Ana Menü

Vodafone Arena.. [Ana Konu]

Başlatan BEŞİKTAŞ, Şubat 20, 2008, 11:34:19

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

ntvspor bu kadar sallama haber yapabişirmi bilmiyorum

yönetim bir açıklama yapsın o halde durmadoğına dair.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Colgado

Niye yapmasin ferit sahenkin menfaatci oldugunu cok net anladik gezi parki olaylarinda. Yine de haklisin tabi aciklama yapilmali

NoPasaran

Hayir bu stadin reklam ve pazarlama tarafı dogusa ait olduğundan bitmesini isteyecegini dusunuyorum

Samsung Galaxy S4 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

Tarihi eser kalıntıları iddialarıyla ilgili koruma kurulu heyeti bu sabah stat inşaatında inceleme yapmıştı. Anıtlar 3 nolu Yüksek Kurulu'ndan yetkilililer yıkım alanında incelemelerde bulunmuştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, inceleme sonunda kararını açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İnönü Stadı'nda yıkım çalışmalarının devam etmesine karar verdi. Çıkan kalıntıların çalışmaları etkiler nitelikte olmadığı, kalıntı bölgesinde yapılacak çalışmaların müze denetiminde devam edeceği kararı alındı.

Haber Kaynağı: HABER1903

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

Beşiktaş'ın ne çok düşmanı var.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

ERHUN

Guti ORÇ.

bugün arkadaşla geçtik önünden. arkadaş ta sevmez futbol falan dedi bana yıkılmış stat falan sizin diye. he dedim de demez olaydım. görmemle bi duygulandım ki fena. o halde görmek koyuyor. şu inşaat temiz şekilde olsun bitsin de dönelim yuvamıza.

NoPasaran

Kendimi çok duygusuz hissediyorum çoğu zaman ben..

valla o kadar geç kalındıki şu stat için yapılmayan her sene Beşiktaşın 30 milyonları gitti.

keşke hemen yıkılsa ve bitse..

inönü eskiden modern ve güzel bir stattı ama son senelerde bence ne atmosfer anlamında nede stat anlamında bişey ifade etmiyordu..

sadece tuvaletine bile girmek orasının artık yıkılmasını gerektiğini anlatıyordu :))
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

Yeni stadın mimarı Bünyamin Derman, stat yapımının detayları hakkında HABER1903'e açıklamalarda bulundu.

Derman, HABER1903'e yaptığı açıklamada;

-STAT, 14 AYDA RAHATLIKLA BİTEBİLİR-

Stadın Bahar 2015'te bitirilebileceği şeklinde kendisi tarafından yapılan açıklamalara değinen Bünyamin Derman; "Ben tarih olarak 2015 yılını vermedim. Ben tarih söylemem. Çünkü mimarım. "Stadın hafriyatının 4 ay, kabasının 4 ay ve çatısının 6 ayda yani toplamda 14 ayda bu proje rahatlıkla bitirilebilir" dedim. Ben inşaatçı değilim. Bu durum imkanlarınız ve teknolojileriniz ile ilgilidir. İnşaat firmasının kendi elindedir. 3 vardiyalı olarak çalışılması durumunda bu süre geriye de çekilebilir. Orada yanlış anlaşılma oldu. Çünkü başkanla benim stat yapımının süresi konusunda ters düşmem mümkün değil. Ama şöyle bir mevzu var. Herhangi bir negatiflik durumu olabiliyor. Mesela suya önlem alamayabilirsiniz. Bu her inşaatta olabilecek şey. Ama biz başkanın yaptığı açıklamaların proje olarak her zaman arkasındayız" dedi.

-BEŞİKTAŞ'IN ÇOK FAZLA ÜZERİNE GİDİLİYOR-

İnönü Stadı'nın altından tarihi kalıntıların çıktığı şeklinde yapılan açıklamalara netlik kazandıran Derman; "Buradaki bütün bölgelerde altyapı geçen bir atık kanalı var. Yukarıda iki tane tünel giriş çıkışları da var. Tünelin o bölümlerini yukarıdan Anıtlar Kurulu ile beraber gezdik. Büyük bölümü kırılmış ve atılmış. Yeni Açık Tribünü'nün altında da aşağı yukarı 15 metrelik bu kanal var. Yani bir tarihi eser değeri yok. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Çünkü İstanbul'u bilen, İstanbul ile ilgili eli titreyecek şekilde duran bir mimari grubuz. Ben ayrıca üniversitede hocayım. Zaten böyle bir şeyin üstünü örtmeye kalkamam. Anıtlar Kurulu ve Müze Kurulu geldi ve inceledi. Değerli bir şey olmadığına karar verdiler. Bu benim uzmanlık alanım değil. Ama benim gördüğüm bir altyapı kalıntısıdır. Beşiktaş'ın seveni var sevmeyeni var. Ancak bu kadar da şey yapılmaz. Bana Beşiktaş'ın çok fazla üzerine gidiliyor gibi geliyor" dedi.

