Ana Menü

Celalettin Kolot İstifa Etti

Başlatan eyup1903, Eylül 29, 2007, 13:46:56

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eyup1903

Az önce yapılan açıklamada Celalettin Kolot un istifa ettiği açıklanmıştır

hayırlı uğurlu olsun ben çok sevindim :D

CHEm !

Beşiktaş'ta şok gelişme!

Beşiktaş Kulübü'nde, Galatasaray ile bu akşam yapılacak derbi maçın başlamasına saatler kala, beklenmedik bir gelişme yaşandı ve yönetim kurulu üyesi Celalettin Kolot istifa etti.

Kolot'un, dün bir radyo kanalında, teknik direktör Ertuğrul Sağlam ve bazı transferler hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle, kulüp başkanı Yıldırım Demirören'in isteği doğrultusunda yönetim kurulundan istifa ettiği açıklandı.

Celalettin Kolot,yaptığı açıklamada, açıklamalarının her zaman arkasında olduğunu vurgulayarak, "Sadece zamanlaması yanlıştı. Derbi maça denk gelmesi doğru olmadı. Bu konuda hata yaptım" dedi.

Kolot, "3 aydır istifa etmek isteyen taraf bendim. Ancak başkan beni durdurdu. Bu açıklamalardan sonra istifa etmem gerekti. Açıklamalarımın derbiye denk gelmesi nedeniyle Beşiktaş camiasından özür diliyorum. Ama her insan hata yapabilir. Başkan da hata yaptı ve PFDK'dan 3 ay hak mahrumiyeti cezası aldı. Hatalar olur. İnşallah Beşiktaş camiası için hayırlısı olur" diye konuştu.

Celalettin Kolot, dün akşam Radyospor'da katıldığı programda özetle, "Ertuğrul hoca erken geldi. Takımla bu kadar oynamak iyi değil. Diatta Bursaspor için izlendi, bize geldi" ifadelerini kullanmıştı.
Celalettin Kolot, daha önce de başkan Demirören'in isteğiyle futbol şube sorumluluğu görevini bırakmıştı.

"Ertuğrul erken geldi"

Beşiktaş'da futbol şube sorumluluğu görevindeyken, sergilediği tutum ve yaptığı açıklamalarla adından sıkça söz ettiren Celal Kolot, derbiye 24 saat kala Radyospor'da, yine gündem yaratacak sözler sarf etti.

Gürcan Bilgiç ve Halil Özer'in hazırlayıp sunduğu Çift Forvet programına konuşan Kolot "Ertuğrul Hoca erken geldi... Takımla bu kadar oynamak yanlış... Diatta Bursaspor için izlendi, bize geldi..." ifadelerini kullandı.

İşte Gürcan Bilgiç ve Halil Özer'in sorularını yanıtlayan Kolot'un sözleri:

GALATASARAY SEYİRCİSİZ OYNAMAYA ALIŞTI
Galatasaray seyircisiz oynamaya alıştı. Bizim takım için dezavantaj olabilir. Seyircisiz oynamayı pek sevmiyoruz. Sonuçta derbi. Kalli'yle Sağlam'ın taktik savaşı şeklinde geçecek. Eğer gol olursa taktikler değişir. İnşallah güzel bir maç olur.

RESTORANDA BİLE AYNI YERDE OTURMAK İSTERSİNİZ
Celal Kolot "En iyi hücum yapan'la en iyi defans yapan takımla en iyi savunan takımın maçı olacak" değerlendirmelerini de şöyle yorumladı:  "Beşiktaş'ın da hücum oyuncularının, orta sahasının GS'den geri kalır yanı yok. Ama hocamız böyle oynatıyor." diyen Kolot "Şampiyonlar Ligi ve ön elemeler ve liglerde sürekli bir değişkenlik var. Bu takıma zarar veriyor mu?" sorusunu da şöyle yanıtladı : "Oturmuş takımımız vardı. Takımla bu kadar oynamak iyi değil. Bir restoranta gidersiniz, arabada, aynı yerde oturmak istersiniz. Takımı bu kadar bozmaya gerek yoktu. Higuain'i almasaydı Beşiktaş ne kaybederdi? Yedek oyunculara bakıyorsunuz, İbrahim Akın, Mehmet Yozgatlı...Bence de zarar veriyor. igana'yla ne kadar birbirimizi sevmesek de oturmuş bir kadro vardı, o kadronun birkaç takviyeyle çok daha başarılı olacağına inanıyorduk. Ancak futbol şubesinin lağvedilmesi gibi olaylardan sonra Diatta ve Higuain'i transfer ettiler. Onlar benim okeyimde olan oyuncular değildi. Bence vasat futbolcular. Onların yerine daha kaliteli futbolcular bakmıştık. Çok kaliteli isimlere teklif götürmüştük ama çoğu Türkiye'ye gelmek istemiyor. Bunlar arasında Gravesen, Makelele, Edmilson, Henguera, Navarro, Juventus'ta oynayan Lecrottaglie'ye imza attırdık, ancak kulüp başkanı izin vermedi. Anderson'u beğenmedi Ertuğrul Sağlam, Benfica'dan Lyon'a transfer oldu. Onu da ucuz para alıyorduk. Ancak olmadı. Bizler bunları seçmiştik."

