Ana Menü

AKP'ye Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu

Başlatan eRe, Aralık 17, 2013, 12:00:04

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERHUN

Balyoz ve Ergenekon davalarının yeniden görülmesi ihtimali, Cem Uzan'ı hareketlendirdi. Uzan "Bana da kumpas kuruldu. Yeniden yargılama istiyorum" diye TBMM Başkanı'na mektup yolladı.

Başbakan Tayyip Erdoğan 'ın siyasi işlerden sorumlu baş danışmanı Yalçın Akdoğan'ın "orduya kumpas kuruldu" açıklaması ile başlayan "kumpas tartışması" büyüyor.

Taraf'tan Hüseyin Özay'ın haberine göre; Ergenekon ve Balyoz davalarının ardından İmarbank operasyonu nedeniyle hakkında birçok dava açılan ve halen Fransa'da yaşayan Cem Uzan da, kendisine kumpas kurulduğunu belirterek, yeniden yargılanma hakkı istedi. Uzan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın ardından TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e dün bir mektup gönderdi.

ZATINIZLA GEÇMİŞİMİZ VAR
Ünlü iş adamı Cem Uzan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e gönderdiği 6 Ocak 2014 tarihli mektupta, "zatınızla bir geçmişimiz var" diyerek başlaması dikkat çekti. Uzan, TBMM Başkanı Çiçek'e, yargı bağımsızlığının zedelendiğine yönelik açıklamalarını hatırlatarak, son dönemde kumpas tartışmalarını hatırlattı.

Uzan, " Bu ülkede en büyük kumpas bana ve aileme yapılmıştır. Bizim grubumuz Türkiye 'nin en büyük alın teri ile kurulan grubu idi. Ancak katledildi" dedi.

Uzan, mektubunda kendisi ve ailesi hakkında kurulan kumpaslarla ilgili de bazı iddialarda bulundu. Mektupta, TMSF'nin Motorola ile gizli anlaşma yaptığını öne süren Uzan, bunun Anayasa başta olmak üzere tüm ulusal ve uluslar arası yasalara aykırı olduğunu vurguladı. Uzan ayrıca İmarbank'a el konulmasından, İmarbank ile ilgili açılan davalara kadar birçok alanda kendisine ve ailesine haksızlık yapıldığını belirterek, yeniden yargılanma hakkından yararlanmak istediğini kaydetti. Uzan, geçtiğimiz hafta Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ile halen karargah davasından tutuklu bulunan eski emniyet müdürü Hanefi Avcı'ya da bir mektup göndermişti. Uzan söz konusu mektuplarda da, kendisi ve ailesi hakkında kurulan kumpaslar konusunda bilgi talep etmişti.

eRe

izmirde operasyonu yapan emnıyet mudurlerı gorevden alınmıs

ayrıca hsyk da adalet bakanına baglanıyormus.adalet bakanına gore hareket edeceklermıs artık

muz cumhurıyetı ?
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

K.D

Pariste alkolün yasaklanması yılbaşı gecesi için çok saçma burdan onlarada yobaz deriz ama sorun şu paristen bize ne ama bizim ülkemizde olduğunda direk bizim sosyal hayatımızı ve özgürlüğümüzü etkilediği için daha sert tepkiler vermek en doğal hakkımız.

Eğer pariste yaşasak o zamanda orada bu tepkiyi verirdik belki Parislilerde vermişlerdir nereden biliyoruzki ama paristeki hükümetin Katoliklik vs. gibi Hristiyanlığı sömürerek başa geldiğini düşünmüyorum(sadece bir tahmin öyleyse bilmiyorum)

Bizdeki bu YOBAZLAR tepkisinin bir nedenide sağır sultanın bile bildiği dini sömürme olayıdır.
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

[KralKartal]

Nedir bu yeniden yargilanmak, her dava yeniden gorulsun, zaten var olan davalara sira gelmiyor...

Savci öz'de tayin edildi. Ise bak, Ergenekon davasinda ASLAN SAVCI , YURU SAVCI, kendine gelince
SEN BIRAZ öTE GIT SAVCI denilmekte.

Sonra hala, demokrasiden, adaletten ve kalkinmadan bahsediyoruz. Sen ERGENEKON davasi adi altinda
sak sakci olmayip ayni tavri gosterseydin suanki tavrinada aferin derdim.
Ama benimki can onunki patlican dersen, burada art niyet ararim.
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

IL Capitano

Cildirmamak elde degil, polisler hirsizlari yakaladigi icin görevlerinden oluyor, yerleri degisiyor. Yani bundan sonra birakin yapsinlar diye bi sey cikiyor bundan. Yoksa ben mi yanlis anliyorum ???

