Ana Menü

Başkanımızdan Açıklamalar

Başlatan 2 dia 2 muerto, Mart 28, 2007, 12:21:45

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2 dia 2 muerto

Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören, Star TV'de Telegol programına katılarak Spor Müdürü Sayın Serhat Ulueren'in sorularını yanıtladı.

Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören programda şu açıklamaları yaptı:

*İbrahim Akın Beşiktaş'ın en değerli oyunculardan biri ancak henüz istediğimiz duruma gelmedi. 22 yaşında. İstikbali çok açık bir oyuncu. Fakat şunu belirtmeliyim ki son maçımıza çıkacak olsak dahi takım içinde disiplini bozacak bir olaya izin vermeyiz. İbrahim Akın ile ilgili olarak Futbol Şubesi'nden Sorumlu Yöneticimiz Sayın Celal Kolot, hocamız ile görüştü. Aldıkları kararı bana bildirdiler ve ben de İbrahim'in kadro dışı bırakılmasına onay verdim. Kendisi PAF Takımımız ile  çalışmalarını sürdürecek. Bizim mukaveleli futbolcumuzdur. İstenen düzeye geldiğinde durumuna tekrar bakacağız. Biz futbolcumuzu bırakmış değiliz; yeter ki yanlış yaptığı zamanı bilsin, çalışsın ve takıma tekrar girsin. İbrahim Akın gibi bir oyuncu iyi çalıştığı zaman Türkiye'de ve Avrupa'da rahatlıkla oynar. Akın'ı göndermemiz söz konusu değil.

*PFDK'nın Bursaspor-Fenerbahçe maçında yaşananlar sonrasında ceza vermemesini komik karşılıyorum. Ayrımcılık burada başlıyor. Bir gözlemci yaşananları görmedim diye rapor ediyorsa kör olması lazım. Bu tavırda art niyet arıyorum; tartışmaya gerek yok. Biz Beşiktaş olarak 52 saniyelik kötü tezahürattan ceza aldık. Ben tabii ki bu kötü tezhüratı da tasvip etmiyorum; biz kurallar gereği cezayı hak etmiştik. Ancak aynı şekilde ceza hak edenler ceza almıyor. Ben kulüp ismi söylemiyorum; önemli olan PFDK'nın tavrı. Bu durumun cevabını vermesi gereken Disiplin Kurulu'dur. Spor basınının bu hesabı Disiplin Kurulu'na sorması lazım. Önemli olan cezayı hak eden davranışları adaletli şekilde görmek. Ben "Engellere rağmen şampiyon olacağız" derken, bunları kastediyordum. Beşiktaş'ın önü bu şekilde kesilmek isteniyor. Cezalık bir durum söz konusuyken, bu ceza verilmiyorsa merak ediyorum bu cesareti kimden alıyorsunuz? Diğer kulüplerin de bunu sorgulaması lazım. Adalet gerektiği şekilde uygulanmalı. 

*Sayın Haluk Ulusoy ile akrabalığımızdan dolayı konuşulanlar çok anlamsız. Kendisinin döneminde Beşiktaş sadece 1 kere şampiyon oldu. Ayrıca bu dönemde Beşiktaş'ın aldığı cezalarla diğer kulüplerin cezalarını karşılaştırın. Akrabalığımızdan dolayı Beşiktaş'a artı değer sağlandığı şelindeki laflar artık bırakılsın.

*Kendisi ile çok fazla özel görüşmemiz olmamasına karşın ben Beşiktaş Başkanı olarak Sayın Haluk Ulusoy'a Beşiktaş'ın hakkı için gerektiği zaman serzenişte bulunurum. Son olarak tebliğ edilen maç günleri değişti; biz Fenerbahçe ile aynı gün oynamak istiyoruz. Değişikliğin nedenini öğrenmek istiyorum. Yayıncı kuruluş istedi diye bu olmaz; yayıncı kuruluş Türk futbolunu yönetmiyor ki... Bu değişikliklere itiraz edeceğiz.

*Şampiyonluğa inandık; "Bugünün tarihini yazın; şampiyon olacağız" derken, takımıma, camiama olan inancımı dile getirdim. Sayın Ali Koç da bunun üzerine bir açıklama yapmış. Şunu söylemeliyim ki Sayın Koç bu konuda bir eleştiri getirecekse önce Sayın Aziz Yıldırım'ın geçmişteki sözlerine bakmalı; 2003-2004 sezonunda henüz 2. yarı başlamadan ve Beşiktaş 8 puan öndeyken Sayın Yıldırım "Kalan maçlarımızın tamamını kazanıp şampiyon olacağız" demişti. O zaman kendisi takımına güvendiği için bunları söylemişti. Ben de kendi takımıma güvendiğim için bu şekilde konuştum. Altında başka şeyler aramak anlamsız. Şu anda şampiyonluğa olan inanç belki 100. yılımızdakinden bile fazla; benim camiada gördüğüm bu. Bazı  kalemşörler benim laflarımı çeviriyorsa bunu onlara sorun... Elbette sadece bir takım şampiyon olacak ve şu anda 3 takım da iddialı. Ancak ben inancımızı dile getiriyorum.

