Ana Menü

Transfer Taarruzu

Başlatan Adriano, Mart 13, 2008, 19:25:12

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adriano

Transfer taarruzu

Süper Lig'de 4 yıl sonra yükseldiği liderliği sezon sonuna kadar korumaya kararlı gözüken Beşiktaşımız, önümüzdeki sezon için transfer çalışmalarına şimdiden başladı. Kendisine hedef olarak Şampiyonlar Ligi'nde başarıyı seçen siyah beyazlı ekibimiz, Brezilya'nın Fluminense takımında forma giyen iki genç yıldız adayını yakın takibe aldı. Kartal'ın yakından ilgilendiği sambacılar, 'Nedved' lakaplı orta saha oyuncusu Thiago Neves ve aynı yaştaki stoper Thiago Silva.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, gelecek yıl Avrupa'da ses getirecek bir ekip oluşturulması için teknik direktör Ertuğrul Sağlam'dan talep edilen oyuncuların listesini istedi. Demirören ayrıca yönetim kurulu ve teknik heyet tarafından görevlendirilen oyuncu tarama ekibinden Necdet Ergün, Mehmet Ekşi, Ömer Gülen, Metin Uzun, Muharrem Önen, Gürsoy Yalçın ve Sarp Yiğit tarafından izlenen oyuncular konusunda bilgi aldı. Oyuncu tarama ekibinin yanı sıra, menajer Süleyman Kiriş tarafından tavsiye edilen oyuncular arasında titiz bir çalışma sonucu uygun görülen oyuncular büyüteç altına alındı.

Gole dönük bir orta saha oyuncusu olan 23 yaşındaki Thiago Neves, takımında 10 numaralı formayı giyiyor. Oyun tarzı İtalya'nın Juventus takımında forma giyen Çek Pavel Nedved'e benzetildiği için 'Nedved' lakabı ile anılan Neves, isabetli paslarının yanı sıra uzaktan attığı gollerle tanınıyor. Thiago Neves'in Fluminense forması altında 60 maçta 20 golü bulunuyor.

Aynı takımın stoperi Thiago Silva ise 1.83 metre boyunda ve güçlü fiziği ile dikkat çekiyor. 23 yaşındaki Silva, Avrupa tecrübesi olan bir isim. Daha önce Porto ve D.Moskova formalarını giyen Silva, 2 yıllık Avrupa macerasının ardından 2006'da yeniden Brezilya'ya döndü.

Alacağımız oyuncular mevcutlardan iyi olacak

Beşiktaş'ın eksikliğini hissettiği bölgeler için oyuncu takibini sürdürdüklerini belirten başkan Yıldırım Demirören, "İlk etapta gole dönük bir orta saha oyuncusu ile bir stoper transfer etmek istiyoruz. Thiago Neves ve Thiago Silva'yı uzun süredir takip ediyoruz. Teknik ekip son kararını verdiğinde işlemlere başlayacağız" dedi.

KİM KİMDİR ?

Thiago Neves Augusto

Doğum Tarihi: 27.02.1985

Boy: 1.82

2005 Parana 28 maç 12 gol

2006 Vegalta Sendai 32 maç 8 gol

2007-... Fluminense 60 maç 20 gol

KİM KİMDİR ?

Thiago Emiliano da Silva

Doğum Tarihi: 22.09.1985

Boy: 1.83

2003 Juventude

2004 Porto

2005 D.Moskova

2006 ...Fluminense

Kaynak: Hürriyet
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

Guti ORÇ.

thiago silvayı fmden tanıyorm orda görmüştüm iyi topçu diğeri hakkında bi bilgim yok ama hayırlısı olsun

keskinli

almisken kanatlarada 2 tane alsinlar
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

pascalyptica

Sonunda Nouma olmayan Pascal üçgeninden bi' hayır gelmez..

eRe

eger dogruysa cok super
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

carlito1903

Şimdiden transfer için arayışlara girmeleri çok iyi, transfer sezonunda son anda menajer tavsiyesiyle adam almaktansa böylesi daha faydalı, hatırlarsanız geçen sezon Tello'yu da ikinci yarının tamamında izlemişti gözlemcilerimiz ve sonuç ortada...

Thiago Neves'i tanımıyorum ama gole dönük orta saha dendiğine ve 10 numarayı giydiğine göre Delgado'nun mevkisinde oynuyor ve bence bu mevkiye böylesine bi yabancı yedek almak saçma Delgado takımdayken...

Bence bu yaz takıma çok iyi birer bek(özellikle yıllardır beklediğimiz sol bek transferi artık gerçekleşsin), iyi bir stoper ve bir de forvet alınmalı....

SercanBjk

Büyük ihtimal asılsız bi haberdir,şu dönemde takımın motivasyonunu bozmak istiyorlar,transfer dedikoduları çıkıyor. 9 Hafta sonra bunlar zaten sık sık konuşulur hatta yazmaya bir şey bulamayan medya,o zaman yer doldurmak için bile kendi kafasından yazar,ama şimdilik camia olarak bahsedilmemesi gerekir,9 hafta sabır.

gürol

bobo da bu zihniyetle getirildi ve işe yaradı.yararlı olur bence.
tabi alabilirsek!!!
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

NoPasaran

Gerek yok forvet arkasına :)

Defansa bi adam, sağ kanada Yattara ..

Seneye yine şampiyon oluruz  :P
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

pakito14

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Mart 21, 2008, 10:03:03
Gerek yok forvet arkasına :)

Defansa bi adam, sağ kanada Yattara ..

Seneye yine şampiyon oluruz  :P

çok doğru valla aklımdan geçmiyor değil :D
Sonunda NOUMA olmayan PASCAL üçgeninden kimseye hayır gelmez!..

Kralkartal21

Ben sadece bir defans istiyorum.Birde sağ kanata ama Yattara'yı istemiyorum.
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

NoPasaran

Her sene bu yattaraya bizim çalarda hasta oluyorum

iddaa ediyorum dünyanıon en iyi sol bekini birebirde harcayacak ender futbolcularından birisi :)

Tek sorunu devamlılık
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

Yattara cok iyi ama Istanbulda kaybolur..
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Kartalizmatik

ben tam tersini düşünüyorum.Bize gelirse trabzondakinden daha iyi performans sergiler
{a,b,c,ç,d,e,f,g,ğ,h,ı,i,j,k,l,m,n,o,ö,p,r,s,ş,t,u,ü,v,y,z}

TÜRKÇE KONUŞ!

Çirkin kadın yoktur,boş tribün vardır!

SercanBjk

Bu günlerde transfer konuşmak çok yalnış bence.