Ana Menü

80’Ler ve Transfer

Başlatan die-4-u, Mayıs 07, 2007, 13:40:24

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

die-4-u

Türkiye'de bazı şeyler hiç değişmeyecek..Bundan yirmi sene öncesinde yönetimlerin gerçekleştirdiği transfer politikaları hala aynı şekilde devam ediyor..Menajerlerin 5 dakikaya sığdırılmış ''Zidanevari'' futbolcu kasetleri ile gözler boyanıyor ve futbolcuya milyonlar ödenip getiriliyor..Oysa ki en vasat futbolcuyu bile bu şekilde süslemek ve olduğundan farklı göstermek mümkün..
Gelelim yapılması gerekene..
Bugün  Romario'yu tanımayanınız var mı?Ronaldo'yu? Peki bu iki futbolcunun Avrupa sahalarına adım atışı hangi kulüp ile oldu?PSV...Olay çok basit..Kulüp Güney Amerika ve Afrika'da squad ekipleri(genç futbolcu avcıları)  kuruyor..Bu biraz maliyetli bir iş fakat kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez..Bugün bütün büyük kulüplerin buna benzer ekipleri ve futbol okulları var..Örneğin Arsenal bu sayede kimsenin bilmediği Eboue,Diaby,Toure v.b gibi oyuncuları elmas gibi bulup Avrupa'ya getiriyor ve işliyor..
Bobo'nun satılması gündeme gelince herkes diyor ki ''Büyük kulüp olmak istiyorsak satmamalıyız''...Yanlış düşünce bana göre Futbol artık ticaret ve ticarette ana kural malın değerini bulduğunda satmak...Eğer bu ekipler kurulursa PSV gibi her sene Avrupa'da çeyrek finali zorlayan ve bu işten büyük paralar kazanabilen bi' kulüp oluruz...

ugur24

bunu en iyi yapan arsenal teknik direktörü wenger..ülke olaraksa bence fransa..özellikle afrika'da ve güney amerika'da muhteşem yetenekler var..azıcık araştırılsa süper oyuncular bulunabilir..ama biz hazıra konmaya alışmışız malesef..

unicorn

Kasetten futbolcu izleyip alan zihniyeti kınıyorum zaten.
Kasete kaldıysa iş Ben Henry'den daha iyi bir futbolcuyum!
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

ist.hatirasi/3-4

hoccadada istek olucak tigana gibi yonetim ne derse onu kabullenen bir adam olmucak...arıcak bulucak işini seven bi herif ve ANLIYAN!!!
YÖNETİM İSTİFA !!!

keskinli

evet 80 li yillarda futbolcular böyle alinirdi
genelliklede yugolar gelirdi türkiyeye
o zamanlarda maddi acidan kulüplermiz zayifti yabanci futbolcular pek kaliteli olmazdi
ama bu zamanda kasetten izleyip futbolcu almak cok yanlis tabiiki
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

1903bjk

bize yıldız lazım deil basarıya ac oyuncular lazım bu takımda yıldız futbolcu istemiyorum güney amerikada afrikada korede dünyanın her yerinde basarıya ac futbolcular var bütün yabancıları yollayıp basarıya ac topcular alsalar daha yararlı olur
FORZA BEŞİKTAŞ

carlito1903

bence artık genç oyuncu bulmanın yanında pazarda değiştirmemiz lazım yeter artık brezilyadan topçu aldığımız bi italya bi ispanyadan topçu getirmeliyiz bence

psionic

tigana futbolcu getirecek afrikadan fransadan dediler bekledik gelmedi 30 yasındaki rico ve bize bu sezon birşey kazandırmayan delgado geldi altyapıdaki oyunculara daha fazla değer verilmeli yurtdısından da başarıya aç hırslı yabancılar gelmeli artık yıldız oyuncuyla işimiz olmamalı adamlar sadece paraya bakar bu saatten sonra gördük tiganayı da adam ben kendımı kanıtlamaya geldim diyor beşiktaşı takan kim.
Okulumun Sırasında Gecenin Bi Yarısında, Ölüm Kalım Arasında Aklım, Beyazında Karasında..