Ana Menü

Ve Önder Özen İstifa Etti..

Başlatan NoPasaran, Temmuz 14, 2014, 22:13:08

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Futbol Direktörlüğü devam edecekmiş
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

Gitsin Figen Civan'ı veya Toraman'ı futbol direktörü yapsın.

Yemin ediyorum içime öküz oturdu ya.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

El Colgado

valla önder özen'de ahım şahım iş yapmadı.
chelsea'den demba ba'yı almak iş değil ki.
marko marin'i almak da iş değil.
tabii detayları bilmiyorum.
ama o zaman çıkıp açıklayacak ben bu genç çocuğu buldum ama istemedi yönetim diyecek.
kulüp takımıyla başarısız geçirilen sezon sonu bilicle anlaşmak bile hata.
transfere bilic'i karıştırması da hata.
hataları da yok değil.

Simurg

Adam zaten çok bomba transferler getirdi ondan büyük acı kayıp gerçekten :D

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

NoPasaran

İllaki genç oyuncu bulunacak diye bişey yokki Faruk..

Bu planlama yapılır..

Bide adamın çalışamadığı çok bariz geçen seneden beri.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Colgado

ha şunu da ekleyeyim
biri gelecekse oraya bu sergen olmalı
bilic'i de adam eder
öyle ay canım kıyamamla olmaz
bilic kim ya transfere karışacak

K.D

Eğer işine karışılmasaydı büyük transferleri kendisi yaratacaktı belkide getirmesine gerek yok yani o yüzden büyük kayıp.

Ama kulüpte işine karışmayan kalmadı her şey bok oldu eğer ilk geldiğinde söylenen imkanlar sağlansaydı emin olun 3-4 yıl içinde bundan kötü durumda olmazdık.

Şu anda tarihin en kötü yönetimlerinden biriyle başbaşayız bilmem farkındamısınız?He bu saatte sonra ba yı alır marini alır orasına bişi demem fayda sağlarlarsa ne ala ama yöneticilik sadece transfer değildir.
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

ilhan mansız_melis

Oyuncu bulmak için de projeleri vardi zaten. Brezilya'da bir takımla görüşülürken Belçika'da anlaşılmıştı.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

El Colgado

sonuçta ben başarısını göremiyorum
iyi edebiyat yaptığı gerçek
futbolculardan kopuktu bence
sadece teknik laboratuvar vs ile olmaz bu iş
fb'nin avrupa'da takımı mı var? ya da brezilya'da?
tamam kalsın isterdim ama gitti diye üzülmüyorum
çok yumuşaktı, orada daha sert biri olmalı

ERHUN

Önder Özen oraya sadece transfer için getirilmedi.

Belçika'da bir kulüple anlaşma yapıldı. Şuan net hatırlamıyorum kafam bozuldu biraz bu işe İsviçre'deydi yanlış hatırlamıyorsam orada da bir takımla görüşüyordu. Brezilya 3.liginde bir takımla görüşülüyordu, Brezilya'dan genç futbolcu çıkarmak kolay olmadığı için o kulüple görüşüyordu. Tesisler için planları vardı, tek tek açıklamıştı yinelemeye gerek yok.

Adam bunlarla uğraşırken "Eneramo geldi, şu gelmedi, Önder Özen iyi değildi" demek sığ yorum yapmaktır.

Önder Özen'in bahsettiği planlar bu ülkede yapılmaz. Sinan Engin gelsin herkesin döve döve hizaya soksun, bizim ülkede geçerli dil o.

El Colgado

o zaman sinan engin gelecek
paranın esir aldığı futbol dünyasında ulusal başarı önemli
bunu sinan yapacaksa o gelsin
belçika'dan kulüple anlaşmakla iş bitmiyor
sen oraya muhammed'i gönder adamda yetenek yoksa yine cacık olmaz
he eğer oyuncuda cacık varsa kendi takımında oynatacaksın ki yiyelim biz de
önder hoca edebiyatı sağlam yapıyordu ama bu şekilde profesyonelleşmeye gerek yok
amatör ruh önemli
futbolcularla yakın olmasını beklerdim ben
senin oyuncunun 4'te barda ne işi var

ERHUN

Süreklilikle, işi bilenlerin yapmasıyla esas başarıya ulaşabilirdik. Bunların getireceği başarı ancak günlük olur. Bugünün geleceği ANÇ'nin "parayı verdim düdüğü çalarım" dercesine göreve getirilmesinden belliydi. ANÇ-FO falan kendine oyuncak ediyor koca camiayı.

