Ana Menü

Vodafone Arena.. [Ana Konu]

Başlatan BEŞİKTAŞ, Şubat 20, 2008, 11:34:19

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilhan mansız_melis

Yani stadta 3 loca olması iyi mi kötü mü ?
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

3 loca değil 3 tarafı loca ile çevrili..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

Alıntı yapılan: ilhan mansız_melis - Şubat 25, 2013, 15:20:07
iyimi kötümü tartisilir ama tartisilmayacak kesin bi sey var
cok loca demek cok para demek
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Ayrıca stat konusunda sanırım tarafatar memnun edilemedi..

Polemik yaratmak için yazmıyorum ama kimle konuşsam stadı beğenmemişler..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

Valla bu saatten sonra mecburen begenecegiz  :D
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

ERHUN

Şuan gördüğüm kadarıyla bu stadı beğeniye sunmadılar, öyle bir durum olsa aday projeleri gösterirlerdi. Yapacağımız stadyum bu diye gösterdiler, kararlaştırılmış proje bu yani. Proje üzerinde düzenlemeler olursa bilemem ama onun dışında bir değişiklik olacağını düşünmüyorum.

NoPasaran

Biraz daha bekleyip görmek lazım. Şöyle içten similasyonlu halde 360 derece dönebileceğimzi bir stat göstermeleri lazım..

Kutu şeklinde bir havamı olacak

yoksa inönü gibi heryeri açık olan bir stat mı..

Umarım inönünün i sini hatırlatmaz bana.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

Alıntı yapılan: keskinli - Şubat 25, 2013, 23:21:30
Alıntı yapılan: ilhan mansız_melis - Şubat 25, 2013, 15:20:07
iyimi kötümü tartisilir ama tartisilmayacak kesin bi sey var
cok loca demek cok para demek

Sorduğum şuydu sağolasın abi :D

IL Capitano

Bi maket filan yapilsaydi görseydik. Bu eski acik tarafi biraz bozuyor, bunda heralde cogumuz hemfikiriz.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

CR7

Eski açık tarafı sadece merdivenler ve müze kapısı duracak ama stad duvarı içte olacak. arada da boşluk. benim anladığım kadarıyla.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

IL Capitano

Öylese cok iyi. Her tarafi ayni olursa sIkinti olmaz. Yoksa hep eksik durur bence.

IL Capitano

NoPasaran

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda kazma vurulması amaçlanan Beşiktaş'ın yeni mabedinin ayrıntılarını FANATİK açıkladı.

Taraftarın yıllardır beklediği yeni stat boğaz'a farklı bir görünüm katacak.

İlk kazma, yeni açık tribüne vurulacak, tarihi eser niteliği taşıyan eski açık tribüne ise dokunulmayacak.

Beşiktaş Yönetimi'nin üzerinde titizlikle çalıştığı yeni stadın, 41 bin 903 kişilik olması planlanıyor.

'Feda' sezonunu yaşayan Beşiktaş, stadına da görkemli bir törenle 'Veda' diyecek. Stadın ilk maçında olduğu gibi AIK Stokholm ile Beşiktaş karşı karşıya gelecek.

Başlama vuruşunu da Siyah-Beyazlılar'ın yaşayan efsanesi ve İnönü Stadı'nın ilk golünü atan Süleyman Seba yapacak. Ayrıca konserler ile bu organizasyon desteklenecek ve şölen havası yaratılacak.

Tavan, şeffaf bir madde ile kapatılacak. Böylece TT Arena'da olduğu gibi çimlerin güneş alma sıkıntısı yaşanmayacak.

Zemin aşağı çekileceğinden çevre dokusu ve boğaz görünümüne engel teşkil etmeyecek.

Otopark kapasitesi 2 bin 500 araç olacak.

Eski açığın dışındaki üç tribün, boydan boya özel localar ile donatılacak.

Lüks ve kullanışlı olmak üzere kurgulanan locaların kapasitesi 1076 kişi olarak planlanıyor.

Ayrıca yeni İnönü Stadyumu'na özel 1903 tribünü yapılacak. Yeni açık olarak bilinen tribünde taraftarlar için çok özel bir tribün oluşturulacak.

Stat, 20 dakikada boşalabilecek düzeyde dizayn edilecek.

Stadın içinde restaurant, mağazalar ve farklı amaçlar için kullanılabilecek salonlar yer alacak.

Saha zemini, konser ve benzer görüntüler için katlanabilen bir sistemde oluşturulacak.

Hali hazırdaki İnönü Stadı'nın eski açık tribününün altı tamamen müze yapılacak. Yani şu an varolan müze büyüyecek.

Kulüp binası ve BJK TV'nin de taşınacağı stadın dışı tarihi dokuyu bozmayacak ve şu anki stadın Protokol Tribünü'nün girişindeki taşlarla kaplanacak.

En önemli detaylardan biri de skorbordun, basketbol salonlarında olduğu gibi ortada, yani orta yuvarlağın üzerinde asılı duracak olması...

İnönü Stadı'ndaki mevcut akustik yapıyla Kanada MC Gill Üniversitesi'nden Wieslaw Woszczyk ilgilenecek.

Beşiktaş'ın yeni mabedinin içi ve dışı son teknoloji led ışıklarla aydınlatılacak.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

Stadı çok beğendim ben.

Veda törenine ayarlayabilirsem eğer gelmeyi planlıyorum. İnşallah olur.

NoPasaran

Statın dik oluşunu bende sevdim..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net