Ana Menü

Ataman : Büyük Hedeflerimiz Var

Başlatan erdinc1926, Ocak 03, 2008, 16:59:36

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdinc1926

Ataman: Büyük hedeflerimiz var
Beko Basketbol Ligi''nde şampiyonluk mücadelesi veren Beşiktaş Cola Turka''nın antrenörü Ergin Ataman, sıradan hedeflerle siyah-beyazlı takımın başına geçmediğini, büyük hedefler için görevi kabul ettiğini söyledi

Ataman, Beşiktaş Kulübü''nün aylık resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi''nin ocak sayısında yer alan röportajında, sıradan hedeflerle Beşiktaş Cola Turka''ya gelmediğini belirterek, ''''Ben Avrupa''da, Montepaschi Siena''da yaptıklarımı Beşiktaş Cola Turka''da yapmak için geldim'''' dedi.

Başarılı çalıştırıcı, ULEB Kupası''nda 2002 yılında İtalyan takımıyla şampiyonluğa ulaştıklarını ifade ederek, ''''Şampiyonlar Ligi''nde iki kez üçüncü olduk. Bu nedenle en çok kendime güveniyordum. Daha sonra da kurduğumuz takıma ve Beşiktaş yönetimine, camiasına, taraftarına'''' diye konuştu.

ULEB Kupası''nda hedeflerinin şampiyonluk olduğunu dile getiren tecrübeli çalıştırıcı, şunları söyledi:

''''Ama kimse yanlış algılamasın. ULEB Kupası''nda çok ciddi takımlar var. Bugün futbolda UEFA Kupası neyse, basketbolda da ULEB Kupası o. İlerleyen turlarda karşımıza Dinamo Moskova, Joventut Badalona, Pamesa Valencia gibi çok kuvvetli takımlar çıkacak. Ama bizim Yugoslavya ekolünden ve Almanya, Letonya, Fransa gibi ülkelerin takımlarının olduğu bir gruptan birinci çıkmamız bize avantaj sağlayacak. Bu sezon ULEB Kupası''nda son 8 takım, İtalya''da final oynayacak. Artık grup birinciliğini garantiledik. İlk 8 takıma kalmak için iki tur daha var. Bu turları geçip, 8 takım arasında İtalya''da şampiyonluk mücadelesi verme hedefindeyiz. Ondan sonraki hedefimiz de şampiyonluk. Biz, şampiyon olabileceğimize inanıyoruz. Dinamo Moskova, Joventut Badalona ve Pamesa Valencia''nın bizden en az 3-4 misli fazla bütçeleri var, ama oynadığımız basketbolla bu takımlardan aşağıda olduğumuzu düşünmüyorum.''''

-''''BEN BU TAKIMIN BAŞINDAYSAM BU TAKIMIN HEDEFLERİ BÜYÜK OLACAK''''-

Ergin Ataman, ''''Ben bu takımın başındaysam bu takımın hedefleri büyük olacak'''' dedi.

Sezon başında iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini vurgulayan Ataman, ''''İyi hazırlanmışız, iyi takım kurmuşuz ki şu anda iyi düzeydeyiz. Ümit ediyorum ki bunu sonuna kadar sürdürürüz. Çünkü asıl hedef, daha ilerilere doğru gelecek, ama şu anda bu ışığı veriyoruz. Avrupa kupaları oynayan Türkiye takımları içerisinde şampiyonluğu düşünen herhalde sadece biz varız'''' şeklinde konuştu.

İleride bir kısa oyuncu daha alabileceklerini belirten Ataman, ''''Bizim sistemimize uyacak Drobnjak gibi bir oyuncu olursa alırız, sıradan bir oyuncuyu da sırf gelsin diye almayız. Biz Drobnjak''ı da son derece uygun fiyatlarla getirdik. Avrupa''nın en pahalı oyuncularından birisi olmasına rağmen benimle geçmişte birlikte çalışmış olması, Beşiktaş''taki huzur ortamını biliyor olması ve İstanbul''da yaşamak istemesi nedenleriyle buraya normal kazancının üçte biri gibi bir rakamla geldi. Bunlar da bizim için çok büyük artılar. Bu takımı normalin çok altında bir bütçeyle mal ettik. Bu da sağlamış olduğumuz huzur ortamının bir avantajı'''' diyerek sözlerini tamamladı.
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

Adriano

ULEB Cup'ta şampiyonluğun en güçlü adaylarındanız.. TFF Basketbol Ligi'inde en az final oynayacağız bence.. Takım gerçekten çok kaliteli.. Çifte kupa bekliyoruz..
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

carlito1903

Özellikle Avrupa da kupa bekliyorum ben açıkçası..

gözzde_bjk

Ergin Ataman, ''''Ben bu takımın başındaysam bu takımın hedefleri büyük olacak'''' dedi.

Karşımızda öyle bir hoca varki daha oyuncularına birlikte oynamadan,takım olmadan inanmış;benim olduğum yerde başarı olacak diyecek kadar hırslı ve bir o kadar da güvenli.Ergin hoca her OYUNCUYA her takıma nasip olmayacak kadar güçlü ve başarılı bir antrenör.Umuyoum ki sezon sonunda hocamızın dediği gibi liginde avrupanında en ses getiren takımı biz olucaz!
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

IL Capitano

keske biraz da futbol takiminida ateslese..
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....