Ana Menü

Beşiktaşta yüzler gülüyor

Başlatan Dem@, Nisan 13, 2007, 09:53:27

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dem@

Fortis Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Fenerbahçe'yi 1-0 yenen Beşiktaş'ta galibiyetin sevinci yaşanıyor.

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, Fenerbahçe'yi yenerek güzel bir sonuç aldıklarını, bundan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'yi ikinci maçta da yenerek final oynama şansı yakalamak istediklerini belirterek, ''Fortis Türkiye Kupası'nı hemen hemen ellerimizle kavradık. İnandığımız yolda devam ediyoruz.
Fenerbahçe karşısında alınan 1-0'lık galibiyet avantajlı bir skordur. Rakibimizle yaptığımız maçlarda iyi sonuçlar alıyoruz. Takımımıza güveniyoruz'' diye konuştu.
Fenerbahçe karşısında aldıkları sonuçtan çok Beşiktaş taraftarlarının centilmence davranışlarının çok sevindirici olduğunu kaydeden Erdoğan, şunları söyledi:
''Taraftarlarımız Beşiktaş duruşu ve davranışıyla kendisini gösterdi. Bu tavırlarının devam edeceğine inanıyoruz. Önceki hadiselerin tahrik amaçlı olduğunun bilincine vardılar. Umuyoruz ki bundan sonra bu tahriklere uymayacaklar. Herkes Beşiktaş duruşu içinde maçlarını izleyip, takımına destek verecek. Dünkü maçta taraftarlarımızın davranışı bizi ayrıca mutlu etti. Biz de yönetim olarak 'Olaylar sizi tahrik etmeye yöneliktir, bunlara uymayın. Size yakışır davranışlarda bulunun' şeklinde telkinlerde bulunduk. Bu davranışlar hem diğer takımların taraftarına örnek olsun, hem de futbolda özlenen tabloları yaşamaya başlayalım. Taraftarlarımız Türk sporu adına çok güzel bir hareket içinde bulundular.''
-''GERGİNLİĞE BİZİM BEYANATLARIMIZ SEBEP OLMADI''-
Levent Erdoğan, derbi maçı öncesi iki kulüp arasında yaşanan gerginliğe ise kendi beyanatlarının neden olmadığını söyledi.
Her zaman fikstür avantajlarının olduğundan ve takımın formunun yükselmesi nedeniyle başarıya odaklandıklarından bahsettiklerini kaydeden asbaşkan Erdoğan, ''Bu şekilde beyanatların dışında tahrik edici ifadeler kullanmadık. Bu beyanatlar tahrik amaçlı değildir. Yöneticilerin en doğal hakkıdır bunlar. Daha hazırlık maçlarında bazı yöneticiler kupa alacaklarını söylüyorlar'' diye konuştu.
-''HERHALDE MAZERETİNDEN DOLAYI GELMEDİ''-
Erdoğan, Fenerbahçeli yöneticileri dünkü maçta en iyi şekilde ağırlamaya çalıştıklarını belirterek, ''Sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım stada gelmedi. Herhalde mazeretinden dolayı gelmedi. Ama bundan sonraki maçlara kendisinin geleceğini umuyoruz'' dedi.
Fenerbahçe Kulübü yöneticileriyle dostluklarının bulunduğunu ifade eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Fenerbahçe güzide bir kulüp. Bu kulüple olan dostane havamız diğer kulüplerle de sürecek. Bu anlayıştan fazlasıyla yanayız. Her kulüp aynı bilinçte olursa Türk futbolundaki güzel hava oluşmuş olur. Fenerbahçe Kulübü'nün yönetim kurulu üyeleriyle en iyi şekilde ağırlamaya çalıştık. Aziz Yıldırım, kendisine göre mazereti olduğu için gelmedi. Bundan sonraki maçlara geleceğini umuyoruz. Kendisini en iyi şekilde ağırlarız.''
Levent Erdoğan, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın BJK İnönü Stadı'na gelmemesi nedeniyle kulüp başkanları Yıldırım Demirören'in Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na gitmemek gibi bir tavra girmeyeceğini ifade ederek, ''Böyle bir hareketi düşünür durumda değiliz. Başkanımız Demirören şu an yurtdışında. Kendisinin protesto etmek şeklinde bir hareketi düşünmediğine inanıyoruz'' diyerek sözlerini tamamladı.

wasabi_1903

beşiktaşlı olmak ayrıcalıktır.. herkes beşiktaşlı olamaz... ;)
Bir çocuk sevdim uzaklarda Sanıyordum ki onun özlemi de buydu O ise bir bakışta beni örtülerimden Yalnızca ve yalnızca duygularıyla soydu..