El Colgado

valla cem abi'nin bir lafı var biz öyle ucuza futbolcu alalım iki seneye satalım gibi bir şey yapamayız
yineliyorum belçika'da takımla anlaştın bunun mantığı nedir?
yetenekli futbolcuyu göndereyim de oynasın mı? yoksa oyuncuyu göndereyim de yetenek sahibi olsun mu?
ben önder özen gitsin istemezdim
ama çok yumuşaktı o görev için
ve her şey saha içi değilse
soruyorum bir yıl boyunca belçika kulübüyle anlaşmak dışında saha dışı ne katkı verdi bjk'ye

[KralKartal]

Geldi geleli basarisiz oldu, önder özen. Bunu kabul ettide.

Bu sene son sansiydi benim icin, ama ya kullanamadi, ya kullandirtmadilar.

Zaten Cebi'nin gelisi, Ozenin ustunun cizilmesiydi. Yonetimden sanirim Ozenin basarisizligi tepki aldi, guven gitti.

Hakli olarak. Bu isten para aldi. Basari yok ortada. Dany geldi, Besiktasin 2.ligi onun sayesinde gitti diyebiliriz.

Simdi Ozenin arkasindan agliyacak degiliz, varsa basari orataya koyulabilir. En iyi teknik direktor bile Ozen kadar krediye sahip olmadi Besiktasta.

Cikacak, diyecek ki bu benim raporum, bu planim, para olmadigi icin yapamadilar. Yapamadik. Onder Ozenin Fenerbahcede basarisi neydi ki? Orada Saadettin Saran, Aziz Yildirim, Nihat Ozdemir gibi isimler vardi, futboldan anlayan yada transfer yapan.
Onder Ozen eger faydali olsaydi gidisiyle Fenerbahce dagilirdi, ama bakiniz Fenerbahceye? Transferler hala ayni sekilde, hatta daha iyi

Sergen YALCIN, hakli cikti yine. Adam isi biliyor iste. Bu gorevde Sergenin olmasini cok isterdim, ama gelmek istemiyor.

Herseyi bir kenara birakip, iyisini kotusunu, Fikret Orman'in geldigi gundeki bahsettigi yapilanma, durus, vizyon bugun itibari ile BITMISTIR. Fikret Ormanin vizyonu SIFIR, stat yapip vizyon sahibi oldugunu sanan tek baskan sanirim. Aziz YIldirimin yuzde 10u olamaz iste.
Kisaca Fikret Ormanda Onder Ozen ile tarihe gomulmustur. Yapilanma 1 senelik degilse, uzun vaadedeyse, bu adimida attiysan imkanlari sagliyacaktin, ama akil hocasi YILDIRIM DEMIROREN galiba.. Arkasindayiz deyipte siritindan bicaklayanlardan.

Yazik oldu, Ozenin basarisi Besiktasin basarisi olacakti.. Onun basarisizligi BEsiktasin basarisizligi oldu.
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

[KralKartal]

Ilk imza attiginda aciklamasi: Özen, "Scout departmanımız Türkiye'nin insan kaynaklarını en iyi gözleyen bir ekip olacak. Futbol şubemizin bir kulüp disiplinine ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş camiası gıpta ile baktığımız bir camia, burada olmak gurur verici. Kontratımız 3 sene ama benim kendime verdiğim süre 18 ay" ifadelerini kullandı

18 ay dolmadan istifa etti. Scout ekibimiz kuruldu mu, var mi bilen? Varsa Yalcin'i, Dany gibi isimleri bulan scout ekibimiz mi?

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi