Ana Menü

AKP'liden Tehdit Gibi Açıklama

Başlatan ERHUN, Ağustos 19, 2013, 13:33:42

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERHUN

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynanan Süper Lig maçında Çarşı taraftarının Gezi parkı sloganları atmasını eleştirdi.

----

Bu sloganları sadece "çArşı"ya indirgemeye çalışıp hata yapıyorlar. Stadın çok büyük kısmı bağırdı. Bu arada, 3-2 olması demek galibiyetin geleceği anlamına gelmiyor, bizim tarihimizde efsanevi 3-4'lük maç var. Tekerrür edebilir.

ilhan mansız_melis

Adamlar hala sadece yeşil alan sanıyor ben de ona gülüyorum.

İnönü bizim direkleri hükümetin :)
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

El Maestro

Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

El Colgado

Beyler kimse kusura bakmasin ama stat siyaset yeri degil. Siyaset yapmak isteyenler bjk formasini cikarsin gitsin nerde istiyorsa orada eylem yapsin. Bu eylemler bjk'ye zarar veriyor. Gs' ve fb formasi giyenlerin bjk macinda ne isi var? Tamamen bjk ismini kullaniyorlar. Herkes gaz veriyor yok carsi bokunu yerim carsi helal falan. Benim bu olaylara en basindan beri tavrim belli. Ama soyledim bjk benim icin her seyden once gelir. Daha ortada yapilmayan stat var bu hareketlerin icine girmek bjk'ye dusmanliktir, gunahtir.

El Maestro

Sokakta siyaset konuşulmasın, üniversitede siyaset konuşulmasın, tribünde siyaset konuşulmasın .. Kusura bakmayında bu siyaset her yerde konuşulur, orda konuşma burda konuşma diye diye apolitik oldu insanlar. Hele ki şu an Türk futbolunun tam ortasında siyasetin dibine vurulmuşken tribünlerde yapılması hiçte abartı değil .

Suat Kılıç Samsunspor'la imza törenine katılır, Konyaspor yöneticisi Mursi atkısıyla protokolde oturur, öbür tarafta İbrahim Hacıosmanoğlu Trabzon Akp Milletvekili gibi demeçler verir, Kasımpaşa stadının ismini zaten söylemiyorum zaten hükümet futbolda siyasetin kralını yapıyor ama muhalif taraf siyaset yapınca suçlu oluyor .. Yok öyle iş .

Daha 1 ay önce bu ülkede İstanbulun tam göbeğinde devlet terörü yaşandı, bunu tribüncüde yaşadı, avukatta yaşadı, doktorda yaşadı, çöpçüde yaşadı ..  Baskılara boyun eğip susulursa yakın da yapacağımız tezahuratı bile kendileri seçecekler ..

Tarih susanlarıda yazacaktır emin olun ..  ;)

El Colgado

Ben siyaset yapilmasin demiyorum.
Bjk uzerinden prim yapmayin sadece.
Gidin toplanin nerde eylem yapacaksaniz orda yapin. Tribunde siyaset yapmanin kazanci olmaz zarari bu zamanda olur. Stat yapma arefesindeyiz. Dun millet baska takim formalariyla olimpiyata geldiler bu oyuna alet olmamak gerek. Bjk uzerinden disa vurum yapiyor herkes buna gerek yok. O soyledigin diger yerlerde siyaset yapilmasin demedigimden o bolume yanit vermeyecegim. Bjk sadece sol fraksiyonun degildir bunu unutmayin. Akplisi de var tribunde benim tanidigim akpli var adam 10 yasindan beri tribun kovaliyor. Bjk ust kimliktir. Stada gelen takima destek verecek. Eylem yapmak isteyen eyleme gidecek bu kadar net

El Maestro

Tribünlerdeki insanlar başka bir boyuttan kişiler değil, tribünlerdeki insanlarda HALKtır ..

HALK istediği yerde siyaset yapma özgürlüğüne sahiptir buna ne sen karışabilirsin nede ben karışabilirim .. Kadıköyde'de yapılabilir, Beşiktaş maçındada yapılabilir. Olay zaten bir sağ-sol olayı değil dün en az 40 bin kişi bağırmıştır o tribünde o 40 bin kişinin hepsinin de solcu olduğuna inanmıyorsun heralde ? Türkiye'de tüm insanları birleştiren o kadar az şey varken niye buda bitirilmeye ve sindirilmeye çalışılıyor anlamıyorum ..

