Ana Menü

Murat Şahin Antep'te

Başlatan M34, Ocak 05, 2008, 06:10:55

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

M34

Geçen sezon Antalya maçına bağları kopuk çıkan, yaptığı kurtarışlarla galibiyette büyük rol oynayan tecrübeli file bekçisine, sözleşmesi sezon sonunda bitmesine rağmen, "Kendine kulüp bul" denildi.
Ertuğrul Sağlam'ın önceki gün Ümraniye'de yanına çağırıp, "Sana şans vermem çok zor. Kendine kulüp bul" sözleriyle şoke olan Murat Şahin, "O gün kahraman ilan ettiler, sözleşmemi uzattılar, şimdi kapı önüne koydular" diye başladı ve devam etti: "O gün her türlü riski göze aldım, tek ayakla sahaya çıktım, iyi de oynadım, müthiş övgüler aldım. Bir sporcu daha ne isteyebilir ki? Ne var ki herşey bir hafta sonra unutuldu. O günden sonra ne arayanım oldu, ne soranım".
Diyarbakır Belediye maçında görev beklerken, hocasının sözleriyle dünyası başına yıkılan Murat, "Profesyonelce çalıştım. Bir gün antrenmanları aksatmadım. Kaledeki rekabetin içinde olamadım. Çünkü o mücadeleye beni sokmadılar, o ortamı yaratmadılar. Onca fedakarlığımın karşılığı bu mu olmalıydı? Bana ayıp ettiler" ifadesini kullanıyor.
Murat Şahin'in sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Şahin "Keşke sezon başında bana bunu söyleselerdi. Gider miyim, kalır mıyım, bilemiyorum. Ama sezon sonuna kadar gitmeyi de düşünmüyorum. Ertuğrul hocamın 'Şampiyonlar Ligi'ne senin sayende gittik' sözleri üzerine böyle bir teklifle gelmesi beni çok yaraladı" yorumunu da yapıyor.

Kaynak: Milliyet, 05.01.2008, Tamami icin: http://www.milliyet.com.tr/2008/01/05/spor/aspo.html

noumansız

Beşiktaşımız'da bu sezon Mustafa Doğan, İbrahim Akın, Burak Yılmaz ve Koray Avcı'dan sonra takımla bağları koparılan futbolcular kervanına kaleci Murat Şahin de katıldı. Siyah beyazlıların geçen sezon şampiyonluk iddiasını sürdürdüğü kritik Antalyaspor karşılaşmasına sağ ayak bağları kopuk olmasına rağmen çıkmakta tereddüt etmeyen ve tek sağlam bacağıyla müthiş kurtarışlar yapıp 1-0'lık galibiyetin başmimarı olan file bekçisine teknik direktör Ertuğrul Sağlam, "Kendine kulüp bul" dedi.

Forma şansı istedi

Önceki gün teknik patron Sağlam ve menajer Sinan Engin ile bir görüşme yapan deneyimli kaleci, "Beşiktaş'ta geçen yıl bana görev verilince ayak bağlarım kopuk olmasına rağmen sorumluluktan kaçmadım ve takımımın başarısında önemli rol oynadım. Hiçbir zaman yaptığım iyi işlerle övünmem ama bu performansım ile Beşiktaş'ın kalesini koruyacak düzeyde olduğuma inanıyorum. Sizden tekrar oynamak için şans istiyorum" diye konuştu.

4 kaleci lüks olur

Teknik direktör Sağlam ise, elinde Rüştü Reçber ve Hakan Arıkın gibi iki önemli kaleci bulunduğunu ifade ederek, "Evet, geçen sezon iyi bir performans göstermişsin. Artık yeni başarılar yaşamak zorundayız. İstersen kendine kulüp bul ya da genç file bekçimiz Atilla'yı göndereyim. Kadroda 4 kaleci yükünü taşıyamayız" ifadelerini kullandı.

