Ana Menü

Düşman Kardeşimiz PAOK

Başlatan Non Mollare Mai, Ocak 18, 2008, 16:19:58

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Non Mollare Mai

Düşman Kardeşimiz PAOK ...

1923 Yilinda Istanbuldan Selanik'e göc eden 3 ßeşiktaşli sporcunun ilk başlarda Panthessalonikeios Athlitikos Omilos adi altinda kurduktulari bu klub 1926 yilinda Istanbuldan göc eden diğer Rumlarin yerli rumlari yönetimde istememesinin arindan PAOK adi altinda 2. kere kurulmustur..Klub Tarihcesindede ßundan bahsedip Mustafa Kemal Atatürk'un şehrinin takimi olduklari icin övünürler..

Renkleri Siyah Beyaz Olan PAOK'un amblemi ise çift ßaşli kartaldir..ßir hoş tesadüftür ki! Lakaplarida KARA KARTAL'dir..

Yunanistanda bu nedenlede en nefret edilen klubtur..Özellikle şehrin diğer takimi olan Arisliler ezeli rakiplerine Türkler ve Cingeneler demektedir..
Ortada olasi bir Deportivo-Celta Muhabbeti vardir üstelik yillardir..Ayrica klub olarak kendilerini Partizanla kardeş görürler..

Atina ve Pireus Şehirlerinin yillardir sürdürdüğü amborgoyu bugune kadar kirabilmiş tek takimdir PAOK..Özlerinde Muhaliflerdir..Olympiakos Panathinaikos AEK Athens ve Aris'e karşi Onur mücadelesi verirler kendilerine göre Onlar icin bu takimlarla yaptiklari mac ise sadace futbol değil bir Onur mücadelesidir..

2 Lig Şampiyonlugu Bulunan PAOK'un 6 da Yunanistan Kupasi zaferi vardir..Yunanistanin 3 büyük takimindan şampiyonluk alan 2 takimindan biridir..

1999 Yilinda Oynanan Olympiakos-PAOK mücaldesinde Olympiakoslularin açtiği..

Kahrolsun PAOK kahrolsun ßeşiktaş Kahrolsun Partizan pankarti vardir..

1997 Yilinda Korac Kupasi finalinde Aris ile oynayan Tofaş takimini havaalaninda ciceklerle karşilamiş ve güllerlede uğurlamişlardi..

2004 Yilinin Eylül Ayinda Tüm PAOK Yönetim Kurulu Istanbulda ßeşiktaşimizi ziyaret etmiş ve dostluklarin temelini atmişti..

1998 Yilinda ßesiktas-Aris macinda cikan olaylarda PAOK'lu seyirciler takimizin kamp yaptiği otelin önünde beklemis Arislilerin olasi bir baskinini önlemişlerdir..Mac icerisindeki olaylar sirasindada salon etrafina kadar gelip Arislilerle mevzular cikarmişlardi..

1992 Yilinda Oynanan Efes Pilsen - Partizan macinda PAOK ve Partizanli taraftarlarin arasinda ßulunan ßesiktasli seyirciler sayesinde maci kazanmişti Partizan hatta bunu Partizan ve PAOK'lularin sitesinden bulabilirsiniz..

Fatih Akyel'in Trabzonspora transferinden sonra sorulan Türkiyede 3 takimda oynadin ßir ßeşiktaşta oynadin sorusuna..

PAOK ta forma giydiğimde sanki kendimi ßeşiktaşta oynuyormus gibi hissediyordum diye cevap vermişti..

Sonuc olarak Toplum olarak Yunanistan'i sevmesekte Yunanistanda bir Kardeşimiz var..

Düşman Kardeşimiz PAOK..

TribünDergi.com ' dan alıntıdır.

Zaten taraftarı, renkleri ve ambleminden dolayı çok büyük sempatim vardı.
Bir de bu olayı öğrenince hayran kaldım.

Forza Paok ! ;)
edit

Guti ORÇ.

Non Mollare Mai

Paok denilince aklıma hep bu video gelir.

OOOH PAOKARA, EXO TRELA, MES'TO MIALO
OPOU KAI NA PAIZEIS PANTA THA SE AKOLOUTHW
GIA ESENA THA PAITHANW KAI GIA ESENA MONO ZW
edit

Alves

Sen taraftar olarak elini taşın altına koymuyorsan,futbolcudan da tekmeye kafa uzatmasını bekleyemezsin...

Alves

neden düşman diyoruz bu adamlara anlamadım
Sen taraftar olarak elini taşın altına koymuyorsan,futbolcudan da tekmeye kafa uzatmasını bekleyemezsin...

Non Mollare Mai

PAOK'lulara denilmiyor düşman..
Yunanlılar düşman. PAOK'ta bir yunan takımı..
Ama bize karşı sempatisi olan bir ekip.
Bu yüzdende düşmanlarımız içinde bir kardeşimiz var..
Düşman Kardeş bu yüzden deniliyor.
PAOK'un düşman olduğu söylenmiyor yani.
edit

Adriano

Vay melodi almışız bunlardan :)

Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

MeLo

Öğrenmemiz güzel oldu.
Kardeşimiz PAOK.
bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

eyup1903

yeni öğrendim daha haberim yoktu

artık forza paok

carsi52

bundan sonra demek Forza PAOK !
Bölünür senin için uykular!

noumAyberk

ZeMaHŞeR

demek Paok düşman kardeşimizmiş ha.. vay be.. öğrendiğim iyi oldu...
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

CR7

ben de nereden geliyor bendeki bu sempati PAOK'a diyorum :)
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ilhan mansız_melis

Stadları bizim stada benziyor Forza Paok
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.