Ana Menü

Tigana "sakin olun..." Kalecilerimize güven verdi..

Başlatan nbacem, Nisan 19, 2007, 15:59:41

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nbacem

Beşiktaş teknik direktörü Jean Tigana bu sabah Nevzat Demir Tesisleri'nde yapılan antrenmanın ardından genç kaleciler Erdem Köse ve İrfan Sezgin ile görüştü. Fransız teknik adam genç futbolculardan ilk olarak sakin olmalarını ve kendilerine verilecek sorumluluğun yükünü kaldıracaklarına inandığını söyledi.

Tigana'nın Erdem ve İrfan ile yaptığı toplantıda şu sözleri söylediği öğrenildi: "Henüz çok gençsiniz. Ama bir futbolcunun karşısına böyle şanslar hayatlarında bir kere gelir. Beşiktaş'ın gol yemesini engellemenizin dışında kendinizi de göstermeniz lazım. Ben sizlere inanıyorum. Maç içinde veya antrenmanda sizden tecrübeli oyuncuların uyarılarını dikkate alın. Onlar size bağırırsa moralinizi bozmadan işinizi yapmaya devam edin. Murat Şahin'in durumu henüz belli değil. Ama eğer Antalyaspor maçında kaleye ikinizden biri geceçekse, kimin kaleyi koruyacağına siz belirleyeceksiniz. Maç gününe kadar çalışmalarınızı takip edip bir karar vereceğim. Cumartesi kimin forma giyeceğini maç günü soyunma odasında göreceksiniz"

Öte yandan Fransız teknik adam kalede yaşanan sorun üzerine taktik değişikliğe gitmeyi düşünüyor. Antalyaspor maçında Bobo ve Nobre'yi çift forvet olarak kullanmak isteyen Tigana, Runje'nin veya Murat'ın karşılaşmada forma giyememesi durumunda defansa bir futbolcu daha ekleyip, Antalyaspor karşısında tek forvet sistemi ile mücadele edecek. Son oynanan Sakaryaspor maçında ilk 11'de forma giyen Kleberson ise Koray'ın sakatlığının düzelmesinin ardından maça yedek başlayacak. Ön liberoda Serdar ve Koray ikilisi forma giyecek.
Beşiktaş'ın basketbol kalbi..
www.bjkbasket.org
www.bjkbasket.com

emir_carsi

inşallah yeneriz de
HERKESE kimin büyük kimin EZİK
olduğunu gösteririz...

carsi52

İnşaallah güzel kalecilik yapar hem o kazanır hem biz kazanırız.Bende çok heycanla bekliyorum nasıl oynayacaklarını.
Bölünür senin için uykular!