Ana Menü

2014 Yerel Seçimler [Anket]

Başlatan carsi52, Mart 16, 2014, 23:27:01

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Kendi oyu + kararsizlar diye düşünüyorum :-D

♥ BEŞİKTAŞ ♡

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

NoPasaran

Tamam bakalım..

30 mart akşamı burada ol..

İstanbulda 40 ancak alır

Sarıgül 42 alırsa belediye başkanı oluır
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

Alıntı yapılan: NoPasaran - Mart 24, 2014, 09:34:12
Busra ne deyim sana
Yüzde 51 mi :D

Kimden alacak bu oyu sordun mu hiç ?

Akp 'nin oyu yukseldiginj neye dayanarak söylüyor sunuz

Sorum net

Kimden alacak yeni oyu
Chp mi verecek mhp mi yoksa Bdp mi.
Diğer seçimde yüzde 44 alan ıstanbul nasıl yüzde 51 çıkacak

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

suriyeli ve ölü seçmenler diyecem ama kesin diyecekler ki nereden biliyorsun sırf muhalefet gazeteleri takip ediyorsunuz onları görüyorsunuz..100 kez kendim şahitim dedim ama muhalif gazeteleri okuyarak kanılara ulaştık sayıldık
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

eRe

bu arada yine döndük çıkamadık konudan ama şöyle bir bilgi var

Arkaya doğru gördüğünüz boş alanlardan 3 tane daha var 1 alan dolu 1 alan hafif yoğun 3 alan tamamen boş .
Miting alanı 270 bin metre kare
Alana balık istifi insan diz 1.250 alıyor
Bütün alanı yoğun şekilde doldur 600 bin alıyor
Uzman yorumu alanda 220-270 bin kişi olduğu yönünde.
Pazar günü olmasına ,bedava taşımacılığa , para ile mitinge getirilenlere rağmen...

bir de böyle birşey gördüm

böyle bir yazı paylaşmak istedim..
www.erdemeksi.com

ERHUN

@ere naçizane tavsiyem bunlara gerek yok. Pazar günü orada 14 milyon küsur İstanbullu vardı deyip geçelim, konuyu kapatalım. Geri kalanlarda bu forumdakiler ve akrabaları. Adam gibi hilenin olmadığı bir seçim olsun başka bir isteğim yok. Hepimiz farkındayız az çok neyin ne olduğunu, kimlerin ne dümenler çevirdiğini vs.

eRe

konuyu uzattım gibi gözüktüyse öncelikle büşradan özür dilerim yanlış anlamasın sakın ona inat bunları bulup koymuyorum konu konuyu açıp sonra gördüklerimi paylaşıyorum ama cidden çok gereksiz bir konuda çok konuştuk o yüzden kaç kişi vardı konusunda ben bir daha birşey yazmiyim.

aynen erhun adil bir seçim olsun çok ciddi diyorum kazanmak kaybetmek çok koymaz
ben ülkenin çoğunluğunun seçimi kazandığı azınlık olarak tabir edilebilenlerinde dışlanmadığı bir ülke hayal ediyorum herkes gibi
12 senedir dışlanan azınlık biz olduk yüzde 50 ile.
güzel olan tarafı zamanında o yüzde 50 sağ sol kavgası ile birbirine üstünlük kurmaya çalışırken artık tek bir hayal vatanın geleceğinin güzel olması hayaliyle kolkola dolaşabiliyor.

bu şekilde iyi tarafından bakabiliriz bazı şeylere bakmak zorundayız psikolojimiz açısından

yerel seçimlere dönersek bu seçimi kazanırsa akp nin adının rte olması gerekir diye düşünüyorum çünkü 2002 de ki akp den eser yok bence.o dönemde oy verenleri de düşünüyorum çevremde de vardı çok fazla ama onlarında şahsi fikri bu. bir parti ideolojisi akp nin artık yoktur bence.padişahın taht sevgisine bağlı kurulan bir düzen vardır. umarım şuan başı çeken 4 partininde ( terörist eylemleri bırakıp sadece demokrasiyi düşünenleride dahil etmiş varsayıyorum ) mecliste dengede bir sandalye sayısı hayaliyle gireriz umarım yerel seçimlerden sonra genel seçimlere
www.erdemeksi.com

ERHUN

http://gundem.milliyet.com.tr/diyarbakir-nevruz-unda-bir-ilk/gundem/detay/1855069/default.htm

Bunlaaaaaaaaaar yalan söylüyorlaaaaaar. Montaaaaaaaaaj bunlaaaaar montaaaaaaj.

-----

Bugün 24'ü, yarın nasıl bir rezillikleri çıkacak acaba. Kılıf uydurma çalışmaları komik şekilde devam ediyor.

http://haber.stargazete.com/politika/silikon-maske-yontemli-video-ile-itibar-suikasti/haber-858100

eRe

bu arada şeçim çalışmaları esnasında

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum ve ailem

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem İnce

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç

www.erdemeksi.com

Simurg

Kaç kişi katıldı sorusunun özeti  :D

AK Parti'nin İstanbul mitingine kaç kişinin katıldığı merak konusu. Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı rakam 2 milyon kişi.

İSTANBUL'DA yapılan AK Parti yerel seçim mitingi müthiş bir görüntü yansıttı. Televizyonların canlı yayınladığı mitingde AK Parti adeta gövde gösterisi yaptı.

Merak edilen ise mitinge kaç kişinin katıldığı oldu. Miting alanında yapılan anonsta 1.5 milyon kişinin mitinge katıldığı duyuruldu.

ERDOĞAN RAKAM VERDİ

Başbakan Erdoğan ise konuşmasının sonunda mitinge katılım rakamını verdi. Erdoğan, "Burası bugün 2 milyon kişiyi gördü" dedi.

Bugün miting haberlerine yer veren gazeteler ise bambaşka rakamlarla çıktı. 1 milyon diyen de oldu abartıp 2 milyonun üstüne çıkan da...

GAZETELERDEN FARKLI RAKAMLAR

Hürriyet Gazetesi bugün manşetinden verdiği haberde mitinge 1.2 milyon kişinin katıldığını iddia etti.

Sabah Gazetesi ise Başbakan Erdoğan'ın verdiği rakamın da üstüne çıktı ve mitinge 2 milyon fazla kişinin katıldığını öne sürdü.

Habertürk Gazetesi İstanbul mitingine katılım sayısı konusunda Başbakan Erdoğan'ın açıklamasına itimat etti ve 2 milyon kişi katıldı dedi.

Zaman Gazetesi ise AK Parti'nin son yıllardaki en büyük mitingini sıfırladı ve ilk sayfasından tek cümlelik yer dahi vermedi.

RADİKAL EN DÜŞÜK RAKAMI VERDİ

Mitingde sıkı güvenlik önlemleri alan polis kayıtlarına göre katılım 1.5 milyonun kesinlikle üstünde oldu.

Radikal Gazetesi ise rekor katılımın olduğu miting icin hayli düşük bir rakam verdi. Radikal manşetinden küçük olarak kullandığı mitinge 1 milyon katılım olduğunu öne sürdü.

HÜKÜMETE YAKIN MEDYANIN RAKAMLARI

Türkiye, Yeni Şafak, Akşam, Takvim ve Star Gazeteleri mitinge 2 milyon kişinin katıldığı yazdı. Gazeteler Başbakan Erdoğan'ın verdiği rakamı gördü.

MUHALİF MEDYA HİÇ GÖRMEDİ

Buna karşılık Cemaate yakınlığı ile bilinen Bugün Gazetesi, Zaman gibi mitingi ilk sayfasından tek bir cümleyle dahi geçirmedi. Cumhuriyet Gazetesi de miting yerine Erdoğan'ın uçakla ilgili açıklamasını almayı tercih etti.

SÖZCÜ Gazetesi ise her zamanki malum iddialarıyla AK Parti mitinge yer verdi. Sözcü'ye göre Kazlıçeşme'deki kalabalık 'taşıma'ydı.

30 Mart akşamı hepimiz burdayız inşallah iyi olan kazansın. :D

BEŞİKTAŞK

Simurg

Seçime dair bi kaç bi şey yazmak istiyorum.

Bu sene bayrak süslenmesi yine her zaman ki gibi oldu ben hoş bulmuyorum
bence çok kirli görüntü ve daha sonrası da çöpe atılarak hem partililerin bütcesi, hemde doğaya ciddi zarar katıyor.
Duvara yapılan tuhaf tipli muhtar adayları resimleri yine çok kötüydü. Kayıp aranıyor ilanı gibi..
Yapılan eşantiyon ürünlerinden en değişik bulduğum Akp nin türk kahvesi çok iyi bir fikir olarak buluyorum.
En eğlenceli seçim şarkısı Mansur Yavaşın şarkısı hem akılda kalıcı hem eğlendiriciydi.
En etkileyici reklam filmi Chpnin küçük kız çocuğunun simitinin paylaşılması ve Akpnin sansüre uğrayan reklam filmi
En unutulmaz pankartı şüphesiz ki :ahaha

Bu seçimin bana göre en iddaalı ve en değişik fikirleriydi.

BEŞİKTAŞK

ERHUN

Alıntı yapılan: @fuatavni
İstanbul'u kazanmak BB için %50 oy almak kadar önemlidir. BB bu dönem Kadir Topbaş'ı düşünmüyordu. Karşısındaki adaya göre seçim yapacaktı. Sarıgül'den çekiniyordu, aday olursa Topbaş haricinde herkes kaybeder diye düşünüyordu. Sarıgül aday olunca Topbaş mecburen aday gösterildi. Sarıgül aday olmasaydı BB Aziz Babuşçu'yu aday gösterecekti. Topbaş BB'nin kontrolünde İstanbul'un rüşvet komisyonunu paylaştırıyordu. BB, bir gün Topbaş için ağza alınmayacak küfürler savurunca işin arka planı belli oldu. Topbaş BB'den habersiz yolsuzluklara bulaşmıştı. Topbaş'ın İstanbul'da yaptığı yolsuzluklar BB'nin bile kontrol edemediği yapıya dönüşünce Topbaş gözden çıkarıldı. Babuşçu ön plana çıktı. Aziz Babuşçu  rantın geri kalan kısmını takip ederken BB'den izinsiz hiç bir şey yapmadı. Koşulsuz bağlılığı para trafiğinde önemlidir. Sarıgül aday olmasaydı Babuşçu bu yüzden aday gösterilecekti. Sarugül'ün adaylığı İstanbul'daki yolsuzluk trafiğinin dzaynına engel oldu. BB'nin para trafiğinin akışı Babuşçu üzerinden olacakken Sarıgül'e karşı elde tutulan Topbaş adaylıkta kalmış oldu. BB, İstanbul içi ciddi sinir harbi yaşıyor sürekli 'Ankara dahil neresi kaybedilirse kaybedilsin İstanbul Kalmalı' diyor. Sarıgül'ün oylarının bölünmesine karşılık BDP ile anlaşan BB, Sırrı karşılığında doğuda kuvvetli aday göstermedi. Sırrı'nın fonksiyonu bu. İstanbul için oy çalmak dahil her yol denenecek çünkü Sarıgül az bir farkla önde görünüyor. Dünkü gövde gösterisi göz boyamaydı. Seçilecek olan Topbaş'ın sırada bekleyen onlarca yolsuzluk ve rüşvet dosyası var. Seçilirse kısa bir süre sonra yoruldum diye çekilecek. Topbaş'ın yerine BB'nin en güvendiği zat-ı muhterem geçirilerek Topbaş'a milletvekilliği yolu gösterilip dokunulmazlık zırhına bürünecek. Topbaş'ın yolsuzluk ve usülsüzlükleri gün yüzüne çıkarsa Topbaş insan içine çıkamaz. O yüzden BB'nin gölgesinde sessiz ve sinsice bekliyor. Hırsızlıkta destan yazıp, arsızlıkta sınır tanımayanlar kalabalıklara hitap ededursun bunların elbet hesabının sorulacağı günler gelecek.

Simurg

Cumhuriyet ovecek degil ya :-D

♥ BEŞİKTAŞ ♡

BEŞİKTAŞK

eRe

o değilde bb gitsede yaptıklarını temizlemek sanırım bir 12 yıl daha sürecek
www.erdemeksi.com

ERHUN

Bu cevaba hiç şaşırmadım. Gördüm kullanıyormuşsunuz, kendimce düşünceli bir insanım o yüzden paylaştım yoksa paylaşmayacaktım ama... neyse afiyet olsun inşallah bu kahveden dolayı bir sorunla karşılaşmazsınız.