Ana Menü

Tello "İyi pas ve orta yapan agresif biriyim"

Başlatan NoPasaran, Temmuz 14, 2007, 18:51:51

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Dün akşam Beşiktaş'ın Avusturya'daki kampına katılan Tello, bu sabah yapılan çalışma sonrası bir basın toplantısı düzenleyerek medya mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Beşiktaş'ın ligdeki hedefinin şampiyonluk olduğunu belirten Tello, "Avrupa arenasında mücadele edeceğimiz Şampiyonlar Ligi'nde de gideceğimiz en üst noktaya kadar çıkmak arzusundayız. Benim şahsi olarak hedefim ise Sporting Lizbon'daki gibi başarılı olmak ve takımıma katkı sağlamak olacaktır" dedi.

"İSTESEM 4 YIL DAHA PORTEKİZ'DE KALABİLİRDİM"

Sporting Lizbon'da 6.5 yıl kaldığına değinen Şilili futbolcu, "Bu kadar uzun sürenin ardından hem kendim hem de ailem açısından bir değişiklik yapmam şart olmuştu. Aslında istesem bana yaptıkları teklif doğrultusunda 4 yıl daha Portekiz'de kalabilirdim. Beşiktaş'ın çok büyük bir camia olması böyle bir karar vermeme yardımcı oldu. Sonuçta bu kararı ailemin desteğiyle aldığım için kendimi rahat ve mutlu hissediyorum. Portekiz'de özellikle eski kulübümde bana kırgınlıklar olabilir; ama ben şunu söylemeliyim ki, orada çok güzel günlerim geçti ve aynısını Beşiktaş'ta da yaşamak istiyorum" şeklinde konuştu.

"KAFA OLARAK HAZIRIM"

Portekiz'de ligler biter bitmez, İstanbul'a geçerek mukavele imzaladığını söyleyen Tello, "Son hafta itibariyle ufak bir sakatlığım vardı. Ülkeme geçerek 10 günlük bir tedavi yaptırdım ve hemen milli takımın kampına katıldım. Çok yoğun bir dönemden geçtiğim doğru, ama ben kafa olarak kendimi hazır hissediyorum. Aslında ben her ne kadar size kendimi anlatmaya çalışsam da hepsi havada kalacak. Sonuçta zaman hepsini size gösterecektir" dedi.

"İYİ PAS VE ORTA YAPARIM"

Futbol hayatında son 3 seneye kadar hep orta sahanın solunda görev yaptığının altını çizen Tello, "Son üç sezonda ise tamamen zorunluluktan dolayı ve takımımın bana orada ihtiyacı olduğu için defansın solunda görev yaptım. Oyun karekteri olarak, sol çizgiyi boydan boya kullanan, iyi pas yapabilen, ileri çıktığında ise isabetli ortaları olan agresif bir oyuncuyum. Çocukluğumdan beri kendime örnek aldığım tek futbolcu Maradona'ydı" diye konuştu.

"Beşiktaş çok büyük bir takım ve kimseye sen oynayacaksın garantisi verilmez ve o şekilde de transfer edilmez" diyen Şilili yıldız, "Ricardinho ve İbrahim Üzülmez gibi kaliteli ve çok tecrübeli iki oyuncuyla rekabet içinde olacağım. Fakat unutulmamalıdır ki, rekabetin olmadığı yerde başarıda olmaz" ifadelerini kullandı.

"YANLIŞ BİR KİŞİ İLE BERABERDİM"

Milli Takım kampında yaşanan olay ve kendisine verilen cezaya da değinen Tello, "Medyada doğru olmayan bilgiler yer aldı. İşin doğrusu ben o gün yanlış bir kişi ile beraberdim. Yani sarhoş bir takım arkadaşımızın yaptığı taşkınlıkların kurbanı olduk. Ben ve diğer takım arkadaşlarımız, sadece taşkınlık yapan arkadaşımızı engellemeye çalıştık. Orada olan herkes bizim aldığımız 20 maçlık cezanın çok ağır olduğunu zaten biliyor. Benim içinde olduğum herhangi bir taciz olayı ya da kavga kesinlikle söz konusu değildir. Federasyon bizle konuşmadan ve kimseye sormadan çok acele bir şekilde cezayı verdi. Bu cezada yerel basının olayı çarpıtmasının büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Ben avukatım aracılığıyla bu cezaya itiraz ettim ve sonucunu bekliyorum. Şu unutulmamalı ki ben çok profesyonel bir oyuncuyum ve bu olaylar kesinlikle benim buradaki performansımı etkilemeyecektir. Ben cezanın kaldırılacağını ve milli takımımızın Dünya Kupası elemelerinde takımdaki yerimi alabileceğime inanıyorum" diyerek sözlerini tamamladı.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

richee_4ever_jk

İnşallah iddia ettiği gibi iyi işler yapar

MeLo

Beklentimiz büyük teLLo !
Dediğin gibi oLur inşallah ! :aferin
bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

ugur24

isminin tello şeklinde okunmasını istememiş ! medya ve taraftarlardan adının ' teyyo ' olarak okunmasını rica etmiş !

alper_1903

ben Hamburg macinda stattaydim adam harbi süper orta cakiyor arkadaslar inönüye gelsin ilk mac iple cekiyorum bende orda olacagim o macta insallah oynar herkes görür ortalari dehset atiyor
Besiktasim senin icin herseyimden vazgecerim...

RCA

ya tello yazmış istesem portekizde 4 yıl daha olurdum ama beşiktaşı istemiş bence bunun altında para var yani adam keyfinden gelmedi istanbula...
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

allen ıverson

Herşeyin başında para var zaten bizde bi işe girecegimiz zaman daha fazla yada imkanları daha iyi olan bir şirketle anlaşırız bu normal bence....Bence kaliteli bi oyuncu sol kanada ilaç gibi gelecek tek dezavantajı boyu biraz kısa arkasına atılan toplarda zorlanabilir ama o kadar kusur herkezde olur............ :muhaha

carabobo

BİZ SENİ SEVİNMEK İÇİN SEVMEDİK....ALAYINA İSYAN B J K

asil1903

valla tek maçla yorum yapmak erken belki ama adam klası olduğunu gösterdi genede...

maverick

sol açık uzun süredir yoktu.. walsh muydu en son?? :))
SİYAH BEYAZ.. ÖLÜM YAŞAM

Onurluyum Gururluyum. TÜRK'üm.
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene

Anarchy*

Chalmeria

Sanıram yaptığımız En olumlu transfer suan için.

hAlil21

içimden bi ses münch'den sonra bi kanat geldi diyor ama hayırlısı..
http://happygrasshopper.blogspot.com ' behind this mask there is an idea and ideas are bulletproof.

atahanertan

iyşallah iii olur fayda yapar takımımıza