*Sayın Tigana'yı göndermeyi hiç düşünmedim. Kendisi ile 1 yıllık anlaşmamız daha var. Geçtiğimiz yıl Türkiye'deki 3 kupadan 2'sini kazandık; bunlar görülmüyor. Jean Tigana'nın gençlere önem vermesi benim için çok önemli bir kriter. Geleceğin Beşiktaş'ını birlikte kurduk; kendisi Serdar gibi Burak gibi oyuncularımızı izledi ve alınmaları için ısrarcı oldu.   
Biz bu sene genç ama kaliteli takımımız ile başarıyı kovalayacağımızı, gelecek yıldan itibaren ise kupalara ambargo koyacağımızı söyledik. Hocamız ile birlikte hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyoruz. Düşünün geçen yıl Takımımız'ın yaş ortalaması 28 iken bu sene 23. Sayın Jean Tigana ile önemli temelleri attık.

*Del Bosque konusuna gelince; bu konu yargıda olduğu için çok fazla birşey söylemek istemiyorum. Kendisini getirdiğimizde CNN International'a birinci haber olduk. Büyük bir adımdı. Kendisini göndermenin bir hata olduğunu her zaman söyledim. Şimdi ise durum farklı; konuyu bilmeden medyada bir kısım Del Bosque'nin avukatlığını yaptı. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız.

*Cordoba, Tümer ve Sergen'in gönderilmesi tamamen teknik ve idari kararlardı. Tigana Cordoba ile yaşından ötürü çalışmak istemediğini bize bildirirken Tümer ve Sergen ile ilgili de konuştuk. Ancak Tümer Beşiktaş kaptanına yakışmayacak şekilde davrandı.

*Geçen yılki Galatasaray maçı konuşuluyor; bunu kesinlikle kabul edemem. Biz o maçta belki en iyi futbollarımızdan birini oynadık ama top bu; son saniyede golü yedik.

*Cem Papila'yı hayatım boyunca affetmem. Hem Beşiktaş hem de Trabzon ile ilgili yaptıkları akışı değiştirecek, dengeyi bozacak hareketlerdi.

*Ricardinho Türkiye'ye gelmiş en iyi yabancılardan. Hoca alışma dönemini bekledi. Bobo gibi bir oyuncu kazandırdık, yerden yere vurdular. Şimdi Türkiye'nin en iyilerinden. Hem Bobo hem Ricardinho uyum dönemi sonrasında nasıl olduklarını gösterdiler. Ama hep negatif bakılıyor; kimse ne katarız demiyor. Delgado eleştiriliyor; henüz 24 yaşında. Delgado bizim 1 yıllık futbolcumuz değil ki. Göreceksiniz Beşiktaş Delgado'dan çok faydalanacak. Biz geleceğin takımını yarattık. Ben seçim döneminde spekülasyon yaratacak bomba transferler yapmadım; Beşiktaş'ın sağlam temelleri için gelecek vaad eden bir ekip oluşturduk. Bunun meyvalarını toplayacağız.

*Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray Türk toplumunun yüzde 90'ını temsil ediyor. Bizlere büyük sorumluluk düşüyor. Bizler olumlu mesajlar vermek zorundayız. Yukarda gerilim olursa taraftarlar arasında bunu önlemek mümkün değil. Bizleri bir araya getiren samimi mesajlar verelim. Tabii ki sahada rekabetimiz daim ama o futbolcuların işi. Topluma olumlu mesajlar verelim. Şimdi Fenerbahçe İnönü'ye gelecek. Bizim misafirimizdir en iyi şekilde ağırlarız. Biz her misafirimizi en iyi şekilde ağırladık.

*Türkiye'de önü açık tek kulüp Beşiktaş'dır. Mali tablolar farklı aksettiriliyor ve suç işleniyor. Kesinlikle korkulacak, abartılacak bir borcumuz yok. Fulya projesinden dolayı sabit geliri olan Beşiktaş'ın çözülemeyecek bir maddi sorunu asla yoktur. Futbolcularımıza para ödenmediği, bu yüzden sorunlar yaşandığı şeklindeki haberlerde tümüyle yanlış. Ödemelerde 45 gün geriden geliyoruz ki bu da Türkiye geneline baktığınızda çok normal bir durum.

*Yeni sezonda bir revizyon söz konusu değil. Zaten geleceğin takımını kurduk. Eksik yerlerimize takviye yapacağız. Taraftarımız bu yolda yürürken yanımızda olmalı. Biz her konuda hakkımızı korumak için mücadele ederiz. Taraftarımız o herkesin kıskandığı duruşunu sergilerken kötü tezahürattan kaçınarak, takımımıza destek versin.

*Celal Kolot ile ilgili ortaya atılanlar çok yanlış. Onu tanımayanlar yanlış değerlendirmeler yapıyor. Kendisi futbolu çok iyi bilen, Beşiktaş'ı tanıyan ve özverili çalışmaları ile bize katkısı olan bir arkadaşımızdır. Eleştiride bulunanlar keşke Sayın Kolot kadar Beşiktaş'a katkıda bulunsa.

*Ben demokratik bir başkanım. Benim yönetimimde herkes fikrini söyler ve ortak karara varırız. Ancak bu fikir teattileri tartışma olarak basında yer alıyor. Bunlar hep negatif yaklaşımlar.

*Amatör branşlarda 30 yıldır elde edilemeyen başarılara ulaştık. Kim demiş başarısızız diye? Basketbola, hentbola, bedensel engellilere, atletizme, masa tenisine ve diğer amatörlerimize bir bakın...

*Kapalıda maç seyrettim ve oralardan buraya geldim. Herkese aynı mesafede duruyorum.

*Divan Kurulu seçimleri ile ilgili spekülasyonlar çok yanlış. Herkesin atladığı birşey var ki Sayın Karadeniz bizim 39 yıllık aile dostumuz... Onursal Başkanımız Sayın Süleyman Seba'nın seçime gelmesi konuşuluyor; tabii ki gelecek ve oyunu kullanacak. Bu çok normal değil mi? Orada bulunmalarından şeref duyarız, Beşiktaş'a katkıdır.

*BJK İnönü Stadı ile ilgili bir projemiz var; 40 bin kişilik bir düzen düşünüyoruz. Henüz proje aşamasında. Ya kademe kademe yapılacak ya da 1,5 sene başka yerde oynayacağız. Henüz netleşen bir durum yok. Kademe kademe yaparsak 3 yılda bitecek...

*Türk Dil Kurumu lisanslı ürünlerimizi taraftarlarımıza ulaştıran mağazalarımızın adını "Kartal Yuvası" olarak değiştirdiğimiz için bizi ödüle layık buldu. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu ödülü önümüzdeki hafta BJK İnönü Stadımız'daki mağazamızın tabelasını değiştireceğimiz törende verecekler.

*Minik yıldızımız Muhammed ile ilgili basında çıkan rakamlar yanlış. Kulübümüz'e gelen bir teklif yok. Ben bu oyuncumuzun medyada fazla yer almasına karşıyım. Henüz olgunlaşmamış bir yetenek.

Resmi Siteden Alıntıdır

ugur24

hala yeni stat diyolar yaa..dokunmayın inönü stadı'na da ne yaparsanız yapın sayın başkan..

allen ıverson

Arkadaşım tamam güzel anılarımız var,ama yeni stad şart modern bu stada ne giriliyo ne çıkılıyo....wc durumu ortada yagmur yagar kafamıza,her tarafı kapalı bi stadda akustikte daha güzel olur..rakiplerimiz stad yapıp gelirlerini artırıyo  bizde onlarla rekabet ettigimiz düşünülürse şart yapılması...küçük olsun bizim olsun yanlış..

BjKli_10-ur

Bence yapılmasın bu stat bi bakımdan geçirilsin ve kapansın üstü yeter
Sensiz geçen günlerin ...

ist.hatirasi/3-4

KARTALHABER.COM'DA BOYLE YAZILMIS!!

Galatasaray'la ortak stat

Yeni stat düşünüyoruz. İnönü Stadı'nı 40 bin kişiye çıkarmak istiyoruz. ya bölüm böüm yapacağız ya da bir sezon başka bir statta oynayacağız. Daha proje belirlenmedi. Ama gerikirse G.Saray'la birlikte stat da yapabiliriz. Neden olmasın? Ali sami yen ve İnönü Stadı'nı da bize versinler biz kulüpler buraları değerlendirelim.

ORTAK NE ANLAMA GELİYOR!!!
YÖNETİM İSTİFA !!!

carsi52

ne ortağı ya ortak felan iş yapmasınlar GAYse ile benim için febe neyse GAYsede öyle.
Bölünür senin için uykular!

allen ıverson

Ortak stad olmaz ne biz isteriz geyse taraftarı..ama stadımızı yenilememiz gerekiyo rakiplerimiz ısıtma sistemini yaptırırken.biz yagmur yagarken su içinde kalıyoruz..Bizim gibi cefakar taraftara yakışan stad yapılmalıdır....

alper_1903

stad kalsin böyle 5bin kisilik daha cok kapasite olcakmis bu da 1bucuk seneye mal olacak ondan cok absürt bi proje
Besiktasim senin icin herseyimden vazgecerim...

allen ıverson

kapasite bana göre önemli degil bu sayıda iyi ama bu stad modernize edilmesi gerekiyo,içinizde kız kardeşiyle falan gelen yok mu?*ne giriliyo ne çıkııyo

Delirdik

inter- miLan gibi mi
hayaL başkan o, unut onu sen :D
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!