melodimizin cok ıyı olması gerekıyor.

Herkez ing. solerken bızım kendı dılmızde solememız gercekten gerı kafalılık...
[/quote]

çoğunluğun içinde senin ingilizce kullanıcı adı kullanıyor olmanda gerikafalılık o zaman

DugmE

ulan 4. olduk bee ssirbistanınki iğrençti nası birinci oldularki sıralama söyle:
1-SERBİA
2-UKRAYNA
3-RUSYA
4-TURKEY
5-BULGARİA
6-ARMENİA (ERMENİSTAN)
bide şuna gıcık oldum biz ermenilere 12 puan verdik onlar bize puan bile vermediler.
Sevdik Yemin Ettik Beşiktaşş, Sevdamızdan Ayıracak Hiç Bir Bedel Yok Bu Dünyada, Ne Bir Heves, Ne Bir Tutku, Beşiktaş'ım Anlatılmaz Sevgi Bu, Tapıyoruz, Seviyoruz, Aşkından Kahrolduk Biz Deliriyoruz

ugur24

ermenistan'dan bize puan gelmemesi çok normal..asıl anormal olan şey türkiye'den onlara 12 tam puan gitmesi.. >:(

CHEm !

Eurovision'da Demir Perde dayanışması

Eurovision şarkı yarışmasında ilginç puanlamalar vardı. Türkiye'den Ermenistan'a ilginç bir destek gitti.

Finlandiya'nın Helsinki şehrinde düzenlenen bu yılki Eurovision şarkı yarışmasının birincisi yarışmaya ilk kez katılan Sırbistan oldu.

Kenan Doğulu'nun "Shake it up şekerim" adlı parçasıyla yarışmaya katılan Türkiye ise 163 puanla 4.lüğü elde etti. 5 ülke Türkiye'ye tam puan verdi. Bunlar Türk nüfusun yoğuyn olarak yaşadaığı, Fransa Belçika, Almanya, Hollanda ve İngiltere oldu.

Eurovision şarkı yarışmasında ilginç gelişmeler de yaşandı. GSM'lerle oy kullanılan yarışmada Türkiye'den en fazla puanı büyük bir sürprizle Ermenistan'dan gelen ekip aldı.

Her fırsatta bütün dünyada Türkiye'yi soykırımla suçlayan Ermenistan'a Türkiye'deki halk oylamasından tam puan olan 12 puanın gitmesi yarışmaya katılan Ermeni gurubu bile şaşırttı.

Buna karşılık Ermenistan ise Türkiye'ye "hiç" yani sıfır (0) puan verdi. Türkiye'ye hiç puan vermeyen ülkelerden bir diğeri ise sıkı diplomatik ilişkilerde olduğumuz İsrail oldu.

Yarışma baştan sona eski demirperde ülkelerinin birbirlerine destekleriyle geçti.

Allah kitap Beşiktaş

ugur24

bu puanlama sistemi değişmediği sürece eurovision'dan bir cacık olmaz..bizdeki popstar yarışmaları bile daha zevkli..

@LAYINA GİDER

[KralKartal]

GURBETCILERIMIZIN cogunluk oldugu ULKELERDEn tam puan almalari normal
ki gurbetcilerimiz olmasa turkiye ilk 15 e zor girerdi..

Bu arada TRTde SPIKERde cok sacma sapan konusuyordu..
HOLLANDA tam puan verince(ki herzaman tam), HAYRET SASIRTICI birsey felan diyor
yok BELCIKA tam puan verince, BEKLEMIYORDUK diyor,
ey be trt spikeri, BELCIKA ALMANYA FRANSA HOLLANDA burda
zaten gurbetcilerimizin cogunluk oldugu ulkeler..

Hatta en komigide, KIBRIS RUM kesimi Yunanistana 12 puan verince
COK SASIRDIM, BEKLENMEDIK OLAY, NASIL OLUR gibi laflar ettide??
ben bu spikerin aklindan suphe ettim..eurovisionu biraktim spikerin rezilligine baktim..

Birde adamlar ingilizce konsuuyor diyor ki sayin spiker,
BIRSEYLER DIYO AMA >???! ingilizce bilen bi adam koysaydinizda tercume edebilseydi..
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Dem@

bir daha ki eurovision yarısmasına seçme ile değil direk katılma şansını yakaladık tebrik etmek lazım yurtdışında yaşıyan gurbetcilerimizinde büyük payı var

ugur24

Alıntı yapılan: kralcarsi - Mayıs 14, 2007, 09:44:30
ben bu spikerin aklindan suphe ettim..eurovisionu biraktim spikerin rezilligine baktim..

aynen abi orada çok güldüm..yıllardır eurovision yarışmalarını anlatan adamdı bunları söyleyen birde..çok ilginç !

unicorn

Alıntı yapılan: unicorn - Mayıs 12, 2007, 23:40:16
Puanlar yine siyasi olacak!
Eurovision, şarkı yarışması değil
Puanlar siyasiydi...
Çok hayret ettim bizim dağıttığımız puanlara
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

eRe

bır tek Türkiyenın ermenıstana 12 puan vermesıne sasırmadı zaten
ama su da bı gercek sırbıstan komsuları olmasaydı onlarda ılk 10 a gıremezdı
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Brestgerfich

Türkiye Eurovision a katılmasın kardeşim! daha ne yapmamız gerekiyo. sahne şovu müthişti.. şarkımız dierlerine göre daha iyiydi... ama politika etkili oldu.. nasıl iş bu anlamıyorum... Beyonce'yi Türk yapalım o yarışsın Türkiye adına,yanına da Ricky Martini vokalist olarak koyarız.. Belki ilk3e gireriz o zaman..
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

die-4-u

Alıntı yapılan: ugur24 - Mayıs 14, 2007, 10:09:51
Alıntı yapılan: kralcarsi - Mayıs 14, 2007, 09:44:30

orda ironik bi' durum vardı..yoksa tabi ki de Rumlar'ın oyu Yunan'a gidecek..Ne zaman aksi oldu? :)