Ana Menü

Beşiktaş ın acı günü

Başlatan 1903bjk, Eylül 02, 2007, 10:01:20

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

freedom forever

Birilerinin hesap vermediği sürece , bu kan durmaz umarım kötü şeyler olmaz
Paris'te 72 gün boyunca fabrikalar çalıştı, atölyeler üretti, fırınlar yiğit Parislilere ekmek yetiştirdi. Paris'te 72 gün boyunca ücretin, sermayenin, karın, paranın olmadığı bir dünya kuruldu.

PÝSKO

offf ulan offf kardeş kardeşe düşcezzz

eyup1903

en sonunda herkez bayram etsin beşiktaş ın o mükemmel taraftarını düşürdüler birbirine
helal olsun size bravo ya helal olsun basın böle devam edin

ESERİNİZLE ÖĞÜNÜN

allen ıverson

Böle olaylarda ortada bi vaka var bunu çözümü nedir?Gereken neydi pankart mı açıldı arkasında durulacaktı yanlış dogru zamanlaması kötü bunlar sonradan konuşulurdu grup içerisinde tesislere gitmek falan hemen orda bi ayrım oldugu ortaya çıktı zaten bölünmüşlük başladı büyük kitlelere liderlik etmek zordur herkezi hoş tutup denge politikası gözetmek lazım denilecekti o pankartların arkasında durulacaktı ama tam tersi yapıldı sonuç ne oldu bi kardeşimiz farklı düşündügü için vefat etti....Bölünmüşlük hissi kapladı heryeri yanlış yapıldı....sonuç bu hal

alper_1903

isler cok kötüye gidiyor arkadaslar bu bir rüya gibi carsi grubu su an sokta

Kapali Üst bölümünden cekiliyormus o malum grup (S.E e karsi olan ve lideri ölen(allah rahmet eylesin))
Kombineleri ucuza satmaya baslamislar aldigim duyumlara göre

bu hic iyi olmaz carsi grubu bölünüyor artik hicbirsey eskisi gibi olmiyacak ne yapasak yapalim hersey bu kadar iyi giderken yine comak sokanlar cikiyo meydana gercekten yazik
utanmamak elde degil
fenerbahceli arkadaslar yanima gelip bana gülüyorlar carsi ya noluyor diye adamlar ölüyo be sizde gibi laflar ediyolar bende hak vermekten baska bi sey bulamiyorum

bunlari yapanlara bir tek sözüm var sizin besiktasliliginizdan süphe etmemek elde degil cünkü besiktasa zarar veriyorlar
Besiktasim senin icin herseyimden vazgecerim...

nescafe

Olayın Alen'le, Çarşı grubuyla ne ilgisi var? Alen'in ne suçu var Allahaşkına?
Abbasağalı gençler kim? Böyle bir şey söylediklerini duydunuz mu? Alen ne yapmış da neyin hesabını veriyor?

Arkadaşlar, kendinize gelin. Oradan buradan duyduğunuz ya da kolpa basından duyduğunuz her haberi gerçek kabul edip ona göre duruş almak da neyin nesidir? Sivas maçı sonrası gaza gelip kongre farelerinin fişeklediği "Satılmış!" sıfatını yapıştıran kendini bilmezlerden bir farkınız olsun!

Her grupta, her oluşumda, her sistemde çürük elmalar olacaktır. Yanınızda oturan herkes Mahmut Hoca değil ki statta; ender de olsa tinerci, kapkaççı, sapık, psikolojik sorunlu ya da rantçı biri olacaktır onbinlerin içerisinde.
Ve her olayda olayın aslı hakkında kesin bilgisi olmadan birini asmaya kalkacak olursanız çok hata edersiniz.
Varsa suç, cezasız kalmaz. Adli merciler gerekeni yapar. İçimizde Çarşı'nın adını lekeleyecek birileri olduğu kesinlik kazanırsa biz de buna müsaade etmeyiz. Ne ben, ne siz. Hiçbirimiz.

Onur1903

Çarşı artık midemi bulandırıyor,Beşiktaş ligin en çok sevilen takımıyken şimdi herkes Beşiktaş düşmanı,bizim gerçek düşmanımız Cimbom ken biz onlarla yakınlaşıp feneri kendimize düşman ettik,ebep ne..ÇARŞI...Buralılar bize düman sebep ne...başka şeyler sölensede tek sebep...Çarşı...Ankara gücü bizden nefret ediyor sebep ne...Çarşı...Federasyon bizim stadımızdaki olaylarda hep bizi suçlu buluyor,sebep ne...ÇARŞI...Ben herkesin bi yerlerine sevgilisinin ismini dövme yaptırdı yerde Vucuduma kartal dövmesi yapacak kadar,tüm tel numaralarımın sonunu 1903 alacak kadar,Yolda her görenin Beşiktaşı konuşacağı kadar iyi bir Beşiktaşlıyım,ama çarşıya karşıyım,anadoludan gelen taraftarları gözümün önünde sırf bağırmıyorlar die döven,beşiktaş duruşu die alenin yönetime yalakalık yapacam die kazanç sağlayacam die Beşiktaş taraftarını bu noktaya getirdiği için kınıyorum,Yönetimi bir taraftar edasıyla alene verdiği destekten dolayı kınıyorum,çarşıymış,geçen sezon başında inönüde yanlış hatırlamıyorsam sivas maçında satılmış çarşı die bağıran diğer tribünleri eleştirmiştim çarşıya destek olmuyorlar die,meğer onlar baştan anlamış çarşının abilerinin çoktan yönetime hizmet ettiğini onlarıda burda ayakta alkışlıyorum...Artık Beşiktaşı sömürüp herkesi beşiktaşa düşman eden Çarşı bitsin gitsin,kapalıya adam gibi adamlar girsin...Bağırmakla Beşiktaşlı olunmaz...

santor

o zaman avatarinida degistir once abartmissin icindeki kini kus bakalim meydan bos...

Agabey

arkadasşlar basın belli çarşıyı bitermek bizi birbirimize düşürmek istiyor olaydan sonra cıkan haberlere bakarmısınız bir sürü KOLPA haber marloyu bile bu işe sokuyorlar HÜRRİYET MANŞET haberi [kufur otomatik editlenmistir] (marlonun bırakalaı yıllar oldu ) şerefsiz basın.

HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK KARTAL
ÇARŞI ŞAHIŞ DEĞİLDİR RUHTUR!!!!!!!

Agabey

Yönetim Kurulumuz'dan Önemli Açıklama
06.09.2007 04:49

Yönetim Kurulumuz'un, menfur bir silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden taraftarımız ve Kulübümüz ile ilgili olarak, medyada yer alan haberlere dair önemli açıklaması: 
Öncelikle kamuoyunca yakından bilindiği gibi, birkaç gün önce menfur bir silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden taraftarımız Ferdi Aslan'a Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Bu elim olaydan derin üzüntü duyduğumuzu, bu vahşeti şiddetle kınadığımızı ve tel'in ettiğimizi tüm kamuoyunun bilmesini istiyoruz. Bu vahim olayın taraflarının, spor kamuoyunca 'Çarşı' grubu diye tanımlanan taraftar topluluğuna mensup olmalarının da Kulübümüz'de ve Camiamız'da unutulmaz bir acı ve derin üzüntü yarattığını özellikle ifade ediyoruz.

Spor sahalarındaki arkadaşlığı-dostluğu kişisel nedenlerle ve öne çıkma, sen-ben çekişmesi ile bozarak, stadyumlar dışına taşırıp mahalle ve semtlerde cinayete kadar götürerek yaşanan bu vahşet, Devletimiz'in en üst makam ve yetkililerinden kulüp başkanlarına, kulüp yöneticilerinden medyaya, spor camiasından taraftarlara kadar, hepimizin "spor"un tanımını yeniden ve çok ciddi anlamda gözden geçirmemiz gerektiğini gözler önüne sermiştir. Ne yazık ki bu olay Türk Sporu içinde yaşanan ne ilk olaydır, ne de sadece spor kulüplerinin sorunudur. Ama en büyük dileğimiz bu vahşetin ve olayların artık son bulmasıdır. 