Teklifler var

Murat Şahin de bu diyaloğun ardından teknik direktörünün düşüncelerine saygı gösterdiğini ve kendisine kulüp bulmak için menajerine yetki vereceğini söyledi. Tecrübeli file bekçisi, "Her teknik adamın kafasında oyuncu şablonu vardır. Tigana geçen yıl bana çok inanmıştı. Ben de kendimi hep hazır tutmaya çalışıyorum. Şu anda birkaç teklif var. Beşiktaş camiasında yönetiminden, taraftarına kadar bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim" diye konuştu.
BeşiktAŞK...

Alves

bu beşiktaşa ne oluyor önce takımın abilerinden koray şimdi ise fedakarlığıyla ün kazanan murat şahini gönderiyorlar
hakkımıza hayırlısı olsun inşallah
Sen taraftar olarak elini taşın altına koymuyorsan,futbolcudan da tekmeye kafa uzatmasını bekleyemezsin...

kartalpenchesi

murat şahin kalsın genç kaleci atilla kiralık gitmelidir
Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene

TurkishTank

murat sahin ne istiyorki, bi mac oynadi diye emekli maasimi bagliycaz ona...bence gonderebilirler... kontrati bitiyor...
imza dedigin boyle olur...

Saygilar, @hmEt

Alves

bi maç oynaması falan deil zaten fedekarlığı
beşiktaşı hayatından önde tutması
asıl gidecek bir kaleci varsa rüştüyle atilladır zaten
Sen taraftar olarak elini taşın altına koymuyorsan,futbolcudan da tekmeye kafa uzatmasını bekleyemezsin...

TurkishTank

diger kalecilerin kontratlari suruyo...gondermemiz icin karsilikli fesetcez, gene bi tazminat oduycen...bunun kontrati bitiyorr...yenileyip bi sene kullanmiycagimiz kaleciye parami oduyelim...kontrati hazir bitiyorken kullanmiycagin futbolcuyu gondercen...aci ama gercek bu... fedakarligina bi sozum yok, gercekten o gun buyuk bi is basardi...

Saygilar, @hmEt

Alves

Ahmet abi zaten her futbolcuyu feshedip göndermedik mi? 1 eksik 1 fazla farketmez
takımda beşiktaşlı görelim fenerli deil
benim derdim o sadece

TurkishTank

katiliyom bende fenerlilerden biktim... ama elindekilerine bakican ve ilerisini planlican (bencee)

Saygilar, @hmEt

TurkishTank

ah bugun o 89-92 sezonlari izledim, ne guzel oynuyoduk bea...alt yapidan bi futbolcu cikmiyormu bee ???

Saygilar, @hmEt

Alves

bir tek Rüştüyle ileriyi düşünemezsin
Rüştü fenerdede oynamadı Bjk de oynamaz
Ama milli takımda şov yapmıştır onuda unutmamak lazım
Yiğidi öldür hakkını yeme

TurkishTank

dogru diyon... bende iste boyle mansetler gorunce medya'nin abartmasi diyip geciyom genelde, ne bileyim icimdeki his hep beni o sekilde yoneltiyor... "green street holigans" diye bi film var west ham'in taraftar grubunu anlatan bi film, adamlar nefret ettigi iki sey polis ve medyaa :D
bende ayni takiliyom...

Saygilar, @hmEt

Adriano

Fenerlilerden bıktık bıkmasına ancak elimizdeki 4 kaleciden gitmesi gereken Murat Şahin'di.. Yaptığı fedakarlık öyle küçümsenecek cinsten değil.. Kimse böyle bir risk almazdı.. Yaptıkları için teşekkürlerimizi sunuyoruz ona kalite bakımından Hakan ve Rüştü ondan daha önce, Atilla'da henüz çok genç, gitmesi gereken Murat'tır..
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

akbaba71

4 kaleci gercekten fazla idi. Murat ın başarılı olmasını yürekten istiyorum Allah yolunu acık etsin
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

Non Mollare Mai

Duygusal açıdan yaklaşırsak geçen sene yaptığı olayı kimse unutamaz, tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum. Çok üzüldüm gitmesine.
Ama Rüştü ve Hakan'ın arkasında kalacak her zaman. Ve sezon sonuna kadar fazla forma bulamaz.
Oynaması açısından gitsin, yolu açık olsun.
Teşekkürler Kartal Yürek !
edit