Ana Menü

E Bilet satış sponsorluğu anlaşması (PASSO KART)

Başlatan NoPasaran, Mart 26, 2014, 10:47:05

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERHUN

Evet okudum ama benim demek istediğim anlaşılmıyor bir türlü. Neyse ben buna karşıyım deyip daha fazla açıklama yapmadan çekiliyorum.

NoPasaran

Bilet satışımız ve passo dolumlarını yapma işlemlerimiz hafatya başluyor inşallah ;D

0-100 lira arası yükeme bedelei 50 kuruş

100-250 arası 1 TL

;D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Maestro

Bu karta nasıl destek veriyorsunuz anlamıyorum.

Resmen insan fişleme bu, bazı yandaşlar para kazansın diye yapıldığını görmek çok basit ..
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

keskinli

benim isime yaramaz pek ama yinede alacagim
aldigim biletle verilen koltuk numarasinda hic oturamadim
bakalim bu uygulamayla olacakmi
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

El Maestro

Alıntı YapYav he he güvenlik sağlanacak he.

Stadların her yeri kamera. Kimlik bilgileriyse onları da kombine veya bilet alırken veriyoruz zaten. Olay çıkaranın, meşale yakanın, yabancı madde atanın tepesine polis büro anında çöküyor. Aynı anda stada giriş yasağını başlatıyolar. Her maç imzaya giden bir sürü insan var. E-bilet alınca ne fark decek daha bunun üstüne nasıl bi güvenlik uygulaması olacak merak ediyorum? Cezalı kişiler maça mı giremeyecek? Zaten giremiyolar imza atmadığın her maç 500 tl kitleniyo kimse göze almıyo bunları merak etmeyin.

Peki bu kart çıktığında topluca küfürlü tezahüratlar kesilecek mi? Ya da küfür edenler ceza alacak da kulübe ceza verilmeyecek mi? Ne değişicek biri açıklasın.

Güvenlik falan hikaye geçiniz. İstenildiği zaman güvenlik her türlü sağlanıyor kimse masal anlatmasın. Derdin güvenlikse bu kartı yasayı çıkaran devlet olarak sen bedava dağıtmak zorundasın. Ne demek abi yıllık 25 tl? Ne demek aktifbank? Derdiniz güvenlik mi yoksa bilet satışından rant elde etmek, birilerini zengin etmek mi?
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

NoPasaran

Aktif bank müthiş bir para vuruyor bu işle..

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Açıkçası müthiş para vuracaklarını düşünmüyorum. Özellikle Anadolu'da pek talep olmayacak. 1-3-5-10 liraya bilet satan takımların taraftarları kartmış oymuş buymuş uğraşıp maça gitmez. O yazdığım bilet fiyatlarında bile dolmuyordu, kart geldi diye mi dolacak? Bir de aileler gelemiyor (güvenlikten dolayı) diye bir bahane atmışlar. Aileler mi kart alıp gelecek (çekirdek aile desek 3-4 kişi). Bu uygulama statları daha da boşaltacak diye düşünüyorum.

El Colgado

NoPasaran

Statlar geliştikçe tribünler dolar.. Galatasaray en iyi örnek buna..

Konya stadı bitti sayılır
Bursa stadı bitti sayılır
Başakşehir stadı (ibb) bitti sayılır
Mersin stadı başladı
Samsun Başladı
Vodafone Arena bitecek bu sene..

Ben mesela statlara gitmiyordum. Çünkü koltuğunun belli olmadığı, serserilerin olduğu bir yer havasıydı çoğu zaman. Kız arkadşaımla felan maça gitme şansım yoktu ama artık var. Herkes kız arkadşaını annesini kuzenini götürüyor denebilir ama ben götürmezdim ama yeni uygylama ile inşallah bitecek bunlar..

Holiganlık devri sona eriyor.Hükümeti bu konuda kutlarım..

Umarım saçma sapan siyasi bağırmalardan değilde, sahaya çakmak tana, tuğla atan, tribünde derebeylik yapanlardan bizleri kurtarır..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Bu zamana kadar bir çok maça gittim, genelde arkadaşlarımla gidiyorum bu arkadaşlarımın arasında çokça kızda oldu 1 defa bile sorun yaşamadık. Etrafta sorun yaşayanlar illaki oluyordu ama gittikleri yerlerden kaynaklanıyor. Sorunun yaşandığı yerler tribün gruplarının olduğu yerler. Misal eskiye gidip yeni açık özelinde konuşursak antipati'nin oraya kız arkadaşıyla giden adam kavgaya hazırlıklı olmalı. Her maç çıkıyordu demiyorum ama her an bir dengesizin ortayı karıştırması muhtemeldi. Ama aşağı kata gidenin bu sorunu yaşama ihtimali çok çok daha az, hatta numaralı tarafı korner direğinin orada ufak çaplı bir grup vardı kızlı-erkekli her maç aynı kişiler oluyordu. Demek istediğim gidilecek yer doğru seçilirse bir sorunla karşılaşılmıyor.

Bursa istisna diğer Anadolu şehirleri yanında. Eskiden Trabzon'da öyleydi ama son yıllarda onla elini baya bir çekti tribünden. Gerçi geçen sene yönetimle ters düştükleri için Bursa'da çekmişti, bu sezon Atatürk stadındaki son sene diye tüm kombineler satıldı (çokta uygun fiyata sattılar).

Yeni stat=çok taraftar düşüncesine katılmıyorum, Kayseri örneği karşımızda duruyor, Urfaspor örneği de var. Her şehir özelinde konuşamam yeterli bilgim yok ama maddi durum çok önemli etken, o yüzden de tribünlere ilgi fazla olmayabilir.

Yeni statların tribüne seyirci çekme durumu İstanbul takımları dışında bir işe yarayacağını düşünmüyorum, en azından dişe dokunur bir etki yaratmaz. Türkiye'de istisna maçlar dışında olay çıkmıyordu civar ülkelerle karşılaştırınca. Holiganlık gibi bir sorunumuz olduğunu düşünmüyorum. Bu yapılanlar taraftarlığı bitiyor. Taraftarlar stadı terkedecek seyirciler o koltuklara oturacak, oturacak diyorum çünkü öyle bir sistem geliyor adım adım. Taraftarların oturduğu koltuklar içinde en güzel örnek gerçekten de Galatasaray. 2 maç kaybetsinler kale arkasındaki 1-2 avuç taraftar dışında adam kalmıyor.

Yeri mi değil mi bilmiyorum ama bu arena sevdasını İstanbul'daki bitmek tükenmek bilmeyen toplu konut sevdasına benzetiyorum. Bir kaç bin kişiye oynayan takımlar için 20-30 bin kişilik statlar yapıyorlar, yarın bir gün hepsi hayalet stat olacak. Bomboş tribünlere oynayacaklar, yeni stat olması iyi güzel ama İngiltere'nin altliglerindeki gibi ufak 5-8-10 bin kişilik statlar ülkemize daha uygun. Yeni olması demek büyük olmasını gerektirmez, hem görsel açıdan daha iyi olurdu. İBB için yapılan Başakşehir arena hakkında yazmak bile mantıksız geliyor bana. İnciden gelen 50 civarı kişiye karşı top oynuyorlar. İnşaatçılar ihya oldu.

NoPasaran

Asla kabul etmem söz konusu olamaz.Büyük düşünmezsek asla büyüyemeyiz. Alman futbolunun geldiği durum hepimizin gözleri önünde. Modern statlar tıpkı Alışveriş Merkezleri gibi insanların 2 saat gidip maçını izleyebilecekleri mekanlar gibi görüyorum ben. Mevcut yapıda bu çok mümkün değil malesef. Statlarımız özetlerini izletecek düzeyde bile değil malesef..

Statlarımızın boş olmasının ben asıl sebebini 3 temmuz süreci olarak görüyorum. İnsanların büyük kısmının futboldan soğuması söz konusu. Ben geçen seneki Beşiktaş Kayseri maçının özetini izledim bugün Lig Tv de. Koskoca Beşiktai tribünleri bile bomboş malesef. Bu sürecin asıl sebebi 3 temmuzdur ve burada Galatasraay ve Fenerbahçe tribünleri hariç takımlarına destek olan tribün malesef azalmıştır. Bunlar geçecektir..

Benim merak ettiğim konu şu?

