Ana Menü

DEMBA BA Beşiktaş'ta !

Başlatan NoPasaran, Temmuz 16, 2014, 12:23:49

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SeTha

K.D

Taraftarların günlerce merakla beklediği ve Beşiktaş yönetiminin 4 yıllık anlaşmayla renklerine bağladığı Demba Ba'nın gelişi bereketli oldu.

Transferi biteli saatler olmasına rağmen Kartal Yuvalarında 6000 adet Demba Ba formasının satıldığı bu rakamın giderek arttığı öğrenildi.
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

RCA

Yarin bende 2 forma aliyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

CR7

Bugün 1 saat önce almakla almamak arasında kaldım. Siyahı az daha alıyordum.
Beyazı almaya karar verdim o yüzden almadım.
Muhabbet çok güzeldi 3 kişi arasındaki. Elemanlardan biri BJKli değildi galiba. Siyah formayı elinde tutup Beşiktaşlı olasım geldi diyordu diğer arkadaşına.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ERHUN

El Colgado

adam sow'un kanki bundan doğal bir şey olamaz

SeTha

Demba ba nin ayağında platin mı var?

NoPasaran

Slaven Biliç'le Türkiye'ye geldikten sonra ilk sohbetimizde önce hal hatır sormuş sonra da Beşiktaş'ın (biraz Bobo hariç) İlhan Mansız sonrası müzmin santrfor problemi üzerine konuşmuştuk. Tabii ki Önder Özen hoca da oradaydı. Almeida hariç bir sürü santrfor ismi zikrettikten sonra herkesin üzerinde uzlaştığı tek isim ortaya çıktı: Demba Ba...

Ba 6 Ay Önce "EVET" Dedi
Önder Özen maalesef görevinden ayrılmış olabilir ancak giderayak Beşiktaş'a çok büyük bir iyilik daha yaptı: Dünya Kupası finali oynanırken Demba Ba, çoktan Beşiktaş adına Önder Özen ve Semih Usta ile anlaşmıştı.

İlk temas yaklaşık 6 ay önce kuruldu. Ba kalibresinde özel bir oyuncunun Beşiktaş'a 6 aydan beri sıcak bakmasının tek sebebi tabii ki sadece hayat görüşü ve inançlarından ibaret değil. Senegal Milli Takımı'ndan yakın arkadaşı Sow'un Türkiye'deki başarısı ve mutluluğu da Ba'yı para ve hayat görüşü kadar cezbediyor.

6 Maç 8 Altın Gol
Hepsinden önemlisi Ba, geçen sezon Chelsea formasıyla Şampiyonlar Ligi ve Premier Lig'de topu topu 6 maçta ilk 11'de başladı. Toplamda 1'i takımının PSG'i elemesini sağlayan, diğeri ise Premier Lig'deki şampiyonluk yarışının kaderini Liverpool aleyhine belirleyen 8 gole imza atmasına rağmen Mourinho'ya kendisini bir türlü tam olarak beğendiremedi. 19 Premier Lig ve Devler Ligi maçında sonradan oyuna girdi.

Tıpkı Pascal Nouma gibi Afrika göçmeni bir ailenin çocuğu olarak Paris banliyölerinde büyüyen ve maalesef sık sık ırkçılık pisliğine maruz kalan Demba Ba, hem mutlu olabileceği hem de para kazanırken karşılığını vermekle kalmayıp kendisi gibi oynadıkça Ferdinand'dan beri siyahi forvetlere bir başka güzel gözle bakan tribünler tarafından kayıtsız şartsız "kral mertebesi"nde görüleceği bir takıma, Beşiktaş'a geliyor.

Geç ve Güç Oldu Ama "KRAL" Oldu!
Fransa'da hiçbir zaman yetenekleri ölçüsünde başarılı sayılmayan, hakkı yeterince teslim edilmeyen Ba, 20 yaşında bile halen tam olarak profesyonel futbolcu olamamış, kariyerinde uzun süre büyük sıkıntılar çekmişti. Lyon ve Auxerre'in altyapılarında denenip beğenilmeyen oyuncu, İngiltere'de Watford'la anlaşmış ama yeni göreve gelen hoca tarafından istenmemişti.

