Ana Menü

"Beşiktaş'a küskünlüğüm var" (onursal başkandan açıklamalar)

Başlatan delgadoo_10_, Ocak 25, 2008, 12:55:13

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

delgadoo_10_

Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba, "Beşiktaş'a bir küskünlüğüm var, bunu saklayacak değilim. Artık futboldan zevk de almıyorum" dedi.

Çanakkale Beşiktaşlılar Derneği lokal binasının açılışı için Çanakkale'ye gelen Seba, dernek başkanı Dr. Azem Ülkü ve yöneticilerle bir araya geldi. Seba, burada yaptığı açıklamada, eskiden futbolun bir güzelliğinin bulunduğunu söyledi.

Beşiktaş'a bir küskünlüğünün bulunduğunu, bunu da saklamayacağını belirten Seba, "Artık futboldan zevk de almıyorum. Günümüzde futbolun bir esprisi kalmadı. Herkes birbirine laf atıyor. Eskinin bir güzelliği vardı. İnsan o dönemleri arıyor" diye konuştu.

Eskiden Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarında Şeref Stadı'nda kimsenin kimseye küfür etmediğini, herkesin yan yana oturup, maçları izlediğini, bu sıra küçük de olsa sataşmaların yaşandığını anlatan Seba, şöyle devam etti: "Taraftarlar arada hakeme de gönderme yaparlardı. Artık gazete dahi okumuyorum. Günümüzde futbolun sistemi değişti. Bizim zamanımızda Beşiktaş 'W' sistemiyle oynardı. Fenerbahçe diyagonal Brezilya sistemini tercih ederdi. Şimdi artık sistemler de karıştı. O dönemlerde futbolun şimdiki kadar hareketli olmadığı savunulurdu. (Durarak oynanılıyor) denirdi. Hiç futbol durarak oynanılır mı?"

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Dem@

nerde eski günler şimdi yanyana gelseler bırakın küfürü adam bile öldürülür o derecede holigan olundu kırılmakda da haklısın be başkan

MeLo

bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

keskinli

senin gibisi yüzyilda gelmez efsane baskan
seni zorla gönderenler utansin
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Delirdik

Alıntı yapılan: 1903 Çanakkale Beşiktaş'lılar Derneği - Ocak 26, 2008, 17:18:32
Sevgili Beşiktaş'lılar

1903 Çanakkale Beşiktaş'lılar Derneği'nin açılışı Onursal Başkanımız Sayın Süleyman Seba'nın nezaretinde 25 Ocak 2008 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Dürüst ve demokratik medyaya olan saygımızı korumakla birlikte, dürüstlük vasıflarına haiz olmayan medyanın mütemadiyen Beşiktaş camiasına karşı olan hasmane tutumu dün olduğu gibi bugünde ziyadesi ile devam etmektedir.

Derneğimizin sözü edilen açılışında, Onursal Başkanımız Sayın Süleyman Seba'nın konuşmaları medya tarafından eksik, yanlış ve çarpıtılarak yapılmaktadır.

Sayın Süleyman Seba'nın konuşmasında geçen "küskünlük" kelimesi medyanın mutfağında Beşiktaş camiasının birliğini bozacak, önüne çıkartılacak engellere katkı sağlayacak şekilde pişirilip sunulmuştur.

Gecede, gazeteci çanak sorusunu su şekilde sormuştur: "Beşiktaş'a küskün müsünüz?"

Sayın Seba bu soruyu kendi üzerine alır ve söyle yanıtlar; "Evet, kendimde hatalar yaptım, kendime karşı kızgınlığım küskünlüğüm var!"

Haberi geçen gazeteci bunu su şekilde tercüme eder; "Evet, Beşiktaş'a küskünüm!"

Victor Hugo'nun dediği gibi; -en mükemmel adalet vicdandır-.

Sayın Seba, öncesinde bizleri basına karşı dikkatli olmamız gerektiği konusunda bizzat uyarmıştır. Gecenin akabinde kendisi ile birlikte yaptığımız sohbet esnasında da Sayın Seba, kendisine iletilen haber üzerine "bakin basın yine çarpıtmış", "ben açıklama yaparım, sizler dikkatli olun" diyerek uyarışın devamını da getirmiştir.

Onursal Başkanımız nezdinde Beşiktaş camiasına karşı takınılan tutum karşısında medya maymunlarının oyununa gelmeyelim, onların reyting kaygılarına ortak olmayalım.

Şampiyonluk yolumuzda iç bütünlüğümüzün bozulmasını hedef alanların ekmeğine yağ sürmeyelim.

Konuya muhatap ve mudahil olan medyayı, Beşiktaş camiasına ve varlığı Beşiktaş ile özdeşleşmiş bir insana karşı takınmış oldukları bu tutumlarından ötürü kınıyoruz.

Yaşasın Beşiktaş.

1903 Çanakkale Beşiktaş'lılar Derneği
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

NoPasaran

Küçüktük..

TV karşısında maç izlerken YETER ARTIK SEBA ARTIK İSTİFA seslerinden ne kadar zevk aldığımı size anlatamam

Şimdi aklıma geldikçe sinirleniyor, üzülüyor ve utanıyorum  :(
Aşk bu Aşk !

volkanca.net