Ana Menü

Tigana " Turu geçtiğimiz için oldukça mutluyuım"

Başlatan NoPasaran, Nisan 27, 2007, 01:41:53

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Tigana: "Turu geçtiğimiz için mutluyuz"

Fortis Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında Fenerbahçe ile 1-1 berabere kalan Beşiktaş finale yükseldi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, iki takımın da çok korkunç ve zor bir mücadele verdiklerini belirterek, "Turu geçtiğimiz için mutluyuz" dedi. Tigana kendisine atılan çakmakları da hatıra olarak saklayacaklarını söyledi.

Jean Tigana, maç sonrasında düzenlediği basın toplantısında, kupanın yarı final mücadelesinde çok büyük bir takıma karşı oynadıklarını ifade ederek, "Birçok kez bizi zor durumda bıraktılar, ancak Runje çok iyi maç çıkardı. Uzatmada beraberliği yakaladık" diye konuştu.

Takımda birçok oyuncunun sakatlığının bulunduğunu kaydeden Fransız çalıştırıcı, şunları söyledi:

"İbrahim Üzülmez ve Bobo gibi idman eksikleri olan oyuncularımız var. Nobre'nin de sakatlığı bulunuyordu ama biz çarpışmaya devam ediyoruz, mücadelemizi bırakmıyoruz. 2.5 günde bir maç yaptığımızdan, iyi dinlenmemiz ve hazır olmamız gerekir. Maç uzatmaya gittiği için biraz yıprandık. Birinci yarıda iyi oynadık. İkinci yarıda da kötü değildik. Topu saklamayı bildik. İkinci yarının başlarında zorlanır gibi olduk. Orta alanda sağlam bir baskı yedik. Çok güzel bir gol attılar. Biraz sorun yaşadık. Golden sonra bu nedenle birkaç oyuncu değişikliği öngördüm. Biraz daha orta alanda güçlü olup, birkaç taze oyuncu koymayı tercih ettim."

Tigana, birçok oyuncusunun darbe aldığını vurgulayarak, "Şu an acıları var. Yarından sonra biraz daha durum netleşecek. Kimlerin oynayabileceği belli olacak. Bobo dün idman yapmadı. Nobre ise 2 gündür idmana çıkmıyordu. Pazar gününe dek beklemeyi ve kimlerin hazır olduğunu görmeyi tercih ediyorum. Tigana, "Oynayabilecek oyuncularla Sivasspor maçına çıkacağız" derken, "Ama ben sahaya dönemem. Benim oynamayacağım garanti" diye espri yaptı.

Tigana, finale çıktıkları için çok mutlu olduklarını, ancak kendileri için ligin de önemli olduğunu söyledi. Finaldeki rakipleri Kayseri Erciyesspor karşısında hazır olacak oyuncuların da önemine değinen Fransız teknik adam, "Kupadan önce lig daha önemli diyebiliriz. Kulübümüzün mutlaka Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmesini isterim. Bu akşam birazcık oyuncularımızı rahat bırakacağız ama yarın sıkı çalışmamız lazım" diye konuştu.

Maçta Tümer ve Nobre'nin eski takımlarına karşı gol atmaları konusundaki soru üzerine Tigana, "Futbolda oyuncular takım değiştiriyorlar" demekle yetindi. Takımda savunma oyuncularından Baki ile Mustafa'nın fazla hücuma çıkmadıkları, ancak rakibe çok pozisyon verdikleri yönündeki soruyu Tigana, "Burak, Nobre, Bobo, Ricardinho ve Delgado gibi oyuncularımız hücumu düşünen oyuncularımızdır. Hücumda görevlerini yerine getirdikleri sürece ofansta hiçbir zaman sınırlamıyorum. Antalyaspor'a ilk yarıda 4 gol atmıştık ama 1 puanla döndük. Daha sonra basın Fransızca 'Sen olmamalısın' diye manşet atmıştı. Kesinlikle 1-0 kazanmayı ve burada olmayı tercih ediyorum" diye yanıtladı.

