Ana Menü

galatasaray'ı bırakıp Beşiktaş'a gönül vermek

Başlatan eebjk, Ağustos 20, 2013, 09:58:55

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eebjk

benim bu eylemi gerçekleştiren. çocukluğumda gönül verdim galatasaray'a. 2002 yılından bu yana sayısız maçına gittim, ses tellerim yıpranana kadar bağırdım maçlarda. ama bir şey eksikti hep. ne kupalar, ne başka bir başarı. çok ama çok önemli bir şey eksikti. ne takım, ne taraftar grubu, ne de teknik direktör benim ruhumu, karakterimi, kişiliğimi, hayata bakış açımı yansıtmıyordu. ben şu ana dek hayatım boyunca onurlu, dik yaşamaya çalıştım, asla güce biat etmemeye çalıştım. bu onurlu yaşamın simgesi ne güce, zalime itaat eden ultraslan oldu, ne de fatih terim. ben, özgür ve demokratik ruhumu çarşıda buldum. ona ait olduğumu hissettim bir anda. sonra bir yandan yandaş terime öte yandan kapitalizmin insanlık suçu olduğunu söyleye bilic'e baktım. ve kaçınılmaz son gerçekleşti. beşiktaş-trabzon maçında kalbim beşiktaş için attı. ben artık beşiktaşk'lıydım. bir takımda kendini bulmak, ne mükemmel duygu...

ekşisözlük de bir kullanıcının duygularıdır.
sadece BEŞİKTAŞ

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

ERHUN

Bir kaç ay önce TD'de paylaşılmış, baya olay olmuştu. Hangi takımdan hangi takıma geçerse geçsin belli bir yaştan sonra takım değiştirmek bana doğru gelmiyor. Bana göre takımcılık, kulüpçülük artık kişi nasıl adlandırırsa bir sevdadır. Çocuk yaşta çevredekilerin etkisiyle veya baskısıyla bir kulübe gönül verebilir. Ama aklı başında birey olduktan sonra değişmez bir şeydir o. Benim çevremde küçükken Beşiktaşlı olup sonradan Galatasaraylı olanda var, tam tersi küçükken Galatasaraylı olup sonradan Beşiktaşlı olanda. Ama bu sonradan dediğim olaylar 10-12 yaşlarında olan şeyler. Bir daha da değişmediler. Hee derse benim zaten fazla bir alakam yok kulüpmüş, futbolmuş, basketbolmuş vs. ile o zaman hangi takımlı olduğununda önemi yok. Yine bir arkadaşımdan örnek vereyim; çocuk Beşiktaşlıyım diyor ama futbol ve basketbol liglerini takip etmiyor sadece futbol Avrupa maçlarında Türk takımlarını destekliyor. NBA dışında takip ettiği bir şey yok. Benim açımdan fazla bir önemi yok bu tarz birinin A takımlı B takımlı olmasının, B takımdan C'ye oradan D'ye geçmesinin.

El Colgado

ben hâlâ detroit pistons destekliyorum.
ralli deyince aklıma hep markus gronholm gelir.
manu'nun yeri hep başka mesela bende.
idoller, tutkular değişmemeli.

keskinli

banada inandirici gelmiyor böyle degisimler
yillarca maclara gideceksin,takimini destekleyeceksin sonra taraftari daha sempatik diye diger takimi tutacaksin
ilginc
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

ilhan mansız_melis

Sınıf arkadaşım maçları son derece takip eden biriyken Gs'yi bırakıp Beşiktaşlı oldu geçen yıl. İlginç geliyor bana da.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

[KralKartal]

Neden degismez? Bugun Sefa Besiktas tribunlerini kovalarken fenerli olmadi mi?

Herkes ayni degil tabiki, dusunceler ve tutkular degiskendir  bazen

CR7

Sefa'nın adına besteler yapılmış fb tribününde. geçen bizimle olan voleybol maçında söylüyorlardı.

ben sefa'nın gerçekten değiştirdiğine inanmıyorum. işin içine başka şeyler girmiştir.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Şu an anadolu genç fb cikti.. Basindaki adamda bizim tribudnen. Bunu çok net biliyorm

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

Bursaninda durumu ayni yanilmiyorsam...selim liderleri (eski) besiktasli denilmektedir hep