Ana Menü

Ceza Kalktı!

Başlatan hAlil21, Kasım 29, 2007, 20:49:12

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hAlil21

Alıntı Yaphttp://www.tff.org/default.aspx?pageID=247&ftxtID=2752

Beşiktaş Kulübü'nün, 10.11.2007 tarihinde oynanan Beşiktaş - Sivasspormüsabakası ile ilgili E.2007/401 numaraya kayıtlı dosyası incelendi.

Yapılan müzakere sonucunda her ne kadar PFDK tarafından Fenerbahçe - Beşiktaş müsabakasında çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle FDT'nın 31./2. maddesi çerçevesinde ilk ihlal olması sebebiyle verilen para cezası işbu karara karşı kulüpçe itiraz edilmiş olmakla kesinleşmemiş olduğu halde, aynı oturumda işbu dosyada çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle tekerrürün uygulanmış olması isabetsiz, yasa ve talimatlara aykırı ise de; işbu dosyaya konu Beşiktaş - Sivasspor müsabakasında Beşiktaş seyircisi tarafından gerçekleştirilen çirkin ve kötü tezahüratın FDT'nın 31./2. maddesindeki tüm unsurları taşıdığı anlaşılmakla beraber, Fenerbahçe - Beşiktaş müsabakasında çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle adı geçen kulübe ilk ihlal çerçevesinde verilen 30.000.-YTL para cezasının Kurulumuzun E.2007/400, K.2007/381 sayılı kararı ile kaldırılmış olmakla, işbu dosyaya konu ve tüm unsurlarıyla gerçekleşen çirkin ve kötü tezahürat 31./2. maddenin ilk ihlali olduğu gözetilerek, PFDK tarafından Beşiktaş Kulübü'ne 1 maç seyircisiz oynama cezası verilmesine ilişkin kararın kaldırılmasına, ancak FDT'nın 31/2. maddenin ilk kez ihlal edildiği anlaşılmakla FDT 31/2. madde uyarınca adı geçen kulübe 30.000.-YTL para cezası verilmesine (Üye Tanju Güvendiren'in PFDK'nun ilk kararı kesinleşmeden tekerrür hükmünü uygulamak suretiyle seyircisiz oynama cezası vermesinin hukuka aykırı olduğu, bu durumda esasa girilmeksizin doğrudan işbu sebeple bu kararın kaldırılması gerektiği yönündeki karşı oyu ile) PFDK'nun 2007-2008/368-530 sayılı ve 27.11.2007 tarihli kararının bu şekilde oyçokluğuyla değiştirilerek onanmasına, (K.2007/382)

tahkim kurulu cezayı kaldırmış.
http://happygrasshopper.blogspot.com ' behind this mask there is an idea and ideas are bulletproof.

Onur*

İşte Ben Buna İyi Haber Derim.
duymadığım kalmadı; kalmayanı duydum aklım almadı..!

erdibatmaz

bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

melankolizm

edilen onca küfür yanlarına kar kalsın ne diyelim ..!

carlito1903

burak123

oh be işte bu çok güzel oldu

gözzde_bjk

ohh be evımızde yapıcagımız bı macla  futbolcularımızı cok ıyı motıve edebılıcez.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

sentinel

Dark TranquilliTy

Non Mollare Mai

edit

CHEm !

doğru olanı buydu zaten.
Allah kitap Beşiktaş

M34

Hayir, dogru olan bu degildi bence. Sivas macinda ben pek küfür vs. duymadim. Vardi ama sahayi kapattiracak yogunlukda degildi. Daha cok yönetime karsi bir tepki vardi.

Ben Besiktas baskani olsam, önümde Marsilya maci olsa, düsünürüm: "Bunlar Sivas macinda bu kadar tepki verdi, ortam gergin. Marsilya macini da kaybedersek daha fazla baskiyi kaldiramayiz, en iyisi Rize macini seyircisiz oynamak. Umarim bu istegim yerine gelir." Ve nasil oluyorsa oluyor, sali günü bu istek ortada hicbirsey neden yok iken yerine geliyor. Ama Marsilya maci kazanilmistir. Simdi ne olacak? Ortam düzeldi. En iyisi taraftarin maca gelmesi ve onlar ile barismak. Ceza aciklandiktan iki gün sonra itiraz ediliyor ve jet hiziyla ceza kaldiriliyor.   

Umarim tribünlerdekiler Marsilya macindan etkilenip tepkisiz kalmazlar.

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

muhsin_1903

Alıntı yapılan: metini34 - Kasım 29, 2007, 23:07:56
Hayir, dogru olan bu degildi bence. Sivas macinda ben pek küfür vs. duymadim. Vardi ama sahayi kapattiracak yogunlukda degildi. Daha cok yönetime karsi bir tepki vardi.

Ben Besiktas baskani olsam, önümde Marsilya maci olsa, düsünürüm: "Bunlar Sivas macinda bu kadar tepki verdi, ortam gergin. Marsilya macini da kaybedersek daha fazla baskiyi kaldiramayiz, en iyisi Rize macini seyircisiz oynamak. Umarim bu istegim yerine gelir." Ve nasil oluyorsa oluyor, sali günü bu istek ortada hicbirsey neden yok iken yerine geliyor. Ama Marsilya maci kazanilmistir. Simdi ne olacak? Ortam düzeldi. En iyisi taraftarin maca gelmesi ve onlar ile barismak. Ceza aciklandiktan iki gün sonra itiraz ediliyor ve jet hiziyla ceza kaldiriliyor.  

Umarim tribünlerdekiler Marsilya macindan etkilenip tepkisiz kalmazlar.

kesinlikle katılıyorum sana
Sağlıklı Bir Hayat İçin Yıldırım Demirören'e HAYIR

ulukartal

!_black_eagle_!

hayret ya nasıl kaldırdılar cezayı sasırdım inanasım gelmedi valla
|| 14 Şubat Hayal Ürünüdür...Tek Gerçek BEŞİKTAŞ Tribünüdür ||