DIATTA'YI BURSASPOR İÇİN İZLEMİŞLER BİZ ALDIK!
Diatta tamamen benden sonra alınmıştır. Çok iyi bir futbolcu olduğunu zannetmiyorum, Ogün Altıparmak'ın oğlu Batur Altıparmak O'nu Bursaspor için izlemişti. Ertuğrul Hoca benden çekinip bana söyleyemedi, ben ayrıldıktan sonra takıma geldi. Yönetime bunu söyledik. Bursaspor'a adam bakılıyor. Beşiktaş'a getiriliyor. Diatta ben gittikten bir gün getiriliyorsa demek ki bir şeyler ters gitti. Ali Gültiken'in yabancı oyuncularda hoca yedek kalınca problem çıkarmayacak futbolcular için bizden istekte bulundu. Diatta, Cisse ve Delgado ve Ricardinho da yedek oturuyor...

ERTUĞRUL HOCA ERKEN GELDİ, BENİM TERCİHİM LIPPI'YDI
Türk antrenörlerinin ömrü fazla olmuyor ama, madem geldi Ertuğrul Sağlam'ın çok erken olduğunu düşünüyordum. Hala aynı görüşteyim. Zaman beni haklı çıkarıyor. Halen biraz daha tecrübe kazanıp Beşiktaş'a gelseydi daha iyi olurdu. Şimdi Beşiktaş'ın başındaysa artık arkasındayım. Ben yabancı hoca getiriyordum ancak başkan gelip "Ben Ertuğrul Hoca'yı getirdim" dedi ve anlaştılar. Biz de "hayırlı olsun" dedik.

Ben Lippi'yi istiyordum, bir de Stuttgart'ın antrenörü vardı... Temas kurduk Almanya'da. Bu kadro tam Lucescu'luk bir kadroydu. Ancak Sağlam geldi.

Sözlerinin sonunda derbiye dönen Kolot Galatasaray Yönetimi'nin kararlarını da eleştirdi:

GALATASARAY KALECİSİZ OYNUYOR
"Galatasaray'da bir şeyi anlayamadım o da kaleyi Orkun'a teslim etmeleri" diyen Kolot, Daum'un yardımcısı Murat Kuş'dan, Mondragon'un Köln'de 400 bin euro'ya oynadığı bilgisini aldığını anlattı ve  "Galatasaray Mondragon'u gönderdi, şimdi kalecisiz oynuyor" ifadesini kullandı.

Allah kitap Beşiktaş

Fatih Furkan

ben bu adamın var ya sizi bilmem ama yaptığı tam bi karaktersizlik hadi diyelim durdun durdun derbi öncesi istifa ettin takım içinde hiç yoktan polemik yarattın olum daha ne saçma saçma açıklama yapıyorsun ne kötülük tellalığı yapıyosun yok seyircisiz oynamak bizim için kötüymüş hadi ya biz bilmiyoz ya gAlatasarayı kaç haftadır görmüyoruz ya yetmedi ertuğrul erken gelmiş karaktersiz insan adam geldi başımızdamı bitmiştir......

carsi52

hayırLı oLsun.Daha hiç bişey demiyorum.
Bölünür senin için uykular!

Rebell

geri planda kalmayı hazmedemedi yolu acık olsun

carlito1903

yeterince zarar verdin zaten gidişin hayırlı olmuş.....

erdinc1926

K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

Non Mollare Mai

edit

akbaba71

nihayet gule gule yolun acık olsun :D
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

delgadoo_10_

herkese olduğu gibi sana gider kolot efendii 

erdinc1926

K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

SAHIN--

Niye önemli maçlarımız öncesi hep böyle gereksiz vakalar yaşıyoruz. içimizdeki düşmanlardan nefret ediyorum.

noumAyberk

Fenerbahçeye kadar yolu var
Zaten anca o takıma yakışır böyle bi adam
Bizimle işi olamaz
Erken kurtulduk

bjkclub

aciz ve beceriksiz yönetimin patavatsız ve dengesiz yöneticisi..iyi olmuş..güzel günler yakında demekki..

IL Capitano

tam derbi öncesi istifa etmesi cok garip bir olay..sanki baskalarina calisiyormus gibi bir fikir geliyor insanin aklina
kulupte görevliyken habire konusuyordu,heralde simdi tamamen azitir...

mario berk ne olacak acaba??
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....