Ana Menü

BEŞİKTAŞ'ta SAĞLAM farkı !!

Başlatan pakito14, Şubat 13, 2008, 10:52:55

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pakito14

Beşiktaş'ta sezon başında teknik direktörlüğe getirilen Ertuğrul Sağlam, Turkcell Süper Lig'de kendisinden önce görev yapan Jean Tigana, Rıza Çalımbay ve Vicente Del Bosque'den daha başarılı bir performans ortaya koydu. Sağlam yönetimindeki Beşiktaş, ligde 16. haftalar itibariyle son 4 sezonun en başarılı dönemini yaşıyor.

Bu sezon 16 maç sonunda toplam 31 puan toplayan siyah-beyazlılar, geçen sezon aynı sürede Tigana ile 26, İlk 9 haftasında Çalımbay'ın görev yaptığı, daha sonra da Tigana'nın göreve geldiği 2005-06 sezonunda 25, Del Bosque ile de 2004-05 sezonunda 26 puan toplayabilmişti.

Beşiktaş'ın 16. haftalar itibariyle son 4 sezondaki puan durumları şöyle:
Sezon O G B M A Y P
----------------------------------------
2007-08 16 9 4 3 20 13 31 (Sağlam)
2006-07 16 7 5 4 21 15 26 (Tigana)
2005-06 16 7 4 5 24 18 25 (Çalımbay-Tigana)
2004-05 16 7 5 4 34 24 26 (Del Bosque)

ZİRVEDEN KOPMADI
Sağlam döneminde Beşiktaş, 16 hafta sonunda 31 puan toplayıp 35 puanlı lider Galatasaray'ın 4 puan gerisinde kalarak ligin zirvesinden de kopmadı. Siyah-beyazlılar, geçen sezon 16 hafta sonunda 34 puanlı lider Fenerbahçe'nin 8, 2005-06 sezonunda 42 puana sahip lider Fenerbahçe'nin 17, 2004-05 sezonunda da 40 puanla yine lider olan Fenerbahçe'nin 14 puan gerisinde kalmıştı.

GOLLER AZALDI
Ertuğrul Sağlam döneminde Beşiktaş gol yollarında sıkıntı yaşarken, değerlendirmeye alınan son 4 sezondaki en düşük gol oranına sahip oldu. Sağlam döneminde 16 maçta 20 gol atabilen Beşiktaş, geçen sezon 21, 2005-06 sezonunda 24, 2004-05 sezonunda ise 34 gol atmıştı. Yenilen goller bakımından ise siyah-beyazlılar, son 4 sezon içindeki en az gol yedikleri dönemi yaşıyor. Bu sezon 16 maçta 13 gol yiyen Beşiktaş, geçen sezon 15, 2005-06 sezonunda 18, 2004-05 sezonunda ise kalesinde 24 gol görmüştü.

bence ertuğrul hocam bu sene şampıyon yapacak !! tabi sezon sonu göndermezlerse :) daha çok iş yapar BENCE :)
Sonunda NOUMA olmayan PASCAL üçgeninden kimseye hayır gelmez!..

[KralKartal]

Tigana 26 De;l Bosque 26 toplamis,
ama Del BOsque gonderildi peki Saglam neden duruyor dersem?
Yada nasil desem, arada 2 beraberlik + 1 maglubiyet fark var...

Tigana yabanciydi , Del bosquede oyle, ve turk futboluna uzaklardi
iyi puan toplamislar..yani SAGLAM farkini ben hala goremedim acikcasi
benim icin HAYAL kirikligi oldu
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

carlito1903

Ertuğrul hocanın hala arkasındayım,yaptığı hatalardan ders aldığını düşünüyorum...
Özellikle transfer konusunda çok büyük hatalar yaptı hocamız...
Biz kimlere sabretmedik kendi öz evladımıza da sabrederiz ama hocam sende şu hatalarını düzelt biraz....

ata vicente

keskinli

para karsiligi görev yapiyor
iyide para kazaniyor
artik öz evladimiz falan hikayelerini birakmak lazim
besiktas ciraklar okulu olmaktan cikmali
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Non Mollare Mai

Geçtiğimiz senelerde puan topluyorduk da topladığımız puanlardan zevk alan var mıydı ?
Oyun iyimiydi yani ? Kazandığımız maçlarda dahil zevk vermiyordu takım.
Bu sene kazandığımız bütün maçlarda hemen hemen zevk aldım.
Korkak futbol anlayışı olmadı en azından. Hücumu düşündük ilk olarak.
Kaybettiğimiz bazı maçlarda iyi oynadığımıza sevindik.

Bosque veya Tigana varken bu söylediklerimin hiç birini göremiyordum ben.
Ertuğrul hoca gayet başarılıdır bana göre.
Daha da iyi olacak sabredilirse..
Yanındayız hocam !
edit

carsi52

Bosque'ye dayanıLsaydı sabrediLseydi şuan çok dahada iyi yerLerde oLabiLirdik ;)
Bölünür senin için uykular!

pakito14

Del bosque bizde ne yapacaktı ki gerçekci olalım.. real madrid'te para vardı yıdızları toplayıp getirdi kurdu takımı oyuncularda gerekeni yapıyodu! şimdi burda ne yapcak kimi transfer edecek adam? tanımıyo etmiyo kimseyi takımda :)
Sonunda NOUMA olmayan PASCAL üçgeninden kimseye hayır gelmez!..

onaT

Ertuğrul Sağlam'a güvenim Galatasaray maçında sarsıldı
8-0'dan sonra bitme noktasına geldi
Porto maçında yerle bir oldu.
Kayseri maçında ki acizliğine şaşırmadım bile.

metin16

sensiz geçen günlerin......

Kralkartal21

Alıntı yapılan: Onat_delgadO - Şubat 13, 2008, 21:08:33
Ertuğrul Sağlam'a güvenim Galatasaray maçında sarsıldı
8-0'dan sonra bitme noktasına geldi
Porto maçında yerle bir oldu.
Kayseri maçında ki acizliğine şaşırmadım bile.

Bi yerde doğru Söylüyorsun
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

levent1903

del bosque ye zaman tanimadik, anlayamadik... riza ve tigana dönemi kötüydü
ve ertugrul hoca ile bir iki fazla puan kazandik diye iyiyiz diyemem, halan kötüyüz....
puan toplamak bir yana - iyi, güzel ve efektif futbola hasretiz senelerdir --
Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş.
Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

eyup1903

arkadaşlar neden kendi evladımıza sabretmiyoruz boşverin herşeyi

pascalyptica

Sonunda Nouma olmayan Pascal üçgeninden bi' hayır gelmez..

M34

hersey toz pembe ya, bir ertugrul saglam kötü, öyle mi? insaf ya ... 8:0 benim de aklimdan gitmiyor, tamam, ama bu sonucta suc sadece saglam'da mi, demirören'in fener maci sonrasi demeclerinde mi? eger besiktas kulübünde akli basinda tek bir insan var ise bu ertugrul saglam'dir. elestirilcek son insandir. bu akil hastanesinde ki tek doktoru kovmak gibi birseye benzer. insaf ya, 5-6 ay oldu geleli.