Ana Menü

Kimse inanmadı

Başlatan akbaba71, Aralık 12, 2007, 17:01:11

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akbaba71

Dragoa Stadı'nda masal gibi bir gece bekleyen Beşiktaş taraftarları ve bizler, maalesef futbolumuzun en büyük kanayan yaralarından biri olan basitçe yenen golleri seyrettik.
Stadın girişindeki ve Porto'nun amblemi olan ejderha rölyefini gördüğümde "Ertuğrul Sağlam, masallarda geçen ejderhaları öldürerek padişahların veya kralların kızı ile evlenen prensler gibi bir mucizeye imza atar mı" diye aklımdan geçirdim. Ama sadece aklımdan geçirdim. Çünkü inanmıyordum. Benim gibi, Beşiktaşlı futbolcular da inanmıyordu.
Maçtan bir gün önce düzenlediği basın toplantısında "Kaybetmemek için değil kazanmak için sahaya çıkıyoruz" diye demeç veren Ertuğrul Sağlam'a da inanmadım.
Tıpkı Liverpool maçında olduğu gibi hırstan tamamen uzak, inanmamış, hatta itirazlar dışında sarı kart görmemiş ve korkarak oynayan Beşiktaşlı futbolculardan mucizeler beklemek sadece masallarda olurdu.
Peki neden Ertuğrul Sağlam, Ejderhalar'ı kupa dışına itecek tılsımı bulamadı?
Cevabı çok basit; otorite boşluğu...

Futbolcuların ağabeyi olmak istedi, olamadı. Patron olmak istedi olamadı.
Oyundan çıkardığı oyuncuların bir kısmı elini bile sıkmadı.
Bu otorite boşluğunu kim doldurabilirdi? Sinan Engin...
Peki doldurdu mu? Hayır... Hatırlayalım demeçleri. "Devre arasında operasyon var. Bazı futbolcularla yollarımızı ayıralabiliriz".
Acaba Porto'da, Liverpool'da ve Marsilya'da bu şekilde demeçler var mıdır? Kulağımla duymadan inanmam...
Sinan Engin'i tanıyanlar bilir. Hem döver hem sever.
Peki Ertuğrul Sağlam... Taraftar adam gibi adam dedi. Bence de... Peki bu demeç kimin? "Maalesef Beşiktaş'ın ağırlığını kaldıramayan 7-8 futbolcu var".
Peki bugünkü gazetelerde "Maalesef Ertuğrul Sağlam Beşiktaş'ın ağırlığını kaldıramadı" diye yazılsa Ertuğrul Sağlam'ın psikolojisi ne olurdu?
Futbolcununki ne oluyorsa onunki de o olurdu.
Bu işler taraftar tribünlerinde polislerle kavga ederek olmuyor. Bu işler bilgi, bilim ve inanmak ile oluyor.
Maçtan sonra Beşiktaş taraftarı hâlâ takımlarını destekliyordu. Çünkü sadece onlar inanıyordu.

SERDAR SARIDAĞ
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

keskinli

staj yeri olmaya basladik
birakin ispanyayi,madrid den cikmayan del bosque,hic bi kariyeri olmayan tigana,yeni parlayan ertugrul hoca
ne diyim baskan sana?cirak okuluna döndürdün besiktasi
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

yns.mr

Vallahi katılıyorum sana.Luce nerdesin?