Ana Menü

Cumhuriyet mitingine 'Beşiktaş' damgası

Başlatan cassa23, Nisan 30, 2007, 12:32:59

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cassa23

Beşiktaşlı bir grup taraftar İstanbul Çağlayan'da düzenelenen Cumhuriyet mitingine katıldı. Mitinge Türk bayrağının yanısıra Beşiktaş bayrak ve flamalarıyla katılan siyah-beyazlı taraftarlar 'Sadece Beşiktaş' pankartı açarak Cola Turka'yı protesto ettiler. Taraftarların miting meydanında "Cola Turka'yı fomamızda istemiyoruz" diye bağırması dikkat çekti.

Ankara Tandoğan Meydanı'ndaki rekor katılımla yapılan mitingin ardından kısa bir süre geçtiği için Çağlayan Mitingi'nde aynı coşkunun yakalanıp yakalanamayacağı merak konusuydu. Ancak soru işaretleri, sabahın erken saatlerinden itibaren yanıtını buldu.
Ancak İstanbul mitingi 14 Nisan Tandoğan mitingini de geride bırakan kalabalıklara sahne oldu. Çoğunluğunu gençler ve kadınların oluşturduğu yüzbinler İstanbul caddelerini doldurdu.
Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turundaki gerginliklerin de etkisiyle Türkiye'nin dört yanından gelen insanlar Çağlayan Meydanı'nı ve meydana çıkan yolları tamamen doldurdu. Coşkulu kalabalık ellerinde Türk bayraklarıyla ve sık sık söyledikleri 10. Yıl Marşı'yla Cumhuriyete sahip çıktıkları mesajını yüksek sesle duyurdular. Tandoğan Meydanı'ndaki mitinge göre kadın ve genç katılımcıların daha yüksek oranda olduğu gözlenirken, tüm katılımcıların ellerinde bulunan Türk bayrakları alanı kırmızıya kapladı.
Mitingle ilgili polis telsizinden kalabalığın yaklaşık 200 bin kişi olduğu şeklinde anonslar geçse de, televizyon ekranlarına ve objektiflere yansıyan görüntü, Beşiktaş'tan Dolapdere'ye Şişli'ye kadar caddelerin 1 milyonun da çok üzerinde insanla dolu olduğunu gösterdi.
"Darbeye de şeriata da karşıyız" sloganlarıyla düzenlenen mitinge katılanların boy hedefinde ise AKP Hükümeti yer aldı. Kalabalık AKP'ye ve Cumhurbaşkanlığı seçimine tepkisini esprili sloganlar ve pankartlarla dile getirdi. AKP'nin ampul şeklindeki amblemine atıfta bulunanlar, "O da birşey mi Edison bile pişman" pankartlarını taşırken, "Çankaya yolları mollalara kapalı", "Çankaya'da imam istemiyoruz", "Tayyip baksana kaç kiyiz saysana", "İşte meydan işte Çağlayan ananı da al gel Tayyip Erdoğan" sloganları ve pankartlarıyla mitingi renklendirdiler. Miting alanına kurulan dev sinevizyon ekranında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın görüntüsünün her yansıyışında meydanı yuhalama sesleri kapladı. Kalabalığın en çok rağbet gösterdiği slogan ise, "Türkiye laiktir laik kalacak" oldu. 72 yaşındaki Türkan Sevinç'in "Elhamdülillah Müslüman'ız ama şeriata karşıyız" sözleri de kalabalığın ruh halini yansıtan ilginç örneklerden birini oluşturdu.

HERYERDEYİZ

:bjk2 :bjk2 :bjk2 :bjk2

mertcan

gözzde_bjk

harıka bı mıtıngdı orda olmaktan gurur duydum okadar buyuk bı kalabalıktı ki takımımızında kendını gostermesı guzel olmus.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

2 dia 2 muerto

Tepkımızı ortaya koymamız ıyı oldu
Bende Cola Turkayı ıstemıyorum

cassa23

CANER BALLI ÇARŞI İZMİR

bizde 13 mayısta izmirde gündoğdu meydanındaki mitinge katılacağız
KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR BURASI KÜÇÜKPARK BURDAN ÇIKIŞ YOKTURR

Anarchy*

[KralKartal]

GFB nerde?? UA nerde???

teksas nerde???
baskalari nerde??

CARSI farklida ondan..!
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

xxdoggyxx

ya bu colaturkayi sevmiyorum onlarla yapilan bütün formalarin reklami yani colaturka yeri cikiyo ya bi yikandiginda rahat biraksinlar bizi
18.03.2007