Ana Menü

Yüksekova'da askerlerimize saldırı: 12 şehit 16 yaralı

Başlatan akbaba71, Ekim 21, 2007, 11:35:11

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[KralKartal]

Allah rahmet eylesin..sabah duydum cok uzuldum,,,
son dakika olarak verildi haber ...
yine kac ana yuregi yaniyor simdi? hangi evlerde goz yasi yerine kan akiyor?
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

erdinc1926

vatan için canımızı hiç düşünmeden veririz yeter ki tmizlensin
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

akbaba71

Genelkurmay'dan açıklama yapıldı
      Genelkurmay Başkanlığı'ndan, Hakkari'deki hain saldırı ile ilgili şu yazılı açıklama yapıldı:

"21 Ekim 2007 günü saat 00.20 sıralarında, Irak'ın kuzeyinden topraklarımıza sızan PKK terör örgütü mensupları tarafından, Hakkari/Dağlıca'da konuşlu Piyade Taburunun emniyet unsuru olan bir bölüğümüze kalabalık bir grupla üç ayrı bölgeden silahlı saldırıda bulunulmuştur.
      Çıkan çatışmada 12 şehit, 16 yaralı verilmiştir.
      Saldırıya anında misliyle karşılık verilmiş; teröristler, silahlı helikopterler tarafından görerek, mevcut ateş destek vasıtaları ile görmeyerek ateş altına alınmıştır. Şu ana kadar 23 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ayrıca, olay bölgesinin güneyinde teröristlerle yeniden temas sağlanmış olup, çatışmalar devam etmektedir.
      Teröristlerin kaçış istikametleri manevra birlikleriyle takip edilmektedir. Birliklerin harekatı ile koordineli olarak, 63 adet muhtemel hedef ağır silahlarla ateş altına alınmıştır.
      Kamuoyu gelişmelerden ayrıca bilgilendirilecektir. Saygı ile duyurulur. "

Bölgeden sabah saatlerinde ilk gelen bilgiler 16 askerimizin şehit olduğu, 17 askerin yaralı, 10 askerin de kayıp olduğu yönündeydi. Ancak Genelkurmay'ın açıklamasıyla bu bilgilerdeki hatalar da düzeltilmiş oldu.
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

erdinc1926

barzani:pkk 'yı terör örgütü olarak saymıyoruz
adit ya

eRe

www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

rebellious

[I]kara sevda adı...[/I]

erdinc1926

aquilas

yahu ağlamamak elde mi çıldırmamak eldemi 7 milyonluk ordumuz zamanında çapulcu dediğimiz pkk denen şerefsizlere verdiği bu kayıplar acı veriyor 3 ay eğitim alan kardeşlerimiz yıllarını dağlarda geçirmiş teröristlere karşı dağlara gönderiliyor pusularda can veriyor bu ülkede laiklik elden gidiyor diye çığırtkanlık yapanlar neyin elden gittiğini hala anlamıyormu bırakın artık siyaseti herkes işini yapsın siyaseti siyasetçiler yapar nerde bizim profosyonel ordumuz 30 ağustoslarda uçurduğumuz gösteri yaptığımız o uçaklar tanklar lan sinirden kuduruyorum kardeşlerimiz vatan diye ölüyor tezkeresine az zaman kalmış askerlerimiz uzatın askerliğimizi biz savaşacağız diyor vatan için peki buradakiler ne yapıyor siyonist israile terörist abd yi dost bilip çare arıyoruz bu vatanın 15 yaşındaki evlatları 70 yaşındaki kadınları kurtuluş savaşı verdi teslim olmadı ama şimdi bakın bir çevrenize nereye gidiyoruz inanın oradaki kardeşlerimizin niye canlarını feda ettiklerini dahi bilmeyen nesil yetiştirdiler buraya kadar gelen süreçlere bi bakın ne pkk nede başka çapulcular bu ülkeyi asla savaşarak ele geçiremezler peki asırlardır türk kürt çerkez laz daha birçok mezhep bir arada yaşarken şimdi ne oldu biz kendi topraklarımızda düşman araya duralım siyonist israil ile terörist abd ye bu kadar mahkum bi tavır sergilediğimiz sürece biryere gelemeyiz oturun şuanda yayınlanan ''kurtuluş'' filmini izleyin de vatan nasıl vatan olmuş dostumuz varmı yokmu ufakta olsa fikir sahibi oluruz biz pkk denen illeti bu ülkeden def edemiyorsak biraz düşünmek lazım