Bu arada Tigana, maçtan sonra Fenerbahçeli taraftarların sahaya attığı yabancı maddelerden birinin antrenör Guy Stefan'ın başına geldiği ve Stefan'ın başına 3 dikiş atıldığını dile getirdi. Tigana, Stefan'ın başına 3 dikiş atmak zorunda kaldıklarını vurgulayarak, esprili bir biçimde, "Ne yazık ki antrenörümüzün saçı da yok. Esasında benim de birçok para ve çakmağım var. Sigara içmiyorum. Arkadaşlarıma vereceğim" dedi.

Beşiktaş teknik direktörü, genç oyuncu Serdar Kurtuluş'a ise performansından dolayı övgüler yağdırdı.

Serdar'ın haftalardır çok iyi oynadığını ifade eden Tigana, "Serdar, takım için inanılmaz savaşıyor. Bütün orta alanı dengede tutan oyuncumuz. Serdar'ın oynadığı mevki, iyi bildiğim bir yer. İkinci ligden gelen genç arkadaşımız çok profesyonel davranıyor. Hem dinliyor, hem görev dağılımında önemli görevler alıyor. Böyle devam ederse çok bir geleceği olacağını düşünüyorum" diye konuştu
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

hade53

turu geçti ama bizimde ömrümüzdem ömür götürdüü

2 dia 2 muerto

Tek yanlıs hamlesı Mehmet Sedefi sag tarafa koymasıydı.

[KralKartal]

bu futbolla gectikte ne oldu ben sahsen mutlu degilim..

boyle futbolu biz hayatta kadikoyde oynamadim
en kotu besiktas bile akdikoyde daha ustun oynamistir
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

2 dia 2 muerto

Ya arkadaslar ilk yarıda topu bız oynadık bunu herkes bılıyor.
Buz gıbı golumuzu yedıler.
2. yarı dogal olarak fener maca asıldı.Golu yedıkten sonra bıraz aksadık.İşte burda Ali Tandoganı alsa Mehmet Sedefı alacagına 90 dakıkada ısı bıtırırdık...

[KralKartal]

90 dakika benim gordugum izledigim macta BEsiktasin
bir tehlikeli atagi olmadi..
bizzat onlarin ataklari vardi

2 dia 2 muerto

Abi ben canlı ızledım macı oradaydım.
Dogru bır aralar yusuf amca yanıma ugradı ama bız de cok kotu oynamadık yanı.
Ayrıca Tıgananın yapacagı bırseyde yok.Yedek kulubesınde macı cevırebılıcek cok sayıda oyuncumuz yokk

[KralKartal]

bobo ilk onbirde direk oynasaydi
bu sekilde oynamazdik futbolu
adam defansa gelip top aliyor...
top tutabiliyor..

2 dia 2 muerto

Bobo sakatlandı bu hafta.
Bu macta da bır darbe alsaydı sezonu kapama rıskı vardı

[KralKartal]

bobo saglam cocuktur oynar valla..
herkesi yikip geciyor :)

2 dia 2 muerto

Suphem yok ama bır kolpa ( Lugano ) tekme bassaydı Boboya sezonu kapatabılırdı...

ugur24

delgado'yu çıkartması ve mehmet sedef'i sağda oynatması bence yanlıştı..turu geçtik ama tigana'yı tartışmayalım.. ;)

gözzde_bjk

kadıkoydeee bırkez daha yenılmemek bırkezdaha 52.000 kısıyı husranla göndermek herturlu kotu futbolu kapatıyooo
tamam 2.yarı kotuyduk ama gene bız kazandık bu futbolla 5mayıstaa cokk zorlanırız orası ayrı ama KADIKOYDE TURU GECMEK HARIKAYDI!
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

Anarchy*

basta cıkarttıgı kadro dogru muydu tartısmıyorum  ama 2.yarı besıktas ii top oynamadı sonucta aldık macı insallah daha ii maclar cıkartıp kupada da lıgtede sampıyon oluruz