Özü barış ve kardeşlik olan spora bulaştırılmaya çalışılan bu şiddetin bitmesi için başta Devletimiz'in en üst yetkilileri, tüm emniyet güçleri ve 4 büyük kulübümüzün başkanları ile yöneticileri olmak üzere, sporun içindeki tüm başkanlar, öncelikle futbol olmak üzere tüm spor branş federasyonları ve tüm sorumlular işbirliği içinde elele vererek, Türk Sporu'nun bu ciddi sorununu çözmek için her türlü çabayı göstermelidir.  Biz Beşiktaş Kulübü olarak Türk sporunun bu ciddi sorunlardan kurtulması ve sporun huzur içinde, medeni bir rekabet ortamında yapılması için üzerimize düşen her türlü görevi yerine getireceğimizi, bugüne kadar defalarca olduğu gibi bu vesile ile bir kez daha tüm Türk kamuoyuna deklare ediyoruz. 

Hepimiz; sporun, evrensel kültürün bir parçası, dünyada dili, dini, ırkı farklı insanları birleştiren önemli bir araç, dünya barışına katkı sağlayan bir etkinlik olduğunu yeniden ve ciddi bir şekilde hatırlamalı, barış ve sevgi dili olan sporun tanımının şartlarını yerine getirmeliyiz.

Bu vahim olayın üzüntüsünü yaşarken, medyada konuya ilişkin haberlerin, Kulübümüz'e yönelik çeşitli iddialarla birlikte kamuoyuna sunulmasını, 104 yıllık şanlı bir büyük Kulübe yapılan haksızlık ve saygısızlık olarak nitelendiriyoruz. Beşiktaş Kulübü olarak bugüne kadar olayla ilgili açıklama yapmamış olmamızın tek nedeni, her zaman olduğu gibi, son derece önemsediğimiz yasalara olan bağlılığımızdır. Olayla ilgili kamuoyunda yanlış yorumlara yol açacak, aceleyle yapılmış açıklamalarda bulunmak yerine emniyet güçlerince yürütülen hazırlık soruşturmasının netleşmesini bekledik. Polis araştırmalarında edinilen bilgilerden, olayın tamamen tarafların kendi aralarındaki uzun süreli husumetten ve kişisel nedenlerden kaynaklandığı öğrenildikten sonra bu açıklamaya karar verilmiştir. 
Durum böyle iken medyanın senaryo mahsülü yorumlar ve yanlış argümanlarla olayı adli bir vakadan çıkarıp, tehlikeli boyutlara taşımaya çalışması esefle ve  ibretle izlenmektedir.

Medyanın konuyu Beşiktaş Kulübü ile ilişkilendirmesini ve Beşiktaş Kulübü'nün sorunu olarak yansıtmasını asla kabul etmiyoruz ve bu tutumu son derece yanlış ve haksız buluyoruz. Herhangi bir dayanağı olmayan tamamen hayal mahsulü "Bedava Bilet" ve "Pankart Kavgası" gibi komplo teorilerinin manşetlere taşınması bize göre ayrıca bir gazetecilik skandalıdır.

Haberlerdeki, Kulübümüz'ün bazı taraftar gruplarına ücretsiz bilet verdiği iddiaları hiçbir şekilde gerçek değildir. Tüm kamuoyu tarafından bilinmelidir ki, profesyonel futbol karşılaşmalarının tümünde olduğu gibi, Kulübümüz maçlarının biletlerinin basımı, satışı ve dağıtımı da münhasıran Biletix isimli şirket tarafından yapılmaktadır. Sadece Sponsorluk Sözleşmeleri gereği Sponsorlara sözleşmelerinde belirtilen sayıda bilet verilmektedir. Bu biletler dışında Kulübümüz hiçbir şekilde hiçbir kurum, grup ve kimseye ücretsiz bilet vermemektedir. Bu husus Biletix resmi kayıtlarında açıkca görülmektedir. 

Yukarıda ifade ettiğimiz gibi meydana gelen, adli olayla ilgili soruşturmanın akıbetini beklemeden ve yasaya göre suç teşkil eden yorum, haber ve duyurularda bulunarak, haksız yere Kulübümüzü zan altında bırakan ve kamuoyunda yanlış anlamalara sebep olan yaklaşımlara asla göz yummayarak, bu vahim olayla ilgili asılsız iddiaları sürdürenler hakkında hukuksal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız 

BEŞİKTAŞ JK YÖNETİM KURULU

Agabey

holig@n

Bütün bunlar konuşulması gereken zamanlarda susulduğu, susturulduğu için oluyor.Forzabesiktaş kapalı, bjk forum yayınlanmadı, forumlar kapalı olmasa bile engellemeler oluyor.Beşiktaklılar bu  forumlarda, tv programlarında düşündüklerini söyleyemedikleri için, düşünmesi gerekenlerde bizlerin sesini duyamadıkları için olaylar tırmanıyor.
Çıkıp açıklama yapmaları gerekenler sustuğu için, susması gereken yönetim medyaya demeç veriyor.

S.E nin gelişine aldırış etmeyenler şimdi neler söyleyecek acaba.????

no_fear1903

golasso

Alıntı yapılan: Onur1903 - Eylül 06, 2007, 04:53:50
Çarşı artık midemi bulandırıyor,Beşiktaş ligin en çok sevilen takımıyken şimdi herkes Beşiktaş düşmanı,bizim gerçek düşmanımız Cimbom ken biz onlarla yakınlaşıp feneri kendimize düşman ettik,ebep ne..ÇARŞI...Buralılar bize düman sebep ne...başka şeyler sölensede tek sebep...Çarşı...Ankara gücü bizden nefret ediyor sebep ne...Çarşı...Federasyon bizim stadımızdaki olaylarda hep bizi suçlu buluyor,sebep ne...ÇARŞI...Ben herkesin bi yerlerine sevgilisinin ismini dövme yaptırdı yerde Vucuduma kartal dövmesi yapacak kadar,tüm tel numaralarımın sonunu 1903 alacak kadar,Yolda her görenin Beşiktaşı konuşacağı kadar iyi bir Beşiktaşlıyım,ama çarşıya karşıyım,anadoludan gelen taraftarları gözümün önünde sırf bağırmıyorlar die döven,beşiktaş duruşu die alenin yönetime yalakalık yapacam die kazanç sağlayacam die Beşiktaş taraftarını bu noktaya getirdiği için kınıyorum,Yönetimi bir taraftar edasıyla alene verdiği destekten dolayı kınıyorum,çarşıymış,geçen sezon başında inönüde yanlış hatırlamıyorsam sivas maçında satılmış çarşı die bağıran diğer tribünleri eleştirmiştim çarşıya destek olmuyorlar die,meğer onlar baştan anlamış çarşının abilerinin çoktan yönetime hizmet ettiğini onlarıda burda ayakta alkışlıyorum...Artık Beşiktaşı sömürüp herkesi beşiktaşa düşman eden Çarşı bitsin gitsin,kapalıya adam gibi adamlar girsin...Bağırmakla Beşiktaşlı olunmaz...
o zman hemen imzanı değiştir.Midemi bulandırıyor Çarşı gibisinden konuşmadan önce 2 kere düşün ayrıca bundan sonra istemeyenler ..... gitsin.

zencikapici

Alıntı yapılan: golasso - Eylül 06, 2007, 10:31:00
Alıntı yapılan: Onur1903 - Eylül 06, 2007, 04:53:50
o zman hemen imzanı değiştir.Midemi bulandırıyor Çarşı gibisinden konuşmadan önce 2 kere düşün ayrıca bundan sonra istemeyenler s... gitsin.

arkadaşım babanın klübümü beşiktaş istemeyenleri kovuyorsun..sana mı kaldı...ÇARŞI SİZİN OLSUN BEŞİKTAŞ BİZİM