Diğer bir noktada sen insanlara tribünde tepki verme, siyaset yapma dersen ve bunu demenden daha 1 hafta bile geçmeden kendin siyaseti işin içine sokarsan ne oluyo kardeşim hayırdır ne bu ayrımcılık bizi korkakmı sandın der millet .. Bu olayda herkes objektif olsa beni Ne emre'nin haraketi, ne de protokoldeki o adam rahatsız etmezdi. Onlar da kendi düşüncesine göre birilerinin yanındalar.  Ama onlar biraz saygı duyup Cristian'a  geri adım attırmasalar, Çarşı'nın tutumunu sevmeyip İnönü'ye pankart astırmasalar, gezi protestosu atana ağır ceza veririz demeseler olaylar zaten bu noktaya gelmeyecekti ..

Kusura bakmayında Türkiye'de siyaset futbolun içinde değildir, futbol siyasetin zaten orosp*sudur ..

Tribünde yapılmış çokmu ?

ERHUN

Ben solcu değilim. Bu işin solculukla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Başka takım formalıları görmedim benim olduğum bölümde. Çoğunluk kendi isteğiyle katıldı. Kimse kimseye ne tek kuruş verdi nede bir zorlama oldu. Stadın çoğunluğu kendi isteğiyle katıldı. Nasıl kimileri 4 yapma hakkı buluyorsa, birilerinin atkılarının takma hakkı buluyorsa buda en doğal haktır. Ya ikisi de yasak olacak ya ikisi de serbest olacak ki, demokratik bir cumhuriyetten bahsediyoruz bunların yasak olması diye bir şey olamaz. İsteyen istediğini katılır, istemeyen katılmaz. Son olarak çarşı-karagümrük vs. hiç birine yakınlığım yok, münferit olarak gidiyoruz arkadaşlarla içimizden geldiğince hareket ediyoruz.

El Colgado

beyler bakın ben şunu diyorum şu an yapılacak olan protesto takıma zarar verir.
bu apaçık ortadadır. ki şu an stat yapma arefesindeyiz.
niye bunu anlamamakta ısrar ediyorsunuz?.
erhun o lafı üzerine alınmana ya da o kelimeden sözcükler türetmene gerek yoktu.
sol görüşlü arkadaşlarımızın yansımasını yaptım ben sadece onlar zannediyorki bjk bizim falan filan öyle bir şey yok yani.
ben milletin rabia yapmasıyla ilgilenmiyorum yaparlar yaparlar dururlar. ama şu an statta yapılacak protesto bjk'ye zarar verir.
ben bjknin zarar görmesini asla kabul etmem.
demokratik hakkınızı statta kullanmayın. bu lafımın arkasındayım.
daha dün protesto oldu al işte hemen dillendiriyorlar inönü falan diye. bazen dereyi geçene kadar ayıya dayı demek gerekir. şu an o zamanlardayız.

El Maestro

Bu yüzden yapılmıcaksa yapmasınlar arkadaş .. Muhalefetin resmen yasak olduğunu ve demokrasinin arap ülkelerinden bile geride olduğunu görmüş olur herkes .. Herkes hükümeti yalıyor diye bizde yalıyacak değiliz heralde .

Hayatını kaybeden 5 kişi için bağırıyor o insanlar !

Dövülüp linç edilen öldürülen İsmail için, cenazede bile millete biber gazı ve tomayla saldırdıkları için, kör olan onlarca gencimiz için, süreç boyunca söylenen yalanlar için, kıza-çocuğa-çoluğa vicdansızca saldırdıkları için, Reyhanlı için, millete tribünde siyaset yapmayın deyip kendileri yaptıkları için, türlü türlü baskılar için ..

Bu liste çok uzar gider .

Seni bilemem ama bunlar benim ve benim gibi düşünen binlerce insan için önemli şeyler, bunların yanında stadyum bir hiç kalır ..  Sakın yanlış anlama ama bunlara tepki göstermek için ne sağcı olmaya gerek var nede solcu olmaya gerek var, insan olmak yeterli ..

