Ana Menü

Önyargılarımızdan kurtulmak

Başlatan Simurg, Kasım 10, 2013, 09:08:38

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Herkes bilir heralde ön yargılı kişinin çorbasının tadına bakmadan daha tuz attığı gerçeğini..

ya da bilmeyen çok azdır diyeyim.
Kendimi garantiye alayım :D

Dün forumdan aslında ortak noktamızın beşiktaştan başka bi şey olmayacağını düşündüğüm Erdi ve Volkan Abiyle tanıştım.
Çorbaya tadını bakmadan tuz attığımın da farkına vardım.
Volkan abinin bu kadar sempatik olabilceği ihtimali yoktu aklımda hele duygusal bir yapısı olduğu, ılımanlığı, çokta güzel tartışabiliyormuşuz meğersem :D
Erdi çok uç gözükse bile çok bizden, sempatik olduğu kadar iğrenç espiriler yaptığı gerçeğini atlayamıcam..
Kusura bakma erdi.. ( Güneş batmaz ;D ;D )

Sigara içmediği halde güzel bir kız sorarda yok demeyeyim diye çakmak taşıyan birisi..
Sempatik gayette mantıklı, kimsenin hasas noktalarını kullanmayan birisiymiş meğersem. :D
O kadar sıcak kanlılardı ki kendimi ilk defa yeni tanıştığım kişiler arasında rahat hissettim.
Ama burada Banununda etkisi büyük belkide
Enerjisine ve uyumuna içtenliğine bayılıyorum. :-*
Herkese bu yüzden çok teşekkür ediyorum.

Bu olaydan çıkarılcak çok ders var aslında konu sadece tuz ekmek yahut ekmemekte değil..
Bence konu tadına bakmamak.
Sanırım ön yargılarımdan kurtulmam için iyi bir gündü benim için.
Şanlıyım dimi ?  :D
bencede..

Bu konuyu okuyan bana gıcık olan uyuz olan bi çok kişi var..
İtiraf etmeliyim ki bende bi kısmınıza aynı duyguları besliyorumdur.
Kırgın olduklarım, kızgın olduklarım vardır.
Hakaretinizi yediğim vardır.
Tartıştığımız vardır.
Yanlış anlaştıklarımız vardır.
Kırdıklarım vardır.

Sildiklerim bile :-X

Ben bi karar aldım bugün yeni bir gün ve herkese karşı kendimi sıfırladım.
Burası internet ortamı klavyenin duyguları, sosyal platformlarında mimikleri yok.
Herkes aynı partiyi, aynı takımı, aynı parfümü, aynı yemeği bile aynı duygularda sevmek zorunda değil ki
Bu yüzden

Herkese merhaba ben Büşra  :D

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

ERHUN

Eskiden çok ön yargılıydım. Zaman içinde milimalize ettiğimi düşünüyorum. Her insanda ön yargı vardır, ön yargısız insan olduğunu düşünmüyorum. Önemli olan bunun boyutu.

Banucan

seviyorum seniiii :D ön yargı kimi zaman var kimi zaman yok yani ne evet ne hayır
ama olabildiğince ön yargısız yaklaşmaya çalışıyorum diyiyim :D
FEDA

keskinli

iyi bi konu acmissin büsra
her ne kadar insan beyni bilgisayar gibi sifirlanamasada denemekte fayda var
nefret edecegin kisiyi önce tani diye bi atasözü var
dünya üzerinde önyargisiz bir kisi bile oldugunu düsünmekte onyargidir
buda diger bi atasözü
bunu asabilmenin yolu cok basit
merakli olmak,herkesin kendin gibi olmayacagini anlamak,kosulsuz yaklasmak,hosgörmek ve saygi duymak
maalesef bunlar olmayinca kutuplasmalar basliyor
önyarginin ne kadar tehlikeli olabileceginin en büyük örnegide yahudi soykirimidir
eger alman halkinda yahudilere karsi önyargi olmasaydi,hitler nu katliami yapamazdi
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Aynı duyguları bende paylaşıyorum valla :D

Büşradan nefret eden arkadaşlara sesleniyorum  :ahaha :ahaha :ahaha

Çok şeker bir insan yemin ederim  ;D ;D ;D

Eve dönerken otobüste bir ara aklıma tartşmalarımzı geldi ve neydi be bunlar dedim kendi kendime. Ne saçmaymış.. Son derece bilgili, fikirlerini son derece sakince söyleyen, çok güzel gülen ve anlayış gösteren hiç beklemediğim kadar iyi niyetli :))) Özünde iyyidi zaten ama çok daha iyi çıktı yemin ederim.

Banu ya Banucan ismini ben verdim.İyikide vermişim.. o hep iyiydi zaten. nette telefonda orada burada hiç kötü değildi. Burada ne görüyorsanız gerçektede öyle açıkcası. Sempatik bilgili ve konuşkan :)) Teşekkürler Banucan..

Erdi Deniz Gezmiş bıyıkları ile gönlümünün devrimcisi. iyi bir dinleyici ve taksimin her caddesinde bir anısı var..iyiki varsın Erdi  ;D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Banucan

FEDA

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Ersin Develi

Banu'nun da dediği gibi önyargı kimi zaman var kimi zaman yok. Genelde önyargılı davranmamaya çalışıyorum ama illa ki önyargılı davrandığım insanlar olmuştur.

Gerek bu forum olsun gerek Forza olsun,bir çok insan tanıdım,gerçekten tanıdığıma çok memnun oldum diyebilecek..
Özellikle burası,bırak ismini bilmeyi yolda görsem tanıyacağım insanlar var.

Büşra'nın açmış olduğu bu başlık vesilesiyle belirmek isterim ki buradaki kimseye karşı önyargım yok :)

Simurg

Teşekkür ederim volkan abi :-D

♥ ♡

BEŞİKTAŞK

erdibatmaz

buluşma benim açımdan güzel ve beklediğim gibi geçti :D her konuda yani :D
teveccühlerinize layık olmaya çalışacağım teşekkürler :D
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

K.D

Genelde istemesemde ön yargılıyım ama geneldede önce ön yargılı yaklaştığım insanları sonradan çok severim ya da şarkıları :D
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

beckyZWICKY

hani fotoğraf falan çekmediniz mi hiç.. gelemedik bari görelim.. :)
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

Simurg

BEŞİKTAŞK

Banucan

Büşra ile aynı fikirdeyim :ahaha

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
FEDA

Banucan

ön yargılıymışım bugün öğrendim
ve yaşasın ön yargı :bjk :bjk :bjk
FEDA