Ana Menü

Kulübümüz’den Açıklama

Başlatan [KralKartal], Şubat 18, 2008, 15:50:16

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[KralKartal]

Kulübümüz'den Açıklama
18.02.2008 13:18

BJK İnönü Stadı'nda oynanan Beşiktaş-Ankaraspor karşılaşmasında tribünde yaşanan gerginlikle ilgili olarak Kulübümüz'ün açıklamasıdır: 
Beşiktaş – Ankaraspor maçında skor 2-2 berabereyken basında iddia edildiği gibi toplu halde bir grubun değil, Protokol Tribünü'ne yönelik, kalabalığın içinden münferit olarak bir taraftarın söylemleri olmuştur.

Karşılaşma sonrasında davranışları kameradan, bulunduğu tribün taranarak feveran içindeki davranışlarından tespit edilerek Emniyete celp edilen ve tanıkların ifadesiyle o şahıs olduğu belirlenen kişinin emniyetteki sorgusunda, "2-0 galip iken son dakikalarda maçın 2-2 beraberliğe dönüşmesinin verdiği üzüntüyle tepki içerisinde oldum. Ne Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören ne de Ankaraspor Onursal Başkanı Sayın Melih Gökçek'e, ne ben ne de etrafımdaki kişiler tarafından, küfürlü bir söz asla sarf edilmedi' şeklinde ifade vermesi ve eylemin gerçekleştiğine dair somut bir delilin bulunmaması üzerine, kendisinden davacı olunmamıştır.

Ancak Kulübümüz küfürün ve şiddete yönelik eylemlerin statlarda sona erdirilmesi için gerek stattaki kameralar, gerekse de Emniyet güçleriyle ve de özel güvenlik birimleriyle yapacağı işbirliği ile çok titiz bir çalışma içerisinde bu işin takipçisi olacaktır. 

Bahse konu kişi hakkında Emniyet birimlerinin, 5149 sayılı yasa gereği konuyla ilgili araştırmalarını sürdürdükleri ve ilgili kişinin İl Spor Güvenlik Kurulu'na sevk edileceği öğrenilmiştir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız,

BEŞİKTAŞ JK

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Adriano

Kameralardan Sayın Demirören'in de sanki ağzından küfür çıktığı okunuyor..
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

gözzde_bjk

Alıntı yapılan: Adriano - Şubat 18, 2008, 15:56:22
Kameralardan Sayın Demirören'in de sanki ağzından küfür çıktığı okunuyor..

Maç anında bir taraftarın ağzından çıkan küfür hemen cezalandırılıyorsa başkanda ağzından çıkanlara dikkat etmeli.Maçın tekrarında ''sevinç çığlıklarını'' izlerken bizi utandırmamalı.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!