Ana Menü

Biri Parlarken Diğeri Sönüyor(mu) ?

Başlatan El Maestro, Nisan 21, 2014, 00:50:44

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El Maestro

Bu bahsettiğim ilk isim Veli,

İlk geldiği sene fazla göze çarpmasada hırsıyla ve mücadelesiyle dikkatimizi çekmişti. Ancak hep yetersiz olarak görülüyordu, daha sonraki sene daha çok forma şansı buldu. Bu sene ise kendi kariyerinde en iyi sezonu diyebiliriz .

Defansif olarak hepimiz 'olumlu' düşüncedeydik Veli'ye hemen hemen ancak ofansif olarak çok yetersizdi, fakat bu sene özellikle 2. devre kendini çok geliştirdiğini düşünüyorum ben.. Şut çekemiyordu, ileriye dönük pek fazla olumlu pas alış-verisi yapamıyordu. Ancak 2. devre o ince pasların,ofansif yönde pas-alışverişlerinin,sağlam uzaktan şutlarının tesadüf olmadığını düşünüyorum.

Çift yönlü önlibero diye tabir edilen profile sanki bazı eksikleri dışında yaklaştı gibi . Attığı o ince paslar ile 'Xeli' bile dedik kendisine.  :) E birde yerli olması bizim için çok büyük avantaj..

Kısacası diyeceğim Veli'nin kendini baya bir geliştirdiğini hepimiz görebiliyoruz ve takdir ediyoruz, ancak birde diğer futbolcumuz var oda bana kalırsa gün geçtikçe gerilemekte,

O isimde Necip, 'Beşiktaşın Çocuğu Necip' ..

Alt yapıdan çıktığında burda hepimiz büyük şeyler bekliyorduk kendisinden, fenada oynamıyordu yeni çıkan genç çocuğa göre .. Hırslı,mücadeleci, tam Asi Ruh kavramımıza uygun bir futbolcu olacak diyorduk, hatta bazı röpörtajlarında ``İdolüm Frank Lampard´´ diyerek bizleri dahada heyecanlandırıyordu bu genç çocuk.

Genç yaşına göre güçlü dedik, çevik dedik, her zaman sahip çıktık ancak 'ofansif' yönü neredeyse 0dı olsun geliştirir dedik.. Gelinen noktada çok sular aktı ve baya bir zaman dilimi geçti, ancak bizim Necip bırakın gelişmeyi sanki geriye gitmiş gibi şu anki durumunda.. Ofansif yönü bence hiç olmamasıyla birlikte defansif yönüde kötü bana göre Necip'in. O hırsı ve mücadelesi bile bu açıklarını kapatamıyor artık .. Yalnız benim takıldığım nokta şurası,

Neden bu 2 futbolcuyu kıyaslıyorum ? Sebebi şu, bir taraf gözle görülür bir şekilde gelişme kaydedip her geçen gün yerini sağlama alırken bir taraf ise her geçen gün geriliyor ve 2side aynı antrenör ekibiyle çalışıyor sonuçta.

Bunun sebepleri sizce nelerdir ? Özel kişisel sebepler mi? Yetenek meselesimi ? Çalışma meselesimi ? Nedir ?

Sevgili KK ahalinin düşüncelerini bekliyorum ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

IL Capitano

Toraman takimdan ayrilinca Necipte dusus basladi, biliyorum iletim yoruma cok acik ama genc futbolcularin bazen biraz abiye ihtiyaclari oluyor, Toraman dogru kisimi tartisilir tabiiki de.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

keskinli

hocayla ilgili olabilir bence
bu sezon hic oynatilmadi denecek kadar az oynatildi dolayisiyla performansini ölcmek imkansiz
en sahip ciktigim oyunculardan olcayin hic bi sey oynamadigi 15 mac var
buna ragmen kesik yemiyorsa bir kere bile düsünmek gerek
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Yetenek  meselesi kesinlikle..

Ancak Veli çok mu yetenekli değil. Benim şahsi görüşüm ikisininde Beşiktaş ilk 11 inde yer bulamayacak olması Necip için ise 18 bile çok görüşündeyim..

Biz bazı oyuncuları çok abartıyoruz. Necip için konuşmak gerekirse ilk çıktığında da top kontrolü zayıftı ve ayağına yakışmyordu. Evet mücadele ediyrdu ve bazen tempo arttırıyordu ama ilerisi içn gelişecek bir özellk değil malesef ayak tekniği gelişmesi..

Mesela Oğuzhanda şu an Beşiktaş 11 oyuncusu olamaz. Ancak güçlenirse Beşiktaş ve Türk futbolu için özel bir yetenek olur. Ama güçlenmezse onunda sonu Anadolu Kulüpleri olur..

Veli ilk 11 nde oynamaması gerekiyor diyorum ama bu Beşiktaşın değil tabilki. Bu Beşiktaşta çok rahat ilk 11 oynar. Anck iyi bir takımda 11 oynması zor . Çünkü  hücüm gücü ne kadar ileri giderse gitsin sınırlı bir yapısı var. Orta saha oyuncusu eğer büyük takımda oynuyorsa daha çok tehdit edebilmesi lazım. Bence..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

Necip Tayfurdan kotu mu degil.. Iste fark istikrar meselesi..

Sonradan bozdu onu ilgi ve para gibi geliyor.

Ilk degil, sonda olmayacagi kesin ama..

Ne yetenekler gelipte kaybetti kendini... Toparlarsa ilk 11de oynar..
Gencleri harcamamak gerekir ama oynadigi formanin hakkini vermesi gerek.

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi