Ana Menü

Ben kendimle aynı görüşte olmayan insanları bile sevebilirim

Başlatan Simurg, Haziran 19, 2013, 18:44:40

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

erdibatmaz

benim aynı görüşte olmayabilir. fakat benim görüşüme saldırmaması lazım.

ne demiş voltaire;

Düşüncelerine katılmıyorum, ama senin düşüncelerini savunma hakkını sonuna kadar destekleyeceğim.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

keskinli

ben severim
benim icin bi insani sevip sevmeme ölcüsü siyaset degildir
ölcü ahalk ve saygidir
besiktas gol yediginde cok sevinmesine ragmen beim üzülmemem icin sevinc gösterisi yapmayan rakip takim taraftari nasil sevilmez örnegin?
iste insanlik,arkadaslik budur
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

eRe

önce saygı
sevgı kendılıgınden gelır
karsısında kı goruse saygı duymayan ınsanlar ıcınse bır gun nefretle tek basına kalması beklenır...
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

ERHUN

Milletin birbirine saygısı yok. Sevgi eksik kalsın, milletin biraz saygılı olmasına razıyım.

Banucan

insanlar fikirlerini tartışabilmeli seviyeli bir biçimde bu saygısızlık değildir
saygısızlık karşı fikirden olan insanı zorla susturmaktır
fikir zıtlıkları her zaman ortamı gerer sinirleri gerer bu durumda karşıdakini susturmak yerine saygılı olmak kafi
bu söylediğim şartlar olduğu sürece herkesi sevebilirim :D
FEDA

ERHUN

Alıntı yapılan: Banucan - Haziran 20, 2013, 16:17:49
insanlar fikirlerini tartışabilmeli seviyeli bir biçimde bu saygısızlık değildir
saygısızlık karşı fikirden olan insanı zorla susturmaktır
fikir zıtlıkları her zaman ortamı gerer sinirleri gerer bu durumda karşıdakini susturmak yerine saygılı olmak kafi
bu söylediğim şartlar olduğu sürece herkesi sevebilirim :D

Eğer bu tanım banaysa, saygıyı bildiğimi düşünüyorum. :)
İnsanlar sokaklara "özgür olmadığını", "dayatmalar" yapıldığını düşünerek çıkıyor. Hükümet polis gücüyle onları "ezmeye" çalışıyor. Hükümet ve onların yandaşları sokaktaki insanlara "çapulcu", "faiz lobisi", "terörist", "x devletine hizmet ediyorlar" gibi abuk subuk ithamlarda bulunuyor. Bu mu saygı? Onlarla aynı görüşte olmayanlara bu sözleri söyleyenler mi saygılı? Bir çok iftira atanlar mı saygılı?

Ankete gelecek olursam. Ben insanları görüşleriyle severim veya sevmem demem. Genel olarak (bütün olarak) birini severim veya sevmem. Saygılı olana sevmesem bile saygılı olurum. "Aynı görüşte olmayan insanları bile..." sözü bence çok kısıtlı. Her insanla aynı görüşte olma ihtimali çok çok düşük, bir konuda aynı görüşte olduğunla başka bir konuda kafa kafaya zıt düşünebilirsin. Eğer öyle olmasaydı insanlar kimseyi sevemezdi.

ilhan mansız_melis

"Benim idealimdeki rejim olsa ben de seni astırırdım. Sonra da ağacın altına oturup hüngür hüngür ağlardım."

Şu yeter herhalde.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

keskinli

bi sey anlamadim melis
hem asacaksin hemde aglayacakmisin?
asmazsan sorun kalmaz

ilhan mansız_melis

Öncesi de var abi. İnternetten okuyabilirsin zaten.

"Bir kavga varsa ortada sonuna kadar kavga ederim ama zarar gördüğünde üzülürüm, çünkü insanım."

keskinli

en güzeli kavga etmemek
3 günlük dünyada güzel güzel yasamak varken
dünyada herkese yeteri kadar  yer var

ilhan mansız_melis

Banucan

Erhun neden üzerine alındın yahu benim forumdan kimseye laf sokma gibi bi uğraşım yok
ayrıca ben birşey söyliyeceksem birine saklı gizli söylemem direk adını yazarım merak etmeyin :D :D :D
birde karıştırdın bence bende bir çapulcuyum gezi parkında bulunmuş olan :D
FEDA

ERHUN

Saygı üzerine o kadar çok şey yazdıktan sonra aynı tarzda mesaj gelince üzerime alındım :D

Banucan

boşuna germişsin kendini benden yana bi soru işareti olmasın kafanda ben birşey söyliyceksem kızıma değil direk gelinime söylerim :D
FEDA