Un cavaliere non lascia mai una Signora !
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

erdibatmaz

Konuyla ilgili tek yorumum;

her yer rüşvet, her yer yolsuzluk.

yolsuzluk yapanların devlet adamı veya bürokrat olarak bir meşruiyeti kalmamıştır.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

ERHUN

Yeni atanan savcılar 2'nci dalga operasyondaki yakalama kararlarını kaldırdı.
Dün gece savcılar İstanbul BB yetkililerini kapsayan 3'ncü dalga operasyon emri vermiş ama talimatla operasyonu yaptırmamışlar.

Hükümeti osu busu yedi bitirdi ülkeyi. Türkiye denen yer küçük görülen Afrika ülkelerinden daha aşağıya doğru gidiyor. Nefret ettirdiniz ulan kendinizden.

Az önce haberlerde gördüm bir AKPli vekil RTE için "Allah'ın vasıflarını taşıyor" dedi. Bu kadar mı şerefsizleştiniz be. Şirk koşmaya da başladılar diyecektim ama yeni başlamadılar, daha önceden çok örneği var.

eRe

Yolsuzluk haberi yapan kanallara RTÜK ceza vermiş
www.erdemeksi.com

DIABLO

Adaleti Karartma Partisi
Adamını Kollama Partisi
Arsızlığı Katlama Partisi
Askere Kumpas Partisi
Avanta Kömür Partisi
Akraba Kurtarma Partisi
Ahlaksızlığa Kılıf Partisi
Akıllara Kilit Partisi
Ağaç Kesme Partisi
Apoya Kanka Parti
Atatürk'ten Korkan Parti
Allah'tan Korkmaz Parti
Adaleti kokuşmuş Parti

alıntıdır.
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

eRe

AK Partili Muhammed Çetin partisinden istifa etti
AK Parti'nin ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk ettiği İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin partisinden istifa etti.

Hukukun serbest kalması karşısında sessiz kalmak mümkün değil. Birçok arkadaşımın da aynı şeyi yapacağını göreceksiniz.

"VAZİFE VERİLMEDİKÇE KONUŞMADIM"

Ben hep kör noktaya oturdum, en arkaya. Kameralar beni çekemiyordu. Görme, görülme, kimseye yaranma durumum yok. Vazife verilmedikçe konuşmadım. Ülkemi, partimi hep savunmuşumdur. Söylenen şeyler cut and paste şekliyle birleştirilmiş şeyler. Koskoca camiaya tırpan saplanınca hızını alamayıp kendine de saplıyordur. Bir arkadaş o malum toplantıda ismini biliyorsunuz dedim ki 'Yürütülmekte olan bir savcıya diyorsun ki ölen savcının sonu gibi olacak diyorsun, bu başka bir şeydir'

Bu bir intihardır. Millet 2 şey anlar. Ya senin de o yolsuzluklarda ismin vardır. Hiç kötü niyet yok. O da ayağa kalktı, 20-30 kişinin duyacağı şekilde ''O savcı ya da hakim 10-15 senelik arkadaşım. İzmir'de liman hadisesi başlayınca 'kimler tutuklanacak isimler ver' dedim. Savcı da olur mu öyle şey dedi. O arkadaş da 'biz arkadaşız versene dosyayı' diyor. Bu cevaba kızıp o tweeti attım'' dedi herkesin içinde.

İSTİFASINI AÇIKLADI

Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu'nun "partiye zarar verdiği, parti içinde fitne yaratan konuşmalar yaptığı" gerekçesiyle kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak Müşterek Disiplin Kurulu'na havale ettiği Çetin düzenlediği basın toplantısıyla istifasını açıkladı.
17 ARALIK'TAN SONRA 8 VEKİL İSTİFA ETTİ
Çetin'le birlikte 17 Aralık operasyonlarının ardından AK Parti'den ayrılan milletvekili sayısı sekize çıktı. Rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının ardından parti içine dönük eleştirileri nedeniyle Kütahya Milletvekili İdris Bal ihracı istenince istifasını açıklamıştı. Ardından eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Ankara Milletvekili Haluk Özdalga ve İzmir Milletvekili Erdal Kalkan, benzer süreçle partiden ayrıldı. Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile İstanbul Milletvekili Hakan Şükür ve Burdur Milletvekili Hami Yıldırım ise haklarında disiplin işlemi olmamasına karşın Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yaklaşımına tepki göstererek AK Parti'den ayrılmışlardı.
319'A DÜŞTÜ
Çetin'in istifasıyla AK Parti'nin Meclis'teki sandalye sayısı 319'a düştü. Milletvekilliğinden istifa ettiğini açıklayan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın dilekçesi ise halen AK Parti Grup Yönetim Kurulu'ndan Meclis Başkanlığı'na iletilmediği için işleme alınmadı.
www.erdemeksi.com

IL Capitano

malaasef hersey artik o kadar normal gelmeye basladiki, sasirmiyorum bile. En buyuk tehlikede o heralde. Tepkisiz kalmak.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

NoPasaran

Taa sen fastan ara müdahele et

Şaka gibi
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

RCA

İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.