Ana Menü

Şeref Yalçın’dan Kutlama ve Kınama

Başlatan mdc, Mayıs 17, 2007, 01:13:50

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mdc

Basketbol Şubesi'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Şeref Yalçın, Bayanlar Basketbol Ligi play-off final serisinde büyük mücadele sergileyen ve şampiyonluğu 2 sayı farkla kaybeden Bayan Basketbol Takımımız'ı kutlarken, maçta yaşanan olaylar nedeniyle Fenerbahçe ile Türkiye Basketbol Federasyonu'nu kınadı. İşte Yalçın'ın açıklaması:

"Bayanlar Basketbol Ligi play-off final serisinde şampiyonluğu 7. maçta sadece 2 sayı farkla kaybeden ve büyük bir mücadele örneği sergileyen Bayan Basketbol Takımımız'ı kutluyorum.

Bayan Basketbol Takımımız, ezeli rakibimiz Fenerbahçe ile oynadığı seride, Beşiktaş ruhunu sahaya yansıtmış, Siyah Beyazlı şanlı formamız için sonuna kadar mücadele etmiştir.

Takımımız, bir spor müsabakasının asla içinde yer almaması gereken ağır küfürler, tahrikler içinde, yetersiz ve sigara içilmesine izin verilen bir salonda, bozuk para ve çakmakların sahaya yağdığı bir ortamda şampiyonluğu sadece 2 sayı farkla kaybetmiştir.

Öncelikle belirtmek isterim ki; Biz Beşiktaş Kulübü olarak rakibimizi evimizde oynadığımız karşılaşmalarda büyük bir özenle ağırladık. Oysa Fenerbahçe Kulübü, şampiyonu belli edecek son maçta salonda konuk olarak bulunan sporcularımız ve Kulübümüz'ü temsil eden Yönetim Kurulu Üyeleri'ne aynı misafiperver tavrı göstermedi.

Karşılaşma öncesinde 16 kişilik ekiple Caferağa Spor Salonu'na geleceğimizi bildirmemize rağmen, Protokol Tribünü'nde Yönetim Kurulumuz için sadece 7 kişilik yer ayıran Fenerbahçe Kulübü yetkililerinin bu nezaket dışı tutumunun dışında, maçın başlaması ile birlikte 100. yılını kutlayan bir Kulübe asla yakıştırmadığımız olayları ard arda yaşadık.

Maçın başından itibaren Takım Kaptanımız Sayın Yasemin Horasan başta olmak üzere oyuncularımıza ismen ağır küfürler eden Fenerbahçe seyircisi için, bir anons bile yapılmadı.

Fenerbahçe seyircisinin bu çirkin ve affedilemez tutumu, Kupa seramonisi sırasında da devam etti. Fair-play anlayışı çerçevesinde ikincilik madalyalarını almak üzere seramoniye katılan oyuncularımıza tribünlerden bozuk para ve çakmak yağdı. İkinci kez aynı olayın tekrarlanması üzerine, takımı seramoniden geri çekmek zorunda kaldım.

Aynı şekilde salonda bulunan Yönetim Kurulu Üyelerimiz de Fenerbahçe seyircisinin ağır küfürleri ve hakaretleri ile karşılaştı.

Ayrıca, Caferağa gibi standartların altında bir salonda oynanan final maçında, 24 saniye panolarının çalışmaması, tüm uyarılarımıza rağmen maçı bu salonda oynatan Basketbol Federasyonu tarafından ne şekilde açıklanacak merakla bekliyoruz.

BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi gibi son derece modern, çağdaş ve donanımlı salonumuzda en ufak detaylara dikkat ederek maçı oynatmama noktasına gelen federasyon hakemleri, nasıl oluyor da 24 saniye panolarının çalışmadığı Caferağa'da maç oynatıyorlar?  Bu maçı oynatanlar farklı fedarasyonun hakemleri mi? Yoksa Fenerbahçe Kulübü'nün, federasyonun üstünde bizim bilmediğimiz bir etkinliği mi var?

