Ana Menü

Esat Dergi : Beşiktaş'ın 19luk süprizi olabilir.

Başlatan eRe, Ocak 10, 2008, 19:14:51

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Geçtiğim gün Beşiktaş'ın transfer politikasını ağır bir dille eleştirmiştim.
Transferlerin ezbere yapıldığı dile getirmiştim.
Yeterli araştırmaların yapılmadığı ve scout ekibinin zayıflığıydı konumuz.
Bu sözleri bir süreliğine geri alabilirim, çünkü aldığım bir bilgiye göre Beşiktaş yönetimi önemli bir girişim içinde şu an.
Arjantin U-19 takımında oynayan yetenekli bir orta saha futbolcusunu renklerine bağlayarak Türkiye'de eşine rastlanmamış bir transferi gerçekleştirmeye çalışıyorlar.
Evet çok zor ama...
Gerçekten okuduğumda hayal mahsülü olduğunu bol bol düşünürdüm, ama yakın isimlerden direkt böyle şeyler duyduktan sonra...
Bu transfer için iki sorun var.
Biri İspanyol kulüplerin oyuncu üzerindeki yoğun baskısı.
Diğeri Beşiktaş'tan gönderilmesi düşünülen Ricardinho'nun sözleşmesindeki fahiş tazminat!
Fahiş diyorum çünkü bu da eğer olur da o Arjantinli gelir Ricardinho gönderilmek istenirse, Del Bosque gibi bu konu uzun süre her yere malzeme olacak!
Türkiye'ye gelen yabancıların yaşattığı klasik sorun işte.
Sözleşmelerinde kendilerini öyle bir garantiye alıyorlar ki...
Türkiye'ye her şeyi kabul ettirerek getirebiliyoruz bu isimleri.
Düşünün ya futbolcunun kendisi sözleşme için notere yöneticiyle birlikte gidiyor.
Bu kadar sağlamda olmak istiyor işte.
Türkiye'ye gelen yabancı futbolcuları 'zengin' etmeye devam ediyoruz.
Arjantin'de aylık 30 bin dolara oynayanlar burada o rakamı haftada alıyorlar.
Bu arada Beşiktaş yönetimi Fransazlara karşı boykot uygulamaya karar vermiş gibi.
Bu işin esprisi ama Diatta transferinden sonra kolay kolay Fransa'dan bir futbolcu almayı düşünmüyorlar.
Bakalım Beşiktaş'ta bu 19'luk sürpriz ile uzun süre sonra iyi bir iş yapılmış olabilecek mi?

Bunların yanında ben ise halen daha Liverpool maçından sonra bu kadroda revizyon yapacağız diyen isimlerin icraatını bekliyorum.
İcraat dediğim bir değişim. O söz verilen köklü değişim. Beşiktaş'ın ihtiyacı olan bu çünkü.
İki yerli futbolcu gönderip bir tane yabancı almakla mı, hani o gün dediğiniz, 'bu formayı seven, mücadele edenlerle çalışacağız' düşüncesi gerçekleşecek.
Bir takımın içindeki futbolcular bir anda duygu patlaması yaşayarak şimdi dişlerini canlarına mı takacaklar?
Beşiktaş yönetiminde de söylenen bir şeyin tam anlamıyla arkasında durulsa...
Kadroyu değiştireceğiz diye 8-0'dan sonra taraftarlarını teselli edenlere, selamlar....
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

carlito1903

Aslında böyle genç,yetenekli oyuncular getirmek lazım ama yabancı kontenjanını da bu tip tecrübesiz adamlarla doldurmak istemiyor kimse...

En iyisi paf takımda da yabancı hakkı tanımak,sonuçta böyle adamlar kulübe önemli paralar kazandırabilir ilerde...

Non Mollare Mai

Allah Allah kimmiş bu ?
İnsan heyecanlanıyor :) Hayırlısı..
edit

levent1903

Gerci Yabanci Kontenjanimiz doluyor ama fark edermi aceba - yani zaten ayni anda yabancilarimiz hic oynamiyor
Hayirlisi olsun - bu Yönetimden beklemem gerci ama ----

Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş.
Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

MeLo

bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

dogukang

parmanides

ne kadra elestirsekte sinan engin transfer edecegi adami iyi biliyor hakkini verelim bulduysa bi ribery daha basimin ustunde yeri var.

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eyup1903

acaba gerçekmi hiç sanmıyorum ya neyse zaman gösterir