-STAT, TAMAMEN DEĞİL KAPATILMAYACAK, TRİBÜNLERİ KAPATILACAK-

İnönü Stadı'nın üstünün tribün olarak kapatılacağını ifade eden Bünyamin Derman; "Stat tamamen değil, tribünleri kapatılacak. O da yarı transparan ya da mümkünse transparan olacak. Stadın çatı cephesi önemli. Çünkü bu vadide bir proje olduğu için bu yapı her yerden algılanıyor. Bu nedenle ne kadar transparan bir çatı yapılabilirse o kadar başarıya ulaşılır. Başkan da bunun arkasında. Çelik ve kablolar ile bu stat yapılacak. Başkanın hem İstanbul'a hem Beşiktaş'a yakışır bir çatı önerisi var. Galatasaray'ın stadını düşünürsek aşağı yukarı 20-25 metrelik makaslarla geçiliyor. Bizim öyle bir şeyimiz yok. Biz çelik ve kablolarla bir sistem yapıyoruz. Ayrıca mümkün olduğu kadar en az çeliği kullanıyoruz. Zaten Anıtlar Kurulu da projeyi bu yüzden sevdi. Yani mümkün olduğu kadar en az zararla çevreye müdahale edeceğiz. Bu projenin başarısıdır. Bunun için de ısrarla çok çalışıyoruz. Sanat eseri bir stat yapmayı hedefliyoruz. İnşallah da başaracağız" dedi.

-ESKİ AÇIK TRİBÜNÜ'NDE KARTAL YUVASI, MÜZE VE KAFE OLACAK-

Eski Açık Tribünü'nde yapılacak olan yapı hakkında bil veren Derman; "Stat, Eski Açık Tribünü tarafından 25 metre civarında yukarı doğru kaydırıldı. Eski Açık Tribünü'nün içini de Kartal Yuvası ile birlikte bir Beşiktaş Müzesi tasarımı yapıyoruz. Yani Beşiktaşlılar Kartal Yuvası'na girdikleri zaman aynı zamanda alışverişini bir müzenin içerisinden yapacak. Buranın Beşiktaşlılara yakışır bir iç mekan olacağını düşünüyorum. Hem eğitim hem Kartal Yuvası hem de bir kafesi olacaktır" dedi.

-SİLUET AÇISINDAN ÖNERİLERİ BUYDU-

Stadın deniz seviyesinin altında inşa edilecek olmasının siluet açısından olduğunu belirten Bünyamin Derman; "Stat, deniz seviyesinin altında olacak. Biz bu projeyi Başkanın Beşiktaş Kulübü Başkanlığı'na geldiği dönemden itibaren çalışıyoruz. Proje bir çok kurula girdi ve siluet açısında iri bir yapı olmasını istemediler. Siluet açısından önerileri buydu. Bizim de önerimiz mümkün olduğu kadar yerin altına indirmekti. Dolayısıyla stat gömülünce -3 ya da -4 olarak stadın zeminin bitirmeyi hedefliyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Kaynağı: HABER1903 ÖZEL HABER

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Alp Erdem

ilhan mansız_melis

Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman'ın birinci gündem maddesi İnönü Stadı... NTV Spor'a özel açıklamalarda bulunan Orman, stadın isim hakkı için uluslararası bir GSM operatörü ile anlaştıklarını söylerken, inşaatı 1 yılda bitirmek zorunda olduklarına söyledi.

İnönü Stadı'nın yeniden yapılması Beşiktaş'ın önceliği. Kulüp başkanı Fikret Orman, Statla ilgili çalışmalar hakkında bilgi verirken, çalışmaları takip için ofisini stada taşıdığını söyledi.

Fikret Orman, uluslararası bir GSM şirketi ile stadın isim hakkı konusunda anlaştıklarını ve bunu cuma günü açıklayacaklarını belirtti. Orman, "İlk günden beri aynı şeyi söylüyorum. Stadın adı değişecek, başına sponsor adı gelecek diyorum. Spor tarihinin en büyük anlaşmasını yapacağız. Anlaşma 10 + 5 yıllık olacak" dedi.

Stadı 1 yılda bitirme söyleminin iddialı olduğunu ama buna mecbur olduklarını belirten Orman, "Çünkü başka stata oynamak problem. Kombine satışlarında Fenerbahçe ve Galatasaray bizim çok önümüzde. Biz stadı yapınca bu fark kapanır" diye konuştu.

reklam

Orman, yeni statta zeminin şu anki seviyeden 8 metre daha aşağıda olacağını belirterek, "Şimdi denizden 4 metre yüksekte. Bittiginde deniz seviyesinin 4 metre altında olacak" dedi.

Fikret Orman, Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda çirkin tezahürat olması halinde anlaşmanın iptal olacağını, o durumda Olimpiyat Stadı'nda oynayacaklarını belirtti.

Hayalinin başkanlığı döneminde Avrupa'da kupa kazanmak olduğunu da belirten Orman, "110 yıllık bir kulüp Avrupa'da kupa almalı" ifadesini kullandı.

Fikret Orman, UEFA'dan gelen ceza sürecine de değindi. Beşiktaş Başkanı CAS'tan kararın maç oynanmadan açıklanmasını isterim ki bir yılın cezası bu sene bitsin. CAS cezayı onarsa, Türkiye'de yeniden yargılama istemeyecek. Puan silme ve kupa alma gibi argumanlar olmayacak" dedi.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

STADIN?İSMİ?NE?OLACAK
*Vodafone Arena İnönü Stadı gibi bir isim olacak. Kimse kimseyi kandırmasın. Ali Sami Yen kalmadı. Herkes Türk Telekom Arena diyor. Ben de yalan söylemiyorum. Stadın isminin başına sponsor ismi gelecek. İnönü Stadı’nın ne kadar hayati olduğunu herkes anlamalı. Galatasaray iki günde 65 milyon dolarlık kombine sattı. Fenerbahçe, kısa bir sürede 1907 ve localar hariç 60 milyon lira gelir elde etti. Diğerleri ile beraber 100 milyon lira üzerinde. Benim ise kombine gelirim 6 milyon lira.

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Colgado

Vodafone arena inönü çok kötü duruyor. Vodafone arena da kötü.

Simurg

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..