El Colgado

Niye stadyumda toplanan 50bin kişi toplanıp yarın taksime çıkmıyor?
Stadyumda bağırdınız hepsi bu mu?
Neyse ikili polemiğe dönmemesi için daha yanıt vermeyeceğim. Diğer arkadaşlarımızda fikir belirtirler umarım.
Söylemeden geçemeyeceğim nokta beni yaftalamaya çalıştığın şeyleri yazmadan önce daha önce gezi parkı topicinde attığım postlara da bakman.
Esen kal

El Maestro

Şu olayı anlamıyorum birde neden polemiğe girelim ki forum burası tartışıyoruz ve tartışcaz tabi bundan normali olamaz .. Tartışma olmazsa anormal bir durum bence . Yarın öbür gün atıyorum Almeida konusu olur onda hemfikir oluruz  :)

Her neyse konuya gelirsek,

Çıkmadılarmı zaten zamanında ? Hep beraber gördük izledik, gerekirse yine çıkılır .. Ayrıca senin yazdığın postları bildiğimden bu kadar çok sana karşı açıklama gereği duydum bunuda belirtiyim, ben bu forumda herkesin ne yazdığını biliyorum o konu hakkında o kadar iyi takip ettiğim baska topic olmamıştır emin ol .  :)

Bu iş bu kadar büyümeyebilirdi ancak yapılan açıklamalar milleti stadyumda tepkiye zorladı çok net .. Kimse tutupta hadi lig başlasında tepki verelim diye bakmıyordu, Bakan çıktı dedi ' Gezi protestosu yapanları ağır cezalandırcaz ' , ondan sonra bi madde eklendi 'İdeolojik ve siyasi eylemler yasak' diye ve yine daha sonra bu lafları diyen ve bu maddeyi ekleten aynı şahıslar siyaseti kendileri futbola alet ettiler .. Zaten tepesi atmış millete bu yasakları koyarsan ve üstüne üstlük kendinle çelişirsen tepkide gelir, eylemde olur ..

Son olarak kendi adıma konuşacak olursam,

Susmuyorum,korkmuyorum ve biat etmiyorum ..

Sanada iyi akşamlar ..

ilhan mansız_melis

İnsanlara bir şeyi yasaklamaya çalışırsanız inatla tam tersini yapar.

Sırf kendilerinden olmayanları susturabilmek, "korkutabilmek" için asarız, keseriz, ceza veririz dediler.

Siyaset yapılmayacak dediler imza törenine katıldılar, takımlara destek verdiler. Yasaksa bana da yasak spor bakanına da. Daima çifte standart uyguladılar, bak bu bizden bu bizden değil dediler. Sağı solu da kalmadı, herkes bıktı çünkü.

Bizimkiler en başından beri olayların içindeler. Susturabilmek için her şeyi yazıp çizecekler. Ellerinden geleni yapacaklar çünkü korkuyorlar, gerçekten.

Dün statta bağıran herkesin ağzına, diline sağlık. Hem takıma destek verildi hem de tepki gösterildi.

Sonuçta, "Yaşamak Direnmektir." :)
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

ERHUN

Alıntı yapılan: El Colgado - Ağustos 19, 2013, 19:03:09
beyler bakın ben şunu diyorum şu an yapılacak olan protesto takıma zarar verir.
bu apaçık ortadadır. ki şu an stat yapma arefesindeyiz.
niye bunu anlamamakta ısrar ediyorsunuz?.
erhun o lafı üzerine alınmana ya da o kelimeden sözcükler türetmene gerek yoktu.
sol görüşlü arkadaşlarımızın yansımasını yaptım ben sadece onlar zannediyorki bjk bizim falan filan öyle bir şey yok yani.
ben milletin rabia yapmasıyla ilgilenmiyorum yaparlar yaparlar dururlar. ama şu an statta yapılacak protesto bjk'ye zarar verir.
ben bjknin zarar görmesini asla kabul etmem.
demokratik hakkınızı statta kullanmayın. bu lafımın arkasındayım.
daha dün protesto oldu al işte hemen dillendiriyorlar inönü falan diye. bazen dereyi geçene kadar ayıya dayı demek gerekir. şu an o zamanlardayız.

Yok ben o yazıya cevap olarak türetme yapmadım. Genel kanı para alıyorlar üzerine yapılıyor, iftira atılıyor o yüzden yazdım onları. Yoksa biliyorum diğer konudan tutumunu. Yazdıklarında haklı olduğunu da düşünüyorum ama abuk subuk açıklamalar ve kombine sözleşmesine getirilen maddelerden dolayı bunların yaşandığını düşünüyorum. Statlarda siyaset istemeyenler (Gezisi Mısırı osu busu tamamını) ve istediğini söylemek isteyenler bana göre haklı olanlar. Haksız olan tek kısım kendi kafasına eyvallah deyip muhaliflere yasak diyenler. Bende bu şekilde düşünüyorum.

keskinli

Valla ben bu yasagi anlamadim zarten
Bagiran bagirsin
Bagirandan zarar gelmez
Bagirir bagirir susar
Zarar fiili saldirilardan gelir
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin