Ana Menü

Ne Oldu D-smart ?

Başlatan CHEm !, Eylül 05, 2007, 23:22:53

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CHEm !

Federasyon, D-smart'ı reddetti

Futbol Federasyonu, Turkcell Süper Lig maçlarının yayın ihalesinin yenilenmesi talebinde bulunan Doğan TV Holding A.Ş'ye cevabı net oldu.

Futbol Federasyonu, Turkcell Süper Lig maçlarının yayın ihalesinin 2008-2009 sezonundan başlayarak en az 3 yıllık bir süre için yenilenmesi talebinde bulunan Doğan TV Holding A.Ş'ye olumsuz yanıt verdi.

Federasyondan yapılan yazılı açıklamada, konuyla ilgili Hukuk Kurulu'ndan mütalaa alındığı belirtilirken, Doğan TV Holding A.Ş'ye gönderilen yazıda, söz konusu talebin, yayın hakkı devrinin sona erdiği 2009-2010 sezonu sonunda dikkate alınması gerektiği, 2009-2010 futbol sezonu sonuna kadar Digital Platform İletişim Hizmetleri Anonim Şirketi'nin, yayın haklarına sahip olduğu bildirildi. Futbol Federasyonu'nun yazısında şöyle denildi: ''Bilindiği üzere, Futbol Federasyonu, 3813 sayılı kanun ile kurulmuş ve yine bu kanun ile Türkiye'deki tüm futbol faaliyetlerini yürütmekle görevlendirilmiş özel hukuk hükümlerine tabi, tüzel kişiliğe haiz bir kuruluştur.

Aynı Kanunun 10/j maddesi, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'na, futbol ile ilgili televizyon, radyo, basılı eser yayınları ile her türlü reklam konusunda ticari ve mali hakları düzenleme ve denetleme yetkisi vermekte, ayrıca Yayınların Düzenlenmesi başlıklı 29. maddesi, futbol müsabakalarının televizyon, radyo ve her türlü teknik cihaz ve benzeri araçlarla yayınlanmasına, yayınların düzenlenmesine ve programlanmasına münhasıran federasyon yönetim kurulunu yetkili kılmaktadır.

Tüm bu kanuni düzenlemeler doğrultusunda federasyonumuz, 2005 yılında almış olduğu yönetim kurulu kararına göre 19.07.2004 tarihinde imzalanan ve 2004-2005, 2005-2006, 2006-2007, 2007-2008 futbol sezonlarına ait Türkiye 1. Süper Ligi yayın haklarını, Digital Platform İletişim Hizmetleri Anonim Şirketi'ne devreden sözleşmeyi, 2008-2009, 2009-2010 sezonlarını kapsar şekilde, iki yıl için aynı firmaya devredilecek şekilde uzatmış, iki yıllık uzatma sözleşmesine ilişkin olarak Rekabet Kurulu tarafından menfi tespit kararı verilmiştir.

Yukarıda açıklananlar neticesinde, ilgi yazınızda yer alan taleplerin, yayın hakkının devrinin sona erdiği 2009-2010 sezonu sonunda dikkate alınması gerektiği, 2009-2010 futbol sezonu sonuna kadar Digital Platform İletişim Hizmetleri Anonim Şirketi'nin yayın haklarına sahip olduğu hususunda bilgi edinmenizi rica ederiz.''
Allah kitap Beşiktaş

keskinli

en gec 2010 da d-samart alir yayin haklarini
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

akbaba71

şimdi olmasa bile 2010 yılında dsmart lig kupa 2.lig ve şampiyonlar ligini alıp tekel olur sektörde
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

carsi52

D-Smart şuanlık Fener gibi oLdu ;D
Bölünür senin için uykular!

yuNuS1903

kofani

Rengi Kaçtı Yaşamın...

allen ıverson

d_smart benim canımı sıkmaya başladı zaten sahibinide hiç sevmem ;D

Delirdik

| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

Onur1903

Türkiyedeki kanalların çoğunu aldı doğan grubu yakın zamandada maç yayınları alır görürünüz...Türkiyenin en büyük medya gücünün karşısında kimse fazla direnemez...

erkann

Sahibini hiç sevmediğimden hiçte sıcak bakmıyorum d-smart a

osi_bjk

avcunu yaladı d smart. :D :D
Şampiyon Ol Beşiktaş'ım Mesut Et Bizi

SercanBjk

şimdiki yayıncı kuruluşta şerefsiz ama d-smart daha bi şerefsiz kahrolsun Aydın Doğan.!!!

MeLo

bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

BerkAy1903

19o3

Alves

Sen taraftar olarak elini taşın altına koymuyorsan,futbolcudan da tekmeye kafa uzatmasını bekleyemezsin...