Ana Menü

"Türkiye'de oynamak zor"

Başlatan eRe, Mart 31, 2007, 13:03:05

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Beşiktaş'ın Arjantinli yıldızı Delgado, takımı mağlup olduğunda kendisi için her şeyin tekrar maç kazanana kadar üzüntülü devam ettiğini ve yaptığı hiçbir şeyden zevk almadığını söyledi.

Arjantinli yıldız Delgado, Beşiktaş Dergisi'nin Nisan sayısında takım arkadaşlarının sorularını cevapladı. Türkiye'de futbol oynamanın gerçekten çok zor olduğunu, Türkiye'deki futbolcuların çok zeki olduğunu belirten Delgado, "Dışarıdan göründüğü kadar kolay değil gerçekten. Türkiye'deki futbolcular çok zeki. Topa vurmadan, pasımı vermeden nereye atacağımı tahmin edip kesiyorlar" dedi.

Takımı mağlup olduğunda kendisi için her şeyin tekrar maç kazanana kadar üzüntülü devam ettiğini dile getiren Delgado, "Maçı kaybettikten sonra benim için her şey, tekrar maç kazanana kadar üzüntülü devam ediyor. Bence futbolun içinde olabilecek en kötü şey bu. Hayat devam ediyor, yaşamanız gerekiyor, işiniz ve aileniz var. Ama yaptığınız hiçbir şeyden zevk almıyorsunuz. Tekrar maç kazanana kadar geçen bu süreç, gerçekten çok kötü bir dönem.

Diğer futbolcuların bu süreci nasıl yaşadığını bilemiyorum, ama tahmin ediyorum ki, bu söylediklerim yüzde 99'u için geçerlidir" ifadelerini kullandı.

Her maç kendisinden iyi futbol beklenmesinin kendisinde stres oluşturmadığını söyleyen Delgado, "Benim haricimde sahada 10 kişi daha var. Ben takımın kilit adamı olduğumu düşünmüyorum. Bu nedenle bir sıkıntı oluşturmuyon" ifadelerini kullandı.

Futbol hayatımda Basel'i ilk sıraya koyduğunu belirten Delgado, "Çünkü Güney Amerika ile Avrupa birbirinden çok farklı. Beni oradan çıkarıp Avrupa'ya getirdiler ve Basel'de çok farklı şeyler öğrendim. Bugün Beşiktaş'taysam, bunu Basel'e borçluyum. Böyle büyük bir kulübe gelmemi sağladığı için hayatımda çok kilit bir önemi var" dedi.

Basel'de oynarken Schalke ile oynadıkları UEFA Kupası maçında attığı frikik golü hayatı boyunca unutamayacağını söyleyen Delgado, "Basel'de oynarken Schalke ile UEFA maçımız vardı ve 60-70 bin seyircinin önünde oynuyorduk. Maça son 20 dakikada girmiştim ve gol atmayı çok istiyordum.

88. dakikada bir frikik oldu ve ben hayatımda ilk kez bir maçta frikik attım. O da gol oldu. O gol sayesinde maçı 1-1 berabere bitirdik. Hayatım boyunca unutamam o anı" diye konuştu. Delgado, ailesinin özellikle büyükbabasının mimariyle ilgilendiğini belirterek, "Eğer futbolcu olmasaydım ailemi mesleği olan mimarlığı devam ettirirdim" diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak : İHA
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Dewi1TenGri

ewet burası avrupaya benzemez. burda oynamak her baba yıhıdın harcı degıl.
RAMPALARIN USTASIYIM GÖZLERİNİN HASTASIYIM.61

ist.hatirasi/3-4

bizdeki sert futbol delgadoda zaten serti seven biri değil sezon basındada cok cekti bu yuzden sakatlıklar mudahaleleri kaldıramıor sakatlanıyor....herseye ragmen super bi topcu
YÖNETİM İSTİFA !!!

keskinli

delgado cok iyi bi futbolcu.bunuda kanitlayacagina inaniyorum
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Acaba shalke gibi bir maçta neden son 20 dk da girdi?
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

ne demek istedigini anladim volkan :)
ama belkide sakatliktan yeni cikmisti :)

Dem@

delgado mu demiş bunu türkiyede futbol oynamak zor bundan 2,5hafta öncede çizgide oynayamıyom diyodu hala kendini gösteremiyo diyorum hala iii bir futbolcu ama kendini gösteremiyo dünkü gençlermaçında da gördü çok kötü oynadı yapmaması gerekenleri yaptı hatalı pas top kaybı aslında yaralanacağı pozisyonlarda vardı oynamak zor diyosa yeni bi saha yaptırırız delgadoya yeter ki oynayacağını biliyim :)

NoPasaran

Futbol ne garip değilmi..

Demet sen dün hiç beğenmemişsin bence sahadaki en iyi BEŞİKTAŞLILARDAN birisiydi DELGADO :)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Dem@

hayır ben delgadoyu beğenmedim hatta burak yılmazı da beğenmedim oyun o kadar ii değildi sadece rakip sahada baskılardı  gençler sanki oynamıyor gibiydi ama analizini yaparsam delgoda bence iii fir futbol sergilemedi biliyorum ki ii bir futbolcu ve yeri geldiğinde neler yapabileceğini görüyorum ama oyunu bu olmamalıydı volkan

keskinli

ilk yarida cok güzel bi oyun cikardi delgado.
en azindan kapasitesi oldugunu ögrendik:)

bjkolik@19

ben delgadonun her geçen gün daha iyi oynuyacağına inanıyorum
GEÇSEDE GENÇLİĞİM KAYBOLSA YILLAR...

allen ıverson

Artkadaşlar bence DELGADO bizi beklentilerimizi karşılayamaz,tamam iyi topçu bence ama bir süper yıldız degil...Maçlarda dikkat ederseniz final hareketi yok,ankaragücü maçı hariç 5 milyon euro düşününce..Kendi çocugumuz olan bence çogumuzun efsanesi SERGEN YALÇIN bu kadarını yapamazmıydı,kendi degerlerimizi çok çabuk harcıyoruz ve bizim bizim gibi vefası olmasıyla övünen bi kulube hiç yakışmıyo bu.............