Bu şartlarda Bayan Basketbolcularımız'ın elde ettiği ikincilik, bizim için Şampiyonluk kadar kutsal ve değerlidir.

Basketbol Şube Koordinatörümüz Sayın Hasan Bozkurter, Basketbol Şubesi Genel Menajerimiz Sayın Burak Bıyıktay ve Coachumuz Sayın Aziz Akkaya tarafından yapılan tüm uyarılarımıza rağmen, şampiyonluk maçını Caferağa gibi yetersiz bir salonda oynatan Türkiye Basketbol Federasyonu'nu ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile Bayan Basketbol Takımımız'a ağır küfür ve hakaretlerde bulanan Fenerbahçe seyircisini kınıyoruz.

Ne yazık ki Fenerbahçe seyircisi, Türk Sporu adına acı ve utanç dolu bir gecenin yaşanmasına neden olmuştur.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımla sunarım,"

Şeref Yalçın
BJK Basketbol Şubesi'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

HAYATTA BEŞİKTAŞ

die-4-u

Bayan Takımımıza ve Yönetimimize yapılan onca saygısızlığa rağmen  Efendiliğimizi koruyoruz...
Umarım bir bardak suda fırtına koparanlar bu davranışlarımızı örnek alırlar...

ugur24

futboldaki pisliklerini bayan basketboluna bile yansıttılar..onlar bizim gözümüzde şampiyon oldular ya bu yeter..

unicorn

Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

Non Mollare Mai

Onlara karşı her geçen gün nefretim katlanarak büyüyor. Sokakta ne zaman sarı laciverta dair bir şey görsem kan beynime sıçrıyor.
Futboldan , Basketten , Voleyboldan , Masa Tenisinden , Yüzmeden herşeyden çekin o pis ellerinizi.
Tükürdüğünüzü yalamayın. Ligden Çekilin..
Ligden Çekilin ki Türkiye Süper Ligi , Basket Ligi , Voleybol ligi bütün ligler temizlensin.
En büyük pislik sizlersiniz..

Kraliçeler ellerinden geleni yaptılar. Hepsinin alnından öpüyorum. Bir Şerefli İkincilik daha kazandırdılar klubümüze !
edit

carsi52

Milletin derdi beşiktaş olmuış demekki zamanında iyi koymuş.

Yeter be bayanlara bile bulaştılar.
Bölünür senin için uykular!

mertcan

ligden çekilsinler hadi ;D ;D

BU İŞ YÜREK İSTER

EZİKLERDE YOK !!!

Dem@

allen ıverson

Biz tepkimizi böle koyuyoruz taraftarız biz üstümüze düşeni zamanı geldiginde yaparız kimse merek etmesin....Bizi temsil eden bi yönetim var o ne iş yapar adamlara çiçek verdik adamlar almado oraya gittik futbolcumuzu döbdüler küfürler falan.Yine bize geldier aman sakin olun kendinizi tutun diye diye sindi trübün fenerbahçe hiç bu kadar sesiz trübün görmemiştim...Ben demiyorum şunu yapalım bunu yapalım takıma zara vericek  hareketler yapmıyalım ama hakkımızı savunalım.Tümer Metin küfür yok tamam anlıyorum ama bu kadar seyirciye baskı yaparsan tezeruhat bile yapamz duruma geldik...Adamlar şanpiyon oldu  :oklava

2 dia 2 muerto

Yapılan haksızlıklar ortada buna bir tepki vermenin zamanı geldi geçiyor!

keskinli

kahrolsun fener cumhuriyetcigi
kahrolsun serefli meslegin se refsiz gazetecileri
kahrolsun adaletsizlige gecit verenlere
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Doktor

İşte biz Beşiktaşımızı bu yuzden sevmiyormuyuz bırakın onlar ne yaparlarsa yapsınlar