erdinc1926

destek için 10-12 kişilik konvaya saldırdı adi pkk.
havaşin köprüsü üzerinde pusu kuran pkk destak için giden 10-12 ikişil konvoya saldırı düzenledi

rebellious

Alıntı yapılan: [kufur otomatik editlenmistir]uilas - Ekim 21, 2007, 15:21:44
yahu ağlamamak elde mi çıldırmamak eldemi 7 milyonluk ordumuz zamanında çapulcu dediğimiz pkk denen şerefsizlere verdiği bu kayıplar acı veriyor

sorun da tam olarak burada zaten. zamanında türk istihbaratı pkk ileride çok büyük bi problem olur dediğinde "kandan rant sağlayanlar" umursamadılar, çıkarlarını [para, mevki vs..] gözettiler, pkk'ya göz yumdular !

ne için yaptığını bile bilmeden, aç annesine yemek gotürmek, hasta babasına tedavi imkanı sağlamak vaadleriyle kandırılıp o dağa çıkan teröristlere bile acıyorum. insanları kullanmak bu kadar basit olmamalı..
[I]kara sevda adı...[/I]

dishi_kartaL

aciLen bişeylern yapıLması gerekiyo bizim için gözLerini kırpmadan çarpışan askerLerimiz için bizimde savunmasız kaLmamız çok saçma.ve haLa daha nie bu ıraka asker gönderme isteği anLayamıorm.
şampiyon olalım bu sene
uçalım göklere
koyalım cimboma fenere
bir çizik atalım dertlere
beşiktaş'ım adını yazalım her yere
oyyy oyyy oyyy oyyy dishi_kartaL

dejembeji

yazık yemin ederim ki yazık.artık bu bardagı taşıran son damLa oLdu bence.gerekeni yapıcaktır türk siLahLı kuvvetLeri.sonLarı geLıor yawaş yawaş..

akbaba71

ABD'den şehit haberlerinden sonra ilk açıklama geldi
      ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, PKK tarafından 16 askerin şehit edilmesi konusunda, herhangi bir açıklama yapmadı.
      ABD, Dışişleri Bakanlığının operasyon bölümünde görev yapan yetkililer, konuyla ilgili gelişmelerin izlendiğini belirterek, her hangi bir açıklama yapmaktan kaçındı.
      ABD Dışişleri yetkilileri "Konuyla ilgili, her hangi bir görüş bildiremeyeceklerini belirterek, ABD'de sabahın erken saatleri olması nedeniyle, günün ilerleyen saatlerinde bir açıklama yapılabilir" şeklinde konuştular.

WİLSON: DEHŞET İÇİNDE İZLEDİM

ABD Büyükelçisi Ross Wilson, son PKK saldırısını kınayarak "Hakkari'den gelen ve çok sayıda ölü ve yaralı bırakan terörist vahşete dair haberleri dehşet içinde izledim" dedi.
      Ross Wilson, Hakkari saldırısından duyduğu üzüntüyü Dışişleri Bakanlığı'na ilettiğini belirtti. PKK'yı tasfiye etmek için Türk yetkilileri ile birlikte çalışma taahhadünü ifade eden Wilson açıklamasında şöyle dedi.
      "21 Ekim 2007. Bugün Hakkari'den gelen ve çok sayıda ölü ve yaralı bırakan terörist vahşete dair haberleri dehşet içinde izledim. Kurbanların ailelerine ve sevdiklerine en derin taziyelerimizi sunuyorum. Üzüntümü Türk Dışişleri Bakanlığı'na bugün ilettim. PKK'nın Türk halkına yönelik terörist tehdidini tasfiye etmek yolunda Türkiye ve Türk yetkilileriyle birlikte çalışma taahhüdümü ifade ediyorum. Bu vahşet döngüsünü sona erdirmek, üzerinde birleştiğimiz bir hedeftir."

ANKA
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

!_black_eagle_!

Talabani : Pkk Liderlerini Vereceğimiz gercekleşmeyecek bii ruyadır

Sen İstediğin kadar verme biz almasını biliriz sıkma canını ;)
|| 14 Şubat Hayal Ürünüdür...Tek Gerçek BEŞİKTAŞ Tribünüdür ||

carlito1903

az önce geçen bi habere göre talabani pkk lılara'ya silah bırakın ya da ıraktan gidin' demiş ne kadar samimi anlamak güç