Ana Menü

Biliç - Özen ilişkisi..

Başlatan NoPasaran, Haziran 30, 2013, 22:12:09

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Öncelikle yeni bir yapılanmaya gittiğimiz ve bunun arkasında cesaretle durduğu için yönetimimize teşekkür etmek gerekiyor..

Ancak bu sportif direktör yeni adıyla Futbol Direktörü kavramını daha önce Fenerbahçe çok benzer yapıda olmasada denemiş ve Aykut'u direktör yapmış Daumuda hoca yapmışlardı. Daum'un giderken yaptığı açıklamalar açıkcası halen aklımda..Ben defans istemiştim ama forvet geldi gibisinden..

Bizdeki durum tabi daha başka ama benzerliklerde yok değil..

Önder Özen hocamızın bir geçmişi yok açıkcası bunu kabul etmek gerekiyor. Ancak Zico lu Fenerbahçe döneminde arka planda kalan ve antreman teknikleri ile o dönem fenerbahçelilerinde konuştuğu bir isim. Ziconun arkasındaki başarının ana adamı olduğu söyleniyor hatta..

Diğer tarafta Bilic.. Öyle yada böyle spor kamuoyunun tanıdığı ve hocalık olarak tartışma götürmeyecek kadar "karizmatik" ve ünlü...

Ancak Bilic sadece saha içi ve antremanlaramı karışacak ben bu ikiliden bişey anlamadım açıkcası..

Önder Özen neredeyse haftada 2 kez basına demeç veriyor ve şuraya şu oyuncuyu alacağıoz buraya bunu alacağız gibisinden "hoca" gibi görev yapıyor..

Bilicin bu işten açıkcası bu "balayı" aylarından sonra rahatsız olacağını düşünüyorum..

Maç sonrası demeçlerde duurm ne olacak onuda merak ediyorum :)))

Önder Özeni görebilecekmiyiz acaba. Yoksa sadece Bilic mi konuşacak..

Ve sene sonu kötü gidince bunun sorumlusu kim olacak..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

RCA

Çok erken bunları konuşmak için
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

eRe

fıkret orman olacaktı bılıc ın ustunde
sımdı futboldan daha ıyı anlayan onder ozen

eger fıkret orman olsaydı o da acıklamalar yapabılırdı suraya alıcaz buraya alıcaz dıye
o zamanda eger bılıc rahatsız olacaksa olurdu

o yuzden bır sıkıntı olusturacagını dusunmuyorum ben
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

keskinli

Alıntı yapılan: keskinli - Haziran 30, 2013, 02:41:37
Hic sanmiyorum
ikisinin görevleri cok degisik yakin gözüksede
birisi finansal ve organizeden sorumlu digeri sportif sorumlu
ikiside basarili olmak zorunda
Bilicin basarisi ayni zamanda òzeninde basarisi olacagi icin cekememezlikde olmaz
Bu saatten sonra òzen sportif konularda yorum yspmamali,yapmazda zaten diye tahmin ediyorum
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

beckyZWICKY

olabilime ihtimali varmıdır.. olabilir...

herşey 3 maç üst üste kötü gidişata bakabilir..

ince bir çizgi bu konu.. umarım profesyonelce aşarlar herşeyi..
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

CR7

pardon da Önder Özen sportif konularda yorum yapmayacak da ülke siyaseti,borsa,döviz kuru hakkında mı yorum yapacak?

hiçbir şey olmaz ayrıca.

her şey konuşulmuştur Bilic ile Özen arasında. Açıkça da belirtti göreve geldiğinde Önder Özen.

2. kez soruldu yine aynısını söyledi. "Teknik direktörlükte gözüm var ama bu Beşiktaşta olmayacak"

kaşımanın manası yok.

dünyanın her yerinde de bu sistem var.

ve olmuyorsa da giderim demesine rağmen Önder Özen, Fikret orman "kalacak 3 yıl boyunca." dedi
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Ben burada yargılamak istemiyorum yanlış anlaşılmak istemem..

Ama Ahmet Abinin dediği olurmu sizce

Yani sportif anlamda Özen fazla konuşmamalımı bilmiyorum..

Eğer konuşmayacaksa ne hakkında konuşacak..

Finansal açıdanda konuşmadığını söyledi kendisi..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

Alıntı yapılan: CR7 - Haziran 30, 2013, 22:48:41
pardon da Önder Özen sportif konularda yorum yapmayacak da ülke siyaseti,borsa,döviz kuru hakkında mı yorum yapacak?

hiçbir şey olmaz ayrıca.

her şey konuşulmuştur Bilic ile Özen arasında. Açıkça da belirtti göreve geldiğinde Önder Özen.

2. kez soruldu yine aynısını söyledi. "Teknik direktörlükte gözüm var ama bu Beşiktaşta olmayacak"

kaşımanın manası yok.

ve olmuyorsa da giderim demesine rağmen Önder Özen, Fikret orman "kalacak 3 yıl boyunca." dedi

O zaman Önder Özeni çok görmeyeceğiz..

Doğrumu anlıyorum..

Dünyada her hocasnın sahadaki patronu dışarda da ön planda oluyor..

Özenin daha çok scout ekibi, sağlık ekibi, antreman teknolojileri konusunda konuşması gerekmez mi..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

CR7

ben bundan sonra göreceğimizi sanmıyorum.

futbolcuların imza töreni olursa orada görürüz

keskinli

Alıntı yapılan: CR7 - Haziran 30, 2013, 22:48:41

hiçbir şey olmaz ayrıca.

kaşımanın manası yok.

tek sportif sorumlu bilictir
niye yenildik,niye yendik,niye x kisi oynamadi,niye x adam oyuna alinmadi gibi konularin tek muhattabi bilictir
sportif yorumdan bunu kastediyorum
Genel sportif konularda tabiiki yorum yapabilir,yapmalida
sanirim simdi daha iyi anlasilmistir
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

CR7

evet teknik-taktik daha doğru oldu.

IL Capitano

Juve'de TD Conte Sportif D. Marotta. Problemsiz, rahat rahat calisiyorlar yada disariya bi sey yansimiyor.  Bence herkes görevini profosyenelce yaparsa sorun cikmaz. Herkesin görev bölgesi yani.  Ama mesela ben Marottanin mac yorumu filan yaptigini görmedim.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

El Maestro

Önder Özen olmasaydı başka bir yönetici bu tür açıklamalar yapacaktı .. Bu iyi bir şey, nasıl iyi birşey derseniz; Yöneticiler geri planda ve işin uzmanları ön plana çıkıyor..

Bir artımızda tanıdığımız kadarıyla 2 isimde kendini üstün gören ve beğenmiş isimler değiller, 2side gayet mütevazi ve profesyoneller..  Bilgi birikimleri, bilimsel yaklaşımları, pozitif kişilik yapıları göz önüne alındığında; Beşiktaş'a çağ atlatmamaları içten bile değil ..

Ben gayet uyumlu olacklarını düşünüyorum, ama medya üzerlerine çok oynuyacaklardır bundan da eminim ..

Ayrıca Kayserispor'da bir Süleyman Hurma örneği var, ordan burdan genç oyuncuları takip eder ve hocaya sunar senelerdir yaptığı bu ve hiç bir hocanın onla bir sorun yaşadığını görmedim .. Ayrıca hocaya dışardan bir gözle teknik ve taktik destek verebilecek birinin olmasıda bence gayet iyi birşey .

Bakalım bekleyip görücez tabiki daha çok erken bunları konuşmak için, ancak ben ciddi anlamda umutluyum bu Batman-Robin tarzı 2liden ..  :)
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~