Ana Menü

Tello:Hayatımda Böyle Taraftar Görmedim

Başlatan erdibatmaz, Ekim 26, 2007, 22:53:35

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdibatmaz

Beşiktaş'ın Şilili futbolcusu Rodrigo Alvaro Tello, Beşiktaş'ta, kariyerinin en mutlu günlerini geçirdiğini söyledi.

Kulübün internet sitesindeki ''Soru-Cevap'' köşesinde taraftarların sorularını yanıtlayan Tello, her açıdan çok mükemmel bir ülkeye ve kente geldiğinin farkında olduğunu belirtirken, ''İstanbul, inanılmaz bir kent. Beşiktaş'ta çok mutluyum. Kariyerimin en mutlu günlerini geçiriyorum'' dedi.

Beşiktaş taraftarlarına övgüler yağdıran Şilili oyuncu, son yaptıkları FC Liverpool maçında tüm dünyanın, ne denli muhteşem bir taraftara sahip olduklarını gördüğünü ifade ederek, şunları kaydetti:

''Uzun yıllardır futbol dünyasının içindeyim ama böyle bir taraftar topluluğu görmedim. Futbolun, yaşamın bir parçası olduğu Güney Afrika'da bile böyle bir taraftar yok. Beşiktaş'taki atmosferi başka bir yerde görmemiştim. Liverpool maçını unutamıyorum. Taraftarların desteğiyle başarılı olacağız.''

Avrupa'da futbolun daha teknik ve tempolu oynandığını, Türkiye'de ise çok teknik oyuncular olmasına karşın daha sert ve fiziğe dayalı bir futbol oynandığını dile getiren Tello, ''Şunu söyleyebilirim ki Türkiye, Avrupa ayarında bir futbol yapısına sahip'' diye konuştu.

Maçlarda kimi zaman agresif davrandığının farkında olduğunu, bunun da futbol karakterinden kaynaklandığını anlatan Tello, şöyle devam etti:

''Formasını giydiğim ve para kazandığım bir takım için gerekeni yapmalıyım. Sahada hırsımı ve mücadelemi en iyi biçimde yansıtarak, bana verilenleri haketmem gerekiyor. Kimi zaman sinirli davrandığımın farkındayım, ama sahada tekniğimin yanısıra hırsımı da yansıttığım için olumsuz sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bunların hiçbiri, bilerek yapılmış şeyler değil. Tüm bunların nedeni, başarılı olma isteği ve kazanma hırsı.''

Beşiktaş'a geldiği günden beri sabit bir yerde oynamadığını, kimi zaman savunmanın solunda, kimi zaman orta alanda mücadele ettiğini belirten Tello, görevinin, neresi olursa olsun, üzerine düşeni yerine getirmek ve başarı sağlamak olduğunu bildirdi.

Tello, yaşı genç olmasına karşın çok iyi bir teknik adam olduğunu vurguladığı teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile birlikte başarılar kazanacakları düşüncesi taşıdığını kaydederken, Türkiye'deki hedeflerinin lig ve Fortis Türkiye Kupası'nı kazanmak, Avrupa'da ise Şampiyonlar Ligi'nde grupta ilk 2 takım arasına girmek olduğunu sözlerine ekledi
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

Non Mollare Mai

Tello şu an yabancılar içerisinde en sevdiğim diyebilirim..
Çok sıcakkanlı ve forması için herşeyi yapıyor.
Helal olsun sana Tello. :)
edit

erdinc1926

beşiktaşta senelerini vermiş gibi azimli ve hırslı bu performansı düşmez inşallah allah yolunu açık etsin
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

carsi52

Çok seviyorum bu adamı 40 yıllık BeşiktaşLı gibi oynuyor.
Bölünür senin için uykular!

levent1903

Hep yaziyorum,,,   ben bu adama Hayranim !!!!

Helal olsun sana be !!!
Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş.
Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

NoPasaran

Alırken şüphe etmiştim ama allahtan iyi çıktı

Sempatik ve oldukça başarılı bence..

Seviyoruz seni Tello
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Adriano

Tello gider yan gider :) Yabancı oyuncular arasında en formda olanı.. Teyooo ;D
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

eyup1903

bu sezon ki en iyi transferimiz

daha görecek çok şey var tello

Elerosse

Çok başarılı ve takım adına yararlı bir oyuncu.Aynı zamanda hırslı.

Seviyorum seni Tello.
Forever \m/ Metallica \m/ || Sinanı'da AL GİT

BeşiktAŞK

Kartalizmatik

{a,b,c,ç,d,e,f,g,ğ,h,ı,i,j,k,l,m,n,o,ö,p,r,s,ş,t,u,ü,v,y,z}

TÜRKÇE KONUŞ!

Çirkin kadın yoktur,boş tribün vardır!

Tassadar

"Bir gözümle oyunu takip ederken diğer gözümle kapalıya bakmaktan şaşı oldum" diye açıklaması varmış..
Bu sene BJK şampiyon.

Guti ORÇ.

çok sevdiğim bir oyuncu yabancılar arasında bi tello bide bobo helal olsun sizlere!!

egge

HeR zAmAn HeR yErDe SeVgİmİz İçİnDe ÖlÜm GeLsİn İsTeRsE gÖzLeRdE bİr DaMlA yAş KaLbİmİzDe BiR aŞk sEnSiN BEŞİKTAŞ(K)

hAlil21

40 Yıldır bu takımda gibi..

Böyle devam Tello..
http://happygrasshopper.blogspot.com ' behind this mask there is an idea and ideas are bulletproof.

CeRkEz_ZiZuo

tello bilader bu senenin en iyi transferi 10 tane delgado eder gözümde...
Etiket olmaya Gerek Yoq eskiler Tanır Bizi...!!!