Ana Menü

TÜRKIYEYI BEKLEYEN EN BÜYÜK TEHLIKE

Başlatan keskinli, Ağustos 14, 2007, 23:43:30

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rebellious

Alıntı yapılan: keskinli - Ağustos 23, 2007, 00:04:05
gerekli ilgiyi görmediginden dolayi sabitlemeyi kaldirdim
ilgilenen arkadaslara tesekkür ederim

abi içecek bi damla su bulamayacağımız günler gelmeden bu konuyla ilgilenenen pek olmaz. hepimiz konunun ehemmiyetinin farkındayız maşallah. ama bu felaketi engellemek bi yana, geciktirmek için çabalayanların sayısı bile malesef çok az. konuyu buraya sabitleyerek bi kaç kişinin bile kafasında bi yer edindirebildiysen teşekkürler sana.
[I]kara sevda adı...[/I]

erdinc1926

K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

salemBJK

Herkese merhaba kral çarşı forumunda tekrar yazıyor olmak gerçekten mutluluk verici
keskinli ancak senin gibi duyarlı bir insanın açabileceği türden bir topic bu bravo...
Arkadaşlar Temaya nasıl bağışta bulunulabileceğine dair önerilerini belirtmişler
5 Ytl karşılığı Tema sizin adınıza bir ağaç dikiyor evet ama ben 5 Ytl veremem yada bunun daha ucuz bir yolu yokmu diyen arkaşalar için söylüyorum .Eğer Akbankın internet sitesini kullanıyorsanız orda en altta bağışlar diye bir bölüm var oraya girince sadece 25YKR karşılığında bir havale yapıyorsunuz ve ülkemizdeki meşe ağaçlarına  bir yenisini daha ekliyorsunuz Üstelik havale ücretide alınmıyor
Sevgiler
salem

keskinli

sagol salem
tekrardan hosgeldin
umarim tek bi yazida kalmazsin :)
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

songül

merhaba arkadaş nasılsın ben yeni üye songül

songül

tekrar mrh duyarlı beşiktaş taraftarı bu konudaki eyleminize sonuna kadar destek veriyorum bir kez daha gösterelim büyüklüğümüzü iyi akşamlar

keskinli

Alıntı yapılan: songül - Eylül 17, 2007, 20:50:04
merhaba arkadaş nasılsın ben yeni üye songül
hosgeldin kardesim
foruma yazmadan önce bi arastirma yap lütfen
tanisma konumuz serbest vurus bölümünde
saygilar
http://kralcarsimedia.com/forum/index.php/topic,2441.0.html

erdibatmaz

şarj aletlerini prizde bırakmayın arkadaşlar
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

keskinli

bu vatani seven her vatandasin dikili bi agaci olsun
türkiye cöllesmesin
bu konuda hic düsmesin asagilara

dishi_kartaL

bencede arkadaşım güzel bir konuya değinmişsin.bu konuda kartallar olarak bişeyler yapmamız lazım
şampiyon olalım bu sene
uçalım göklere
koyalım cimboma fenere
bir çizik atalım dertlere
beşiktaş'ım adını yazalım her yere
oyyy oyyy oyyy oyyy dishi_kartaL

k@rt@l

çok doğru toprağımıza sahip çıkmalıyız çocuklarımıza daha sağlıklı bir gelecek bırakmalıyız
utanın be utanın ruhsuzlar sürüsü

keskinli

Dünya çapındaki kâğıt tüketimi 1950 yılından bu yana yediye katlandı. Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın verdiği bilgilere göre her yıl dünya ormanlarının 160 bin kilometrekarelik bir bölümü, yani her yıl Tunus büyüklüğünde bir orman daha yok oluyor. Robin Wood adlı çevre kuruluşunun yaptığı kimyasal analizler, Almanya'daki pekçok kitabın sayfalarının tropik yağmur ormanlarından elde edilmiş ağaç lifleri içerdiğini ortaya koydu.
Artan kağıt ihtiyacının ekosistem üzerindeki yeni tehditlerinden biri de gen teknolojisi firmalarının daha az masrafla kağıt elde edebilecekleri ağaç türleri yetiştirmeye başlaması.

Amerikan Arborgen gibi bazı firmalar, ağaca sertlik veren ancak kağıda sarı renk verdiği için kağıt üretiminde ayrıştırılan lignin maddesinin oranının azaltıldığı genleriyle oynanmış ağaç türleri yetiştiriyor. Firmanın sloganı da "Dünyanın daha fazla ağaca değil, daha kullanışlı ağaçlara ihtiyacı var" Ancak Yağmur Ormanlarını Kurtarın ve Robin Wood gibi çevre kuruluşları uzun ömürlü, polenleri yüzlerce kilometre uzağa taşınabilen ağaçların genetiğiyle bu şekilde oynanmasının çok tehlikeli sonuçlara yol açabileceği uyarısında bulunuyor. Zira genetiğiyle oynanmış organizmalar doğal ortama karıştıklarında, doğada nasıl çoğalacakları kontrol edilemiyor. Yüksek kağıt talebinin ekosistemi daha fazla bozmadan karşılanması için kullanılmış kağıtların daha az kullanılması ve geri dönüştürülmesi giderek daha çok önem kazanıyor.
WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı), dünya üzerindeki kağıt tüketimine bir çare bulabilmek için ilginç bir yöntem geliştirdi. WWF, kağıda basmaya imkan olmayan bilgisayar dosyaları geliştirdi. PDF formatındaki bu dosyaları ancak bilgisayarınızdan okuyabiliyorsunuz... Bu sayede, "aman şimdi kağıda bir çıktısını alayım, sonra birara okurum" dediğiniz dosyalar için boş yere kağıt da harcamamış oluyorsunuz.

KeePSaKe

Buna benzer bir konuda forumda arkadaşın biri şöyle demişti hep hatırlarım.

Alıntı yapılan: M34 - Mayıs 29, 2008, 20:54:51
gereksiz bir konu kanimca. hayatinizi yasayin iste. ampül mampül, benzin falan filan. bosverin. önemli olan su an. 50-70 yila zaten birsey kalmayacak; hersey sular altinda kalacak (atmiyorum; bilimsel olarak var sayiliyor).

bu yüzden paraniz yettigi kadar tassarufsuz harcayin derim. 

Yorum sizin :)
Since 1903

Brestgerfich

Alıntı yapılan: KeePSaKe - Mart 06, 2011, 18:28:25
Buna benzer bir konuda forumda arkadaşın biri şöyle demişti hep hatırlarım.

Alıntı yapılan: M34 - Mayıs 29, 2008, 20:54:51
gereksiz bir konu kanimca. hayatinizi yasayin iste. ampül mampül, benzin falan filan. bosverin. önemli olan su an. 50-70 yila zaten birsey kalmayacak; hersey sular altinda kalacak (atmiyorum; bilimsel olarak var sayiliyor).

bu yüzden paraniz yettigi kadar tassarufsuz harcayin derim. 

Yorum sizin :)
50-70 yıl sonra sular altında kalacagını Mel Gibson'ın filminden mi duymuş :) Neredeki bilimadamları varsayıyormuş bunu. İlk defa duydum da... :)
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

NoPasaran

Öyle bir şey yok..

O kadar bilimsel yazı okuyorum ilk duydum
Aşk bu Aşk !

volkanca.net