Ana Menü

Biz neden PFDK'dayız?

Başlatan carsiköln, Nisan 27, 2007, 23:46:25

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carsiköln

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında dün oyanan Fortis Türkiye Kupası yarı final maçında yaşanan olayların ardından, Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri, futbolcuları ve yöneticileri Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)'ya sevk edildi.

Karşılaşma sonrasında birbirleriyle kavga eden Fenerbahçeli Aurelio ve Beşiktaşlı Ricardinho ile siyah beyazlı futbolcu Serdar ile Beşiktaş file bekçisi Runje saha içerisinde yanıcı madde kullanmaktan tedbirsiz olarak ceza kuruluna sevk edilirken, karşılaşmaşda kırmızı kartla oyun dışında kalan Fenerbahçe'nin Uruguaylı savunma oyuncusu Lugano'da derbirli olarak ceza kuruluna sevk edildi.

Ayrıca Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yöneticiler Ali Koç, Mahmut Uslu, Murat Özaydınlı ve teknik direktör Arthur Zico da maçın hakeme ve federasyona hakaret gerekçesiyle ceza kuruluna sevk edilen isimler oldu.

Futbol Federasyonu Beşiktaş Kulübünü taraftarların yanıcı madde kullanmasından dolayı, Fenerbahçe Kulübü'nü de küfür ve saha olayları nedeniyle PFDK'ya sevk etti.

Bu arada Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu hafta sonu oynanacak Fenerbahçe-Denizlispor maçında yayıncı kuruluşun olası sahaya alınmaması ihtimali için üç hukukçuyu stada gönderme kararı aldı. Eğer yayıncı kuruluş saha alınmazsa yayıncı kuruluşun hukuki tazminat hakkı doğacağı gibi, zabıt tutularak ceza da gündeme gelecek.

Aziz YILDIRIM (Karşılaşmanın hakemine hakaret nedeniyleTEDBİRLİ olarak)

Mahmut USLU (Futbol Federasyonu aleyhine açıklamaları nedeniyle TEDBİRLİ olarak)

Ali KOÇ (Maç sonrasında yaptığı açıklamalar nedeniyle TEDBİRLİ olarak)

Murat ÖZAYDINLI (Karşılaşmanın hakemine hakaret nedeniyle TEDBİRLİ olarak)

FENERBAHÇE Kulübü (Küfürlü ve çirkin tezahürat nedeniyle TEDBİRSİZ olarak)

BEŞİKTAŞ Kulübü (Sahaya meşaye atılması nedeniyle)

Mehmet AURELIO ve RICARDINHO (Saldırı ve Yumruklaşma nedeniyle TEDBİRSİZ olarak)

Diego LUGANO (Kırmızı kart sonrasında hakeme saldırmaya teşebbüs ettiği için TEDBİRLİ olarak)

Serdar KURTULUŞ ve Vedran RUNJE (Karşılaşma sonrası saha içinde meşale sallamak nedeniyle TEDBİRSİZ olarak)

Kaynak: AA
Inadina Beşiktaş

die-4-u

yumruk atan da yumruk yiyen de aynı cezayı alıyor
Runje Sakarya'da  yaptığı hareket sonrası tedbirli olarak sevkedilmişti.bakıyorum fenerbahçe'de kırmızı kart gören lugano dışında bu cezaya çarptırılan yok..demek ki çirkef açıklamalarda bulunan mahmut uslu ve ali koç'un demeçleri işe yaradı..şimdi de ağlayın bu küçük cezalara Fenerliler..

carsi52

Bravo tebrikler heLaL oLsun federasyona süperler.Dicek bişe bulamıyorum.Bravoo
Bölünür senin için uykular!

ugur24

federasyon fener'den gelen tepkilerden dolayı göz boyamak için sevketmiştir bizim oyuncuları..ceza gelmez kesinlikle..

bjk_fatih

ah ulan ah gazetde okdum güvenlik görevlisi rikoya ucan tekme atıyo sonra azizenin yanına gidiyo kesin onun adanlarından bu ne bicim karşılama ya allahım yarrabim bizde bole karşılicakmıyız bence aynısı bizde göstermeliyiz onlara nasıl karşılanıyo diye ama bi kac duyum var cok güzel olucak fb macı diye bide şimdi gazetede okudum fb macı seyircisiz olucak diye yok bole bişe yaaaaaaaaaaaaaa

robinho

Hayır 1dk kesin stadda tarftarlar nefes almış diye veriyor olabilirler:D

CHEm !

biz meşale attıkmı sahaya yaa allah allah
Allah kitap Beşiktaş

ugur24

Alıntı yapılan: ugur24 - Nisan 28, 2007, 12:14:29
öyle bir şey olmaz..fener medyasının uydurma haberleri bunlar..meşaleyi fenerbahçe taraftarı attı sahaya biz değil..
Alıntı yapılan: ugur24 - Nisan 28, 2007, 12:19:44
ayrıca bizim tribünlerin orada koskoca ağlar vardı..sahaya bir şey atmamız mümkünmü ? ne mal adamlar bunlar yaa..

kaan_kadirr

ulan bende maçta idim hertarafı trübünün ag ile örülü idi nsl meşale attık sahaya bunlar adama zorla küfür ettiriyor sıkı 1aramadan gectik nerdeyse polis çoraplarıma dek çıkartırdı abi bizim bjkli yazarlarda muhabirlerde iş yok kardeşim körmüsünüz ag ile cevrilmiş trübün yazsanıza

bjk_fatih

vallaha aklı mantıkları kesmiyo sanırım arada ağ var nasıl atalaım takıma meşale atcağımıza ordaki BIYIKLININ kafasına atardım hic olmazsa işe yarardı

serkan45

beşiktaşlı yazarlar takımımıza sahip çıkmıyorlar gazatelere bakın ne olaylar oldu yok hiçbiri
forzakartal

carsi52

öLe diyolar meşale atmış bizim taraftarlar sahaya para felan atmışlar doru mu bilemiyorum artık.
Bölünür senin için uykular!

CaReW

meşalede yakarız , japon bayragıda dıkerız alayına gider ulan!!!
bu saattn sonra da gelecek ceza para cezası olur  mac kadınkoyde old. ııcn
SeVmEyE eNgEl DeĞİl MeSaFeLeR

unicorn

Fenerbahçe'ye seyircisiz oynama cezası verilmeli.
Maç bitince hakemi resmen dovemk için adam girdi sahaya. Bizde de girmişti Gaziantep maçında sanırım iki tıl once cexza almıştık.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

candela14

ulan kçrmüsün ağla çevrili beşiktaş tribünü nasıl meşale etsınlar yeter ertık
bursalıyız ölümüne çarşılıyız , varmı ötesi
mesafeler engel değil aşkımıza