Ana Menü

Olmaz böyle bir şey! Olmaz Böyle Muhteşem bir Taraftar

Başlatan tcenk, Ekim 25, 2007, 09:54:22

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tcenk

Olmaz böyle bir şey
Nasıl bir taraftar topluluğudur bu Nasıl bir duruştur bu
Nasıl bir korodur bu hayatım boyunca kendimle kavga edecegim
ben bu maçta olmalıydım olamadım televizyondan seyrettim.
Tüm Beşiktaşlı arkadaşlarıma sonsuz teşekkütlerimi sunuyorum
böyle bir güzelliği ülkeye yaşattıkları için

Can Çobanoğlu
Müthiş bir uğultu, renkler birbirine sanki sarılmış. Siyah, beyaz, kırmızı... Çığlık olmuş yükseliyor çarşı, İnönü kalp olmuş atıyor sanki. Sallanan sayısını bilmediğim bayraklar, kenetlenmiş kollar, kapalı da açılan gözyaşı olup akan dev bayrak, üzerinde yazan 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' inancı ve andı. Çarşı'nın buluşu saygı duruşu, ülkenin ihtiyacı olan tek ses 'Ata'nın sesi', sahada Cumhuriyet'in çocukları. Bardaktan boşalırcasına yağan yağmur ve aslan yürekli Siyah-Beyazlılar'ın baskısı ile başlayan maç.

Metin Tükenmez
Hayranlık duygumuzu şaha kaldıran asıl etken ise Beşiktaş tribünlerinin ülke sorunlarına karşı duyarlılığı ve sportif açıdan yaratıcılığıydı. Tribün organizasyonunun çeşitliliği ve renkliliği karşısında bazen sahadaki oyuna yoğunlaşamadım.

Gülengül Altınsay
Önce taraftar sahnedeydi. Ne diyebilirim; tek kelimeyle muhteşemdiler. Onları seyretmekten maçı seyredemedik çoğu kez. Öyle bir atmosferde duygulanmamak mümkün değildi.
Onların coşkusu Beşiktaş takımına da fena halde geçmişti anlaşılan.

Erman Toroğlu
DÜN gece Eindhoven'da F.Bahçe maçını izledim. Sonra bindim uçağa geldim İnönü Stadı'na. Beşiktaş, Liverpol'u yendi. Bravo. İyi oynadılar iyi mücadele ettiler ve kazandılar. Ama bu beni hiç ilgilendirmiyor.
Niye mi? Anlatayım. Dün 70 milyonluk Türkiye'nin her ferdinin İnönü Stadı'nda olmasını isterdim. Beşiktaş seyircisini zaman zaman eleştirdim. Çok yanlış yaptılar. Ama dün gece İnönü Stadı'nda onları tüylerim diken diken olarak izledim.
Beşiktaş'ın nasıl oynadığı ve Liverpool'un ne yaptığı hiç önemli değil. İnönü Stadı'ndaki seyirci Türkiye'deki insanın ne hissettiğini, neye, niçin tepki gösterdiğini, isyan ettiğini ve ne istediğini o kadar güzel anlattı ki... Keşke Cumhurbaşkanı dahil, en alt kademedeki bürokratlar dahil, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne kadar herkes akşam orada olsaydı, Türkiye'nin geleceğini ve gerçeğini çözerdi.
Türkiye gerçeği
Beşiktaş, 4-4-2 oynamış, ya da Liverpool Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olmuş hiç önemli değil... Dün gece bu maçı statta seyretmeyenler, televizyondan yorum yapanlar ne demek istediğimi anlayamazsınız. Bu satırları o tribünlerde olup, o havayı koklayanlar anlayabilir ancak.
Beşiktaş dün gece Liverpol'u yenemeyebilirdi, berabere kalırdı. Hiç önemli değil. Çünkü dün gece İnönü Stadı, Türkiye Cumhuriyeti'ydi. Ve Türkiye Cumhuriyeti'nin öyle veya böyle ne olduğunu Beşiktaş seyircisi dibine kadar herkese gösterdi.
Kusura bakmayın. Dün gecenin özeti buydu.
Teşekkürler İnönü Stadyumu...
Siz böyle olduğunuz müddetçe Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacaktır.
NOT: Her şeyi sansür edebilirsiniz. Hadi yapabilsenize İnönü Stadı'na sansürü. İşte halkın sesi.

Ömer Güvenç
Ama en büyük alkışı doksan dakika boyunca susmayan, takımlarını inanılmaz destekleyen Beşiktaşlı taraftarlara gönderiyorum. Kısacası herkes takımını sever ama Beşiktaşlı takımını bir başka seviyor. Herkes ülkesini sever ama biz Türkler ülkemizi bir başka seviyoruz. Dün gece İnönü Stadı'nda Beşiktaşlı taraftarlar takımlarını sevdiği kadar ülkelerini de ne kadar çok sevdiklerini herkese gösterdiler. Sahada oynayan futbolcularla tribünleri dolduran Beşiktaşlı taraftarlar "yürek yüreğe" verince bu destan yazılmış oldu.

1903

banumansiz

ekran başında bile adeta yüreklere hitap eden o çığlıkları duymak tüyleri diken diken yaptı...
yok böyle bir karşılaşma görülmedi böyle taraftarlar...
herkese tüm destek verenlere sonsuz teşekkürler...
ve gülümse şimdi... ;)

erkann

Bu olay anlatılmaz yaşanır bunuda bizzat stadta yaşıcaksın muhteşem
bi atmosferdi böyle bi taraftar başka yerde yok var
En Büyük Taraftar

eyup1903

erman toroğlu ilk kez doru bi şey demiş

hadi inönü yü sansürleyin diye

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

levent1903

Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş.
Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

carsi52

Tüm dünya kabullenicek.Tek türkiyedeki ezikLer kabullenemiyo acıyorum onLarada :)
Bölünür senin için uykular!

Delirdik

İşte haLkın sesi
işte BeşiktaşLının yüreği..

Lanet oLsun şu maçı tvden izLemek zorunda kaLdım  :(
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

freedom forever

Stadda bağırırken yanımda hüngür hüngür ağlayan , iki çocuk babası mehmet abiyi hiç unutmıyacağım.  O akşam anlatmaya malesef benim gibi bir edebiyat aşığı bir insanda beceremez.
Paris'te 72 gün boyunca fabrikalar çalıştı, atölyeler üretti, fırınlar yiğit Parislilere ekmek yetiştirdi. Paris'te 72 gün boyunca ücretin, sermayenin, karın, paranın olmadığı bir dünya kuruldu.

aquilas

artık kabullenmeyen kalmadı inönüyü beşiktaş taraftarının rakipsiz olduğunu dünya gördü ama inanın ezikler bile içleri kan ağlıyor biz niye yapamıyoz diye biz niye böle olamıyoz diye ama kabullenmeleri gerekir altımızda hep ezilecekler

besiktask

dun aksam olan ılk degıl kı her zaman bu bole.bır BESİKTASlı takımını bogazı patlayana kadar desteklıyo...dun kapalıda bagırırken herkesın tuylerının dıken dıken olduguna sahıt olduk..cıdden bu anlatılmaz.dunden berı hala kendıme gelemedım...yorgunluk mu ses kısıklıgı mı hepsı var ama o anda yasananlar hepsıne bedel....