Ana Menü

Bu vatan kimin?

Başlatan Simurg, Mart 01, 2008, 14:27:34

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

melankolizm

24 - 34. saniyeler arası  :-\

cancion del popular

bu vatan kendini bu vatanın sahibi hisseden herkesin
SENİ ASİL İNSANLARIN BASİT SEVGİSİYLE DEĞİL...
BASİT İNSANLARIN ASİL SEVGİSİYLE SEVDİM!

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

rebellious

Alıntı yapılan: cancion del popular - Mart 16, 2008, 23:32:28

bu vatan kendini sahibi hissedenlerin değil, bir parçası olduğunu hissedenlerindir. bir vatana sahip olunamaz, ancak ait olunur!
[I]kara sevda adı...[/I]

delgado1008

Eskiden bizimdi de hatta bu uğurda ölenlerin kemikleri sızlıyor, o kadar çok satılıyor ki bknz(DİDİM) artık bizim mi pek emin değilim bu vatanın. Ama yan gelip yatıyorlar diyenlere inan Bu uğurda  şehit olanlara selam olsun...
Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk Halkı'na Türk Milleti denir...

Bircan*

Alıntı yapılan: rebellious - Mayıs 17, 2008, 15:52:12

bu vatan kendini sahibi hissedenlerin değil, bir parçası olduğunu hissedenlerindir. bir vatana sahip olunamaz, ancak ait olunur!
:alkis :alkis :alkis
UNUTMAYIN! ÇELİK GİBİ SABIR ÇİÇEK GİBİ SEVİNÇLERLE YAŞADIK BU ŞAMPİYONLUĞU..!! [ 2008-2009 Süper Lig ve Türkiye Kupası Şampiyonu BEŞİKTAŞ...! ]

cancion del popular

Alıntı yapılan: rebellious - Mayıs 17, 2008, 15:52:12

sana katılmıyorum... tabiki sahiplikten ne anladığın da  önemli.. eğer ki insan vatanını sahiplenmiyorsa o vatana ait de değildir... ''bu memleket bizim'' meselesi yani... sen bu memleket benim diyemiyorsan, sen de bu memleketin değilsin!! burada sanırım aynıyızdır.. bu memleket benim değil diyemezsin herhalde? bu memleket benim veya bizim diyorsan burada da haliyle bir sahiplenme vardır... dedim ya sahiplikten ne algıladığımızda önemli....

rebellious

Alıntı yapılan: cancion del popular - Mayıs 20, 2008, 00:01:55sana katılmıyorum... tabiki sahiplikten ne anladığın da  önemli.. eğer ki insan vatanını sahiplenmiyorsa o vatana ait de değildir... ''bu memleket bizim'' meselesi yani... sen bu memleket benim diyemiyorsan, sen de bu memleketin değilsin!! burada sanırım aynıyızdır.. bu memleket benim değil diyemezsin herhalde? bu memleket benim veya bizim diyorsan burada da haliyle bir sahiplenme vardır... dedim ya sahiplikten ne algıladığımızda önemli....

dediğim gibi bir vatana sahip olunamaz, ancak ait olunur bana göre. "bu vatan benim" demekle "benim vatanım budur" demek arasında farklar var. ülkeyi sahiplenmeye çıkan büyük güçler bazında anlamaya çalış söylediklerimi. sıradan birer vatansever bazında değil.
[I]kara sevda adı...[/I]

cancion del popular

yahu kardeşim o açıdan tabiki haklısın... ama ben ''sıradan bir vatan sever''im... senide öyle gördüğüm için 'algılamaya' özellikle vurgu yaptım... yoksa bahsettiğin ''güçler'' benim gözümde zaten vatan hainidir ;)