Ana Menü

Mhk Başkanı ve İsmet Arzuman Lig Tv de

Başlatan akbaba71, Kasım 04, 2007, 20:50:17

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akbaba71

gese maçından sonra mhk başkanı hilmi ile ismet canlı yayına çıkacakmış.
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

akbaba71

Maraton yine gündeme damgasını vurmaya devam ediyor!..

MHK Başkanı Hilmi Ok ve Fenerbahçe-Beşiktaş maçının hakemi İsmet Arzuman tartışılan ve konuşulan herşeyi Maraton'da yanıtlayacak... G.Antespor-G.Saray maçının hemen ardından yayınlanacak olan Maraton, canlı canlı Maraton.Com..Tr'de olacak...

Adriano

Evet maç esnasında altyazı geçti heyecanla bekliyorum.. Yine ne kıvıracaklar bakalım..
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

akbaba71

gs de az once ofsayt tan attığı golle beraberliği kurtardı

Adriano

İki büyük yaratma yolunda hakemler tam gaz ilerliyor.. Ama başaramayacaksınız !

akbaba71

"Gerekirse ülkeyi terkederim"
Fenerbahçe-Beşiktaş karşılaşmasının olay hakemi İsmet Arzuman Lig TV'de yayınlanan Maraton programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

1,5 -2 aydır maç yönetmeyen bir hakem neden bu maça verildi sorusuna Arzuman şu yanıtı verdi: "Ben 1,5 aylık süreç içinde Fransa-Bosna Ümit Milli Takım'ın maçını yönettim ondan sonra Güney Doğu Avrupa Gençler Şampiyonası'nda iki haftalık sürem geçti. Daha sonrada Galatasaray - Beşiktaş maçında 4. hakemdim ondan önce Antalyaspor-Eskişehir maçında görevliydim. Görev almadığım denilen süreç bu, maçın hakemi olduğumu perşembe sabahı öğrendim, bana yönelik tepkileri ise cuma günü öğrendim. Türkiye Ligleri'nin en kıdemli hakemiyim. Görev almama nedenlerim bunlar.

FIFA Kokartı alınmış bir hakeme böyle bir derbi maçı nasıl verirsiniz polemiklerini ise sorusuna ise Arzuman şu yanıtı verdi: "Beni bu yöneticilerimiz FIFA Kokartına layik görmüştü, ben 42 yaşındayım FIFA'dan 40 yaş üstündeki hakemlere yılda 1-2 maç ancak veriliyor, yöneticilerimi bu yüzden bu kontenjanı doldurmak istemediğimi söyledim, bunda da herhangibir sıkıntı görmüyorum. Beni sonuçta bu yöneticilerim FIFA Kokartına layık görmüştü, şimdi genç bir arkadaşlarımı şans tanınıyor bundan da gurur duyuyorum. Beni bu maça yöneticilerim adadı, bununla ilgili birşey söyleyemem."

İki kulüp tarafından yapılan bildirilerin üzerinizde ne gibi etkisi oldu sorusunu Arzuman şöyle yanıtladı: "Bu bir önyargıdır ve insanların kafasını karıştırmıştır. Hangi derbiye hangi hakem verilirse üzerine tartışmalar oluyor. 10 yıldır hakemim ve tartışmalı pozisyonlarımız mutlaka olmuştur. Hakemlik yapan her insanan hayali kupa finali ve derbi maçları yönetmektir. Beşiktaş-Erciyes maçında Erceyesspor lehine penaltı pozisyonunu vermediğimi mücadelede bittikten sonra ben de gördüm ama o an bu pozisyonu daha farklı yorumlamıştım. İlk defa bir Fenerbahçe-Beşiktaş maçı yönettim ve bu maçın güzel anıları olmasını istiyordum ancak maç öncesi yaratılan gergin ortam ve sonrasında bu olayların neden buralara geldiğini anlıyamıyorum. Biz bu güven mevzuunu nasıl çözeceğiz. Ailemizle röportaj yapıldı, bizden mal varlığımız istendi, kredi kartı ekstrelerimiz istedi. Kim ne biliyorsa söylesin, bizim yöneticilerimize söylesinler. Birşey bilen varsa söylesin, ben gerekirse ülkeyi terkederim. Hata mutlaka olmuştur ancak art niyet kesinlikle yoktur."

komedi ya

devam ediyor daha

toygarcana

hatalı kararlarını bir bir sıralıyo l avuk!!! istifa da etmiycekmiş!!!
bu lig için fazla ŞEREFLİYİZ!!!

keskinli

seref yoksunu gözünün önünde deividin yaptiginidami görmedin?
2 metre önünde olan bi olayda olmayan yerden faul ürettin
oyuncumuzu cektiler sen düdük calip faul ve sari kart vermen gerekirken fener lehine tac atisi verdin
golden gectim fenere vermen gereken kirmizi kartlari niye vermedin seref yoksunu adam
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

carsi52

Bölünür senin için uykular!

toygarcana

beyler yalnız bizimkiler yan çiziyo sölemedi demeyin! sadece sivas maçına paflarla çıkıcaksak hiç önemli değil... tüm maçlara paflarla çıkalım! bak ismet denen şeref siz adam çıkmış onu görmedim bunu görmedim dedi gitti! istifa da etmiycem dedi! hala bu şeref siz lige a takımla devam etmek ne kadar doğru size soruyorum???
bu lig için fazla ŞEREFLİYİZ!!!

Adriano

Of televizyon başında delirdim ya.. Şansal'ın yerinde olsam ne sorular sorup, cevapsız bırakıp kapak yapardım..
Sonunda demez mi iyi maç yönettiğimi düşünüyorum.. Adi herif ya.

akbaba71

ermanla davalı olmasalar erman bitirirdi onun işini ama konuşamadı
şansalda fenerli zaten niye zorlasın renkdaşını

carsi52

çok iyi para aldığı belli eğer gerçekten hata yapsaydı çıkıp adam gibi özürdiLerdi.
Ama şerefsiz oLduğunu kendisi belli etti
allah binbir türlü belasını versin.
Bölünür senin için uykular!

akbaba71

"BOBO FAUL YAPTI"

Maçın son dakikasında Bobo ile Gökhan arasında yaşanan ve ardından topun ağlara gittiği pozisyon için Arzuman şunları söyledi: "Bu pozisyonda yorumum, Fenerbahçeli oyuncunun arkasındaki oyuncunun eliyle, hatta dirseğiyle faul yaptığıdır. Ben bu pozisyon 94. dakikanın 32. saniyesinde oldu, ben bunları düşünerek müsabaka yönetemeyiz. Ben hala bunun faul olduğunu düşünüyorum. Havaya çıkan topçuyu elinizle kolunuzla bozarsanız bu fauldur. Beşiktaşlı oyuncu, Fenerbahçeli oyuncudan daha uzun ama arkasında kaldığı için ve zamanlama hatası yaptığı için kendisine eliyle bir avantaj sağlamak istiyor ve ben bunun faul olduğunu düşünüyorum. Bu pozisyonda böyle büyük bir olay yaratacak birşey olduğunu düşünmüyorum. Ben bu pozisyonda doğru karar verdiğimi düşünüyorum. Yardımcımın koşması heralde orda yoğun gürültüden koşmuştur, en az 7-8 kere düdük çaldım. Burdaki faulü, ben gidip gol olacak diye mi keseceğim yani.

"DEİVİD'E İKİNCİ SARI KARTI GÖSTERMELİYMİŞİM"

Deivid'e ikinci sarı kart göstermem gerekirmiş. Deivid'in, Serdar Özkan'a yaptığı faul sonrasında ayak bileğine müdahalesi var ve ikinci sarı kartı göstermem gerekirmiş.

Semih'in, Ali Tandoğan'ı arkadan çektiği ve ikinci sarı karttan kırmızı kart görmesi gerekli yorumu için ise Arzuman şunları söyledi, bu pozisyonu görmedim ama görsemde sarı kart göstermezdim, çünkü böyle bir çekme bana göre kart gerektirmez, her çekme sarı kart gerektirmez. 

Bir Fenerbahçe-Beşiktaş maçı veya başka bir derbi maçı, her maç hakem için çok önemlidir. Kimsenin haddine değil art niyetli olmak, benimde haddime değil. Allah izin verirse daha da derbi maçı yönetmeye devam edeceğiz.

44 yaşındayım ve bir sezon daha hakemlik yapabilirim. Ben bu müsabakayla hakemliği bırakacak birşey görmüyorum. Süper Lig'de 128-129 maç yönettim, bir çok derbi yönettim, şampiyonluğu belirleyecek derbi yönettim onlarda da sıkıntılar yaşandı. Bundan sonra da sıkıntılar yaşanacak. İstanbulspor - Altay maçını yönettim, ben İzmirliyim o maçta İzmir küme düştü. Bunun gibi bir çok örnek anlatabilirim. Türk Futbolu'na katkı sağlayacaksa hakemliği bırakabilirim, neden bu güvensizlik neden? Anlıyamıyorum. Askerlik yaptım tüm mal varlığım ortada. Kim ne biliyorsa söylesin, nerelere gidiyoruz anlıyamıyorum. Bu işin buralara kadar gelmesinin sebebi, art niyetli insanlar bu işlerden nemalanıyor. Kim ne biliyorsa söylesin bu konuda ama kimse ortaya çıkmıyor. Oyuncularımızı, yöneticilerimizi boşuna bozmayalım. Graham Pol, Dünya Kupası'nda 3 sarı kart gösterdi oyuncuyu atmadı ama hem FIFA hem de ülkesi bu hakeme sahip çıktı, bizde böyle birşey yok.

Dün akşama dönüp baktığınızda iyi veya kötü maç yönettim diyor musunuz sorusuna Arzuman şunları söyledi; "Son pozisyonda düdüğümün sesinin duyulması benim kariyerimde bir hakeme yakışmadı. Ben orda düdüğü sert çaldığıma inanıyorum ama duyulmadı, bu benim eksikliğim olabilir. Verdiğim faul kararının arkasındayım, Deivid'e ise ikinci sarı kartı göstermeliymişim ancak bu pozisyonu görmedim. Bu derbi maçını kötü yönettiğime inanmıyorum, tempo ve performans olarak bu maçtan memnunum. Keşke bu maçtan daha sıkıntısız çıksaydım, infial yaratacak bir maç yönettiğime inanmıyorum."

infial yaratacak bir maç yönettiğime inanmıyorum

infial in kralını yarattın lan

akbaba71

hilmi ok a erman gerekli dersi veriyor
erman bile bizi savunuyorsa daha ne olsun