Belçika'da Mouscron formasıyla ilk kez gerçek anlamda profesyonel olan ve ilk sezonunda çok iyi bir gol ortalamasına ulaşıp ilk kez Senegal Milli Takımı'na çağrılan Ba'nın kariyeri bu kez de sakatlık yüzünden sekteye uğramıştı.

Ba, kariyeri boyunca sakatlıklardan acı çekmeye devam etti. Ancak özel yetenekleri, önce 2. ligdeki Hoffenheim'ı Bundesliga'ya çıkarmasını sağladı sonrasında da kendisine parlak bir İngiltere Premier Lig kariyerinin kapılarını açtı. Ba'ya rağmen West Ham düştü ama Ba düşmedi ve Newcastle United'da İngiltere'nin önemli yıldızlarından birisine dönüştü.

Sakatlanmasın Yeter
Ceza alanı içinde her iki ayağıyla (gelişine veya kontrol edip) sert vuruşlar ya da plaseyle artı kafa vuruşlarıyla gol atabilen usta bir fırsatçı olmasının yanı sıra uzaktan şutlarıyla da mesafe tanımaksızın kalecileri avlayabilen bir forvet Ba. Fransa altyapısı ve Alman üstyapısı sayesinde kısa pas set oyununda da büyük katkı sağlayabilen Ba, West Ham ve Newcastle'da uzun diyagonal paslarıyla da sivrilen bir yetenek.

Ba'nın "mükemmel oyuncular"dan tek eksiği ise şüphesiz savunmaya katkısının yok denecek kadar az olması ve maç esnasında sık sık topu bekleyip topa hiç gitmediği periyotlar yaşaması. Ba'nın hiçbir zaman Mourinho'nun 1. tercihi olmamasının ve yerine Diego Costa'yı transfer etmesinin ana sebebi de bu.

Ancak bizim ligin standartlarıyla karşılaştırınca Almeida'dan sonra Demba Ba, Ohen'den sonra Pascal Nouma (hatta işler iyi giderse daha da fazlası), cuma akşamı İstanbul trafiğinden sonra pazar sabahı Karşıyaka sahili, Milli Vanilli'den sonra Michael Jackson etkisi yaratabilecek bir santrfor...

"Peki, sakatlıklar?" diye sorarsanız ne cevap verebilirim? Nevzat Demir Tesisleri'nin zemini düzelmedikten sonra Usain Bolt, Beşiktaş atletizm şubesine transfer edilse ve orada çalışmak zorunda kalsa onun bile bir süre sakatlıktan dolayı koşamama hatta yürüyememe riski büyük olur! Ba'nın diz sakatlığı Newcastle, Hoffenheim, Chelsea ve West Ham'da da vardı ama oynadı hem de kralını oynadı... Almeida kâbusundan sonra şimdilik ilk hissim Cesuryürek'in efsane sahnesinin futbol versiyonu: "Özgürlük (en azından gol yollarında!)"

Ali Ece ile Total Futbol
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

Kim yazdı acaba diyordum okurken.

Sondan 2. Paragrafta ancak bizim Lig'in vs vs diye devam eden kısımda ali ece olduğunu anladım :D
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ERHUN

Yönetim Demba'yıda geri gönderecek galiba. KAP bildirimi falan bir şey yok ortada.

keskinli

hayirli olsun
insaallah yatmaya gelmez
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

ERHUN

Şimdilik durum iyi, kampa katıldı, takımla tanıştı. Vazgeçilip geri gönderilmezse, KAP'a bildirilirse rahatlayacağım.

El Colgado

ayı gibi lan bu
stoper olsam korkardim
en az 15 allahin izniyle

NoPasaran

Adamın buün konuşmasını dinledim ntv de

sow ve omar niasse den bilgi almış..

geç kalmak istemiyordum diyor..

29 yaşında burada deneyimö yaşamak istedim diyor..

Müslüman bir ülke olmasından dolayı tercihimde önemli etki oldu bu benim için çok önemliydi diyor..

Adam oynamaya gelmişte bakalım kimi koyacaklar arkasına..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net