Ana Menü

GSGM , Sponsor anlaşmasından %25 pay istiyor !

Başlatan NoPasaran, Ağustos 25, 2013, 00:34:26

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

SPOR Genel Müdürlüğü'nün tutumunu anlamakta ciddi zorluklar yaşıyorum. Beşiktaş'a sıkıntı yaratmak adına sanki fırsat kolluyorlar. İnönü Stadı'nın yıkımı konusunda yıllarca türlü türlü bahaneler ürettiler. Yıktırmamak için son ana kadar direndiler. Hatta; son günlere kadar demeçler verdiler. "Ortada anlaşma bile yok, finansörü belli değil. Bu belgelerle bu stat yıkılamaz" gibisinden. Başbakan okey verince de geri adım atmak zorunda kaldılar.

Ardından Beşiktaş'ın bu sezon maçlarını nerede oynayacağı aylarca tartışıldı. Gazete haberlerinde belki de yüzlerce kez manşetlere taşındı. Müdürlükten çıt çıkmadı. Hep pusuda beklediler sanki! Ne zaman ki; Beşiktaş'ın derbileri ve Avrupa maçlarını Olimpiyat Stadı'nda oynayacağı netleşti, işgüzarlar yine devreye girdi. Ama perde arkasından. Çıkıp açıklama yapacak cesareti gösteremediler, "Beşiktaş Olimpiyat'ta oynayamaz. Bizden izin alınmadı" tarzı ifadelerle kulübe haber yollattılar. "2020 Olimpiyatını alırsak biz bu stadı hemen yıkacağız" sözleriyle gözdağı vermeye kalktılar.

Atatürk Olimpiyat Stadı'nı kiralama hakkı İstanbul Olimpiyat Oyunları Hazırlık Düzenleme Kurulu'na ait. Haliyle Beşiktaş Kulübü de bu kurum ile sözleşme imzaladı. Bunu sindiremeyen işgüzarlar bu kez "Bizi haberdar etmeden stadı nasıl Beşiktaş'a verirsiniz" tehditleri ile HDK'ya tavır aldı. Çok iyi biliyorlar ki; her şey yasal. Ama amaç Beşiktaş'a engel çıkarmak. Bu uğurda da sağı solu manipüle etmek.

Şimdiki gündem maddeleri Beşiktaşlılar'ın protokol tribününde içki içmesi. Tutanak tutmuşlar. Olayın ayıbı SGM görevlisinin gazeteleri tek tek arayıp haber vermesi. Öyle böyle değil. Haberin servis edilmediği gazete kalmamış. Belli ki bu işten sorumlu zat, mesaisini bu kutsal göreve adamış! Üstelik tutanakta tek bir isim var. Ama dört ismi zan altında bırakıyorlar. İçki, her statta içiliyor. İsterseniz gelin ben size kanıtlayayım. Niye bugüne kadar diğer statlarda tek bir işlem yapmadınız, yapamadınız? Ne olaylar çıktı 6222'yi işletmediniz, işletemediniz. Gücünüz Beşiktaş'a mı yetiyor? Allah aşkına sizin işiniz gücünüz yok mu? Her dalda tel tel dökülen Türk sporunu ayağa kaldırmaya çalışsanız. Sporun her dalına sıçrayan doping illetine bir çare bulsanız. Olimpiyat Stadı protokol tribününe basının girişini yasaklayacağınıza Türk sporu ile ilgisi bulunmayanların o tribünde cirit atmasına engel olsanız. Yani gerçek işinizi yapsanız!

Günah keçisi

Ligin henüz birinci haftası oynandı, PFDK sezona hızlı başladı. Dakika bir gol bir. Disiplin Kurulu Beşiktaş'a 30 bin lira cezayı kesiverdi. Gerekçesini detaylandırmayıp "taraftarının neden olduğu saha olayları" ifadesiyle geçiştirseler de işin aslı öyle değil. İşin aslı Beşiktaş taraftarının siyasi içerikli olarak görülen tezahüratları. 3 kez yapılan 15'şer saniyelik tezahüratlar. Peki statlarda siyasetin yasaklanmasının ardından bu yasağı ilk delen kim oldu? "Rabia" selamıyla Emre Belözoğlu. Emre'ye ceza var mı? Yok. Disiplin Kurulu'na bile sevk edilmedi. Bir yasak varsa herkes için var. Her olayın, her konunun günah keçisi Beşiktaş olacaksa da bu gidiş iyiye gidiş değil.

Meriç Müldür - HTSPOR
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

GSGM falan hikaye. Tüm yetkileri Gençlik ve Spor Bakanlığı'na kaydırıldı. GSB'nin halt etmesi. Talimat büyük yerdendir herhalde. Yeni yasa çıkıyor baksanıza. Allah bilir bize özel bir yasadır bu.

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Sanırım kesin

Ama ben orta yol bulunur sanıyorum

Gs ile mahkemelik olmuşşar ama gs kazanmış
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

El Maestro

Ulan 40 yılın başı bir anlaşma yapıyoruz onda da sürekli türlü türlü haberler çıkıyor buda bizim şanssızlığımız heralde .

Konuya gelirsek sanmıyorum alabileceklerini ..

Tabi sessiz kalınıp eyvallah denilirse orası ayrı konu, ama hukuki yola başvurursak haklı hiç bir yanları yok ..

Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~