E bilete insanlar neden karşı çıkıyor.Bugün bir maça gitmek 40 50 lira iken bir kereye mahsus 25 lira vermek neden herkesin zoruna gidiyor ? Bu kart ile beraber stat içindei alışverişlerden ve yakında tüm türkiyedeki toplu taşımalardan ve gittiğimiz yerlerdei organizasyonlardan yararlanabilirken ve yine bu kartla bir çok yerde bir çok inidirm alabilirken neden bu küçük meblağ sorun oldu anlamadım..

Almayan gitmeyecek maçına çok net. Kusura bakmayacak kimse. Zor şeyler değil.

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Kendi adıma söyleyeyim 25 lirayı dert etmiyorum çok şükür, etrafımda da dert etmeyen bir çok kişi var ama almayacağız (konuştuğum kişilerde aynı şekilde olduğu için çoğul yazıyorum). Ne durduk yere millete para verme niyetim var nede sadece bir maç için ömrüm boyunca uğramayacağım bir bankayla münasebete girmeye.

Alman futbolu 2006 DK nedeniyle statlar yapıldıktan sonra gelişti elbette ama arada fark var. Almanya'nın durumuyla (maddi ve diğer.) bizim durumumuz bir değil. Sırf Almanya değil buna İngiltere'yi falan da katabiliriz.

Kaçıncı kez yazıyorum bilmiyorum ama tekrarlayayım ben onlardan ne toplu taşıma ne organizasyon (içeriğini bilmiyorum, BJK kartta da güya indirimler vardı 10 marka varsa 9'una hayatımda gitmişliğim yoktur o tip markalardı) ne indirim bir şey istemiyorum. Bıraksınlar futbolumuzu, alalım biletimizi girelim izleyelim, tezahüratımızı yapalım çıkalım gidelim.

Almayacağım, gitmeyeceğim. İnsanların futbol (sadece basit bir futbol, 90 dakikalık haydi maç başı devre arası falanda koy 2 haftada 1 olan 4-5 saatlik zevkine) maçına girmesini bile bu kadar abartı işlere soktukları için spor bakanlığı, tff vs. bundan sorumlu kim varsa kusurlarına bakıyorum.

Bunlarda benim görüşüm, buraya yazıyorum diye de alan arkadaşlar, abiler, kardeşler kusura bakmasın. Netice de herkes farklı düşünebilir ve görüşünü yazabilir. Önceden yazıyorum böyle ölümüne savunup alanlara laf ediyormuşum gibi düşünülmesin, bu ara en ufak şeyden olaylar büyüyebiliyor malum.

CR7

Afişe oluyormuşuz. 
Asker kaçakları filan gidemeyecekmiş. 
Benim koltuğum kırılır ben kırmadığım halde benden bilinecekmiş.öyle şey olmaz deyince inandıramıyoruz. Daha doğrusu anlatamıyoruz. Benim kartımda fotom var tribünde kamera var kıran ortaya çıkar.
Bu konuda tartışmaya girmeyeceğim daha fazla.
Neymiş birde aktifi zengin ediyormuşum. Tabii biletixe hiç hizmet bedeli denen zımbırtıyı ödemiyorduk. İnternetten alırken + işlem bedeli ödemiyorduk.
Ayrıca kombine alırken o koltuk sana ait olmuyor sanki. Kendi ismine almıyorsun sanki. Kırılırsa o zaman da yapılır yapılacak olan. Sözleşmenin Altına imzanı atıyorsun.
Valla benim için sorun değil. Ben çiğ yemedim Karnım ağrısın.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Erhun kardeşim mecburen alacaksın..

Aktif ismini çok kullanmıyor aslında. Passo kart..

Bunu çok sorun etmeyin ama alamazsanız maçlara giremeyeceksiniz çok net olan bu..

Ve gün gelir bir maça gidelim dersiniz bir bakmışsınız kart yok..

Bence Türk Futbolu açısından önemli bir kart olacak bu..

Ayrıca o kart sanırım bankaya değil kulübümüze gidiyor diye biliyorum
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

PASSOLİG Kart ücretli mi?
Hayır. PASSOLİG Kart ücretsizdir. Ancak 14.04.2011 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe alınan 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'da yer alan hükümler nedeniyle E-Bilet kullanım bedeli olarak kulüplerin belirlediği vizeleme ücreti her yıl tahsil edilir. PASSOLİG Kart'ın diğer tüm ayrıcalıkları için herhangi bir ekstra ücret ödemezsiniz.
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin