Ana Menü

Bu kez Çarşı tartışılıyor

Başlatan BjKcArsi54, Ağustos 15, 2007, 15:46:58

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BjKcArsi54

Konyaspor maçında Sinan Engin aleyhine açılan pankartlar sonrası, Çarşı Grubu ile Sinan Engin arasında yaşanan kriz sona erdi. Ancak, Beşiktaşlı bazı taraftarlar Çarşı'nın geri adım atmasına tepki gösterdi. 

Beşiktaş'ın ateşli taraftar grubu Çarşı'nın bulunduğu tribünde açılan "Çarşı, Sinan Engin'e karşı" pankartı büyük yankı uyandırmış, Sinan Engin duruma çok üzüldüğünü açıklamıştı.
      Sinan Engin ve Çarşı grubu lideri Alen Markaryan önceki gün Nevzat Demir Tesisleri'nde bir araya geldi. Markaryan, kendi aralarında bir iletişimsizlik yaşandığını belirterek, "Biz sadece Ertuğrul Sağlam lehine tezahürat yapılacağını söylemiştik. Ancak bu arkadaşlarımızın sanırım haberleri yoktu. Pankartları görünce biz de şok olduk" dedi. Engin de "Büyütülecek bir şey yok. Hepimiz birlikte Beşiktaş'ın şampiyonluğu için çaba göstereceğiz" deyince, taraflar arasındaki buzlar bir anlamda eridi.
      Haberin Milliyet İnternet'te yayınlanmasının ardından, Çarşı'nın atığı adımdan geri dönmesini eleştiren pek çok yorum geldi. İşte okuyucularımızın değerlendirmesi:

black and white] İstemiyoruz kardeşim
çarşı tükürdüğünü yaladı . . yönetimin sevk ve idaresi altında olduğunu bir kez daha gösterdi. bir an önce bu yönetimin BEŞİKTAŞIMIZIN yakasından düşmesi lazım. Ali Gültiken gibi beyfendi bir adam ne yapmadı sinan engin gibi kanal kanal gezmedi , ertuğruldan fazla konuşmadı , başkan olucam diye kendini buğday anbarında sanmadı ama . . .
      - yasam umudu] Alen markaryan
çarşı o pankartları hür iradesiyle, hiç kimsede mevcut olmayan cesaretiyle asmıştır. doğru ve yerinde demokratik hakkını kullanmıştır. yanlış olan kısa gün beklentileriyle bu duruştan ve tavırdan ödün vermektir. alen, neden olduğunu anlamadığım bir yanlışın içindedir. itibarını yitirmektedir. çekmeli restini, giymeli postunu, merak etmesin biz getiririz üstünü.

_.mert._] Kapalı ve çarşı
KAPALI TRÜBÜNÜN ORTASINDA "ÇARŞI SİNAN ENGİNE KARŞI" DİYE PANKART AÇILSIN VE BUNU GÖREN ÇARŞI "BİZDE ŞOK OLDUK" DESİN KAPALIDA UÇAN SİNEKTEN HABERİ OLAN ÇARŞININ, KOCAMAN PANKARTTAN HABERİ NASIL OLMAZ.

Bora Seçkin] Ne alındı, ne verildi??
Ne olduda Cumartesiden Pazartesiye Çarşı nın başı 180 derece döndü. Kim kime ne vaat etti, kim kime ne verdi? Herkeze karşı olan çarşı, kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklara da karşı mısın?

- gurolgurel] Karışık biraz?
makeryan isteseydi o pankartı 2 dk da toplatırdı ama haberim yok görünce şok oldum diyor. . sonra da paşa paşa sinan abisinin yanında! sinan engininin kitleleri ve insanları nasıl yönetebildiği ortada. . büyüksün imparator. .

- karok77] Neyin özürü?
Çarşı adına Alen neyin özürünü diliyor anlamadım. Protesto olacaksa olur Alen'e yakıştıramadım. Alen şimdi türbünlerden özür dilemeli .

Milliyet

akbaba71

fenerbakce de boyle bi olay olsa acaba sitelerinde boyle yer verirlermiydi cok merak ediyorum
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

2 dia 2 muerto

Dün Alen Abi Karakartal Forumda bu olayı açıkladı .
Maç sabahı saat 11 civarlarında yapılan toplantıda Ertuğrul Hoca ' ya sahip çıktığımızı belirten pankartlar asılması kararlaştırıldı fakat ilk maç oldugundan dolayı aradaki iletişimsizlikten dolayı bu tür bir olayın yaşandığın belirtip olayın fazla büyümemesi gerektiğini belirmiştir . Bunları belirtirken de amacın Beşiktaş ' a zarar vermemek oldugunu dile getirmiştir . Eğer Çarşı olarak şu anda bir protesto yapılsa Sinan Engin ' in gitmesi falan takımın psikoloji bozulucagından dolayı bu tür bir eyleme girmenin mantıksız oldugunu belirtmiştir .
BU ARADA 25 YILLIK BARİKATI 25 KEZ MAÇA GELMEMİŞ İNSANLAR YIKAMAZ ...

.FŞ

allen ıverson

Kardeşim sana katılıyorum..Bazı insanlar anlamıyo çıldıracam gitsin tamam bende istemiyorum ama şu an havayı bozar ortamı görmüyomusunuz?akşam şanpiyonlar ligi maçı var basın neyi tartışıyo neden sakin olunmuyo anlamıyorum,sahada ki takımla ugraşacagımıza ertugrul saglam sahip çıkacagımıza takımımızı alkışlıyacagımıza protesto yollarına girmemiz yanlış olur..Böle söyleyince ama ben beşiktaş degerlerine sahip çıkmamakla suçlanıyorum......

allen ıverson

Makaryan bu insana bu kadar yüklenmemek lazım...Şu an böle davranmak zorunda bizim gibi atıp tutamaz ne yapmasını beklediginizi anlamıyorum.....

kara kalem

Alen abinin yapması gerekeni yaptığını düşünüyorsunuz sorumlulukları olduğundan ötürü de, o pankartı açanlardan haberiniz var mı ?
kalem sana akan, kara senin sevdan.

2 dia 2 muerto

Pankartı açanların yanlış anlamadan dolayı pankartları açtıklarını belirtiyoruz .
Böyle bir durum olmasada insanlar demokratik haklarını dile getirebilir .
Ben sadece şu durumda böyle bir olayın Beşiktaş ' a zarar vereceğini düşünmekteyim . Zaten bu yüzden bu tür pankartların açılmaması gerektiği belirtildi fakat iletişimsizlik sonucunda böyle bir olay yaşandı .
Uzatmamak lazım .

.FŞ

kara kalem

Bu konuda konuşmak ve inanmak için öncelikle pankartı açanların kim olduğunu bilmekte fayda var.

2 dia 2 muerto

Alen Abi pankartı asan insanlar için canım ciğerim dedi .
Bu benim için yeterli, isme gerek yok !

.FŞ

kara kalem

O zaman abilerin hepsi Sinan ENGİN'i kabullendi denemezmiş demek ki.

2 dia 2 muerto

İletişimsizlik oldu diyorum .
Anlaşılmıyor mu oradan .

.FŞ

kara kalem

Bak güzel kardeşim, birilerinin anlama kabiliyetini sorgulamadan önce olayların iç yüzünü bilmekte fayda var. Sen de öyle yap.

one by one

"Bursasporlu taraftarlardan, Beşiktaş'ın önde gelen taraftar grubu ''Çarşı'nın takımlarının Konyaspor ile yaptığı maçta açtığı pankartlara destek geldi.
      Bursasporlu taraftarlarca oluşturulan, ''www.bursasporum.com.tr'' adresli resmi internet sitesinde, Beşiktaşlı taraftarların açtığı pankartlara giriş bölümünde yer verildi.
      Fotoğraflarla desteklenen açıklamada, ''2004 yılında haksız yere küme düşürülmemizle ilgili 3 yıldır söylediklerimizin haklılığını geç de olsa özeleştiri yapan Beşiktaş taraftarı ortaya çıkarmıştır. Bursaspor taraftarları olarak bu pankartları destekliyoruz ve 15. haftada Bursa'da karşılaşacağımız Beşiktaş maçında aynı pankartları açacağımızı belirtiriz'' denildi "   BEN HİÇ BİR ŞEY DEMİYORUM ŞU DURUMADA DÜŞTÜK YAA ???

keskinli

bu ne tutarsizlik?
ya o pankartlari acmayacaksin
actinmi geri adim atmayacaksin!
takimin moralinden önce camianin sayginligi gelir
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

allen ıverson

Ben bu ayrıma hasta oluyorum,takım,taraftar,kongre üyeleri hepsi birdir ya.....Bu olay bizi komple sıkıntıya sokacak anlamakta neden ısrar ediyosunuz.Şu an tepki protesto yapılamaz sorumsuzca bi davranış olıur...Kardeşim trübüne çagırmayın,lehine tezeruhat yapmayın o yokmuş  gibi davranın tepkinizi böle gösterin ben böle yapıcam...