Ana Menü

UEFA, Beşiktaş ile Fenerbahçe'yi Disiplin Kurulu'na sevk etti

Başlatan eRe, Haziran 10, 2013, 17:36:19

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

UEFA, Beşiktaş ile Fenerbahçe'nin Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini resmi internet sitesinden açıkladı. Beşiktaş'ın 2 yöneticisiyle birlikte, 2011 yılındaki Türkiye Kupası'nda şike yapıldığı iddiasıyla sevkedildiği belirtilirken, Fenerbahçe'nin de maç sonuçlarını etkileme faaliyetleri şüphesiyle 5 yöneticisiyle Disiplin Kurulu'nda olduğu ifade edildi.İşte UEFA'nın yaptığı yazılı açıklama..."UEFA, Steaua Bükreş ve Beşiktaş'a karşı disiplin sürecini başlatmıştır. UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu, son kararı vermeden önce iki davayı da görüşecektir.UEFA turnuvalarına katılımda kriterlere uyulmadığı gerekçesiyle Steaua Bükreş'e karşı soruşturma başlatılmıştır.2011 Türkiye Kupası'nda şike yapıldığı şüphesiyle Beşiktaş ve 2 yöneticisi hakkında soruşturma başlatılmıştır.İki dava da, UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu tarafından 21 Haziran 2013 günü, İsveçre'nin Nyon kentindeki merkezde görüşülecektir.Buna ek olarak, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün içinde bulunduğu iddia edilen maç sonuçlarına etki etme faaliyetleri hakkında yapılan inceleme sonrasında, UEFA Disiplin Müfettişi topladığı belgeleri UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu'na iletmiştir. İddialar doğrulanırsa kulüp ve 5 yönetici hakkında ceza verilmesi gündeme gelecektir.Davayla ilgili duruşma İsviçre'nin Nyon kentindeki merkezde, UEFA Kontrol ve Displin Kurulu önünde 22 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecektir. Duruşma basına kapalı olarak yapılacak ve bu sırada UEFA merkezine dışarıdan giriş yasak olacaktır. UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu'nun vereceği kararlar, 24 Haziran'ı takiben 1 hafta içinde açıklanacaktır."
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

ilhan mansız_melis

Şu işe öyle ya da böyle adımızı karıştıranların Allah belasını versin ya.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Simurg

Büyük ihtimalle adaylıktan çekilmek zorunda kalıcak ama şöylede bir olay var kendine bu kadar güvenmese hiç adım atmazdı

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

El Colgado

Ya neyine güveniyor isterse çekilmesin ahlaksız, terbiyesiz şu düştüğümüz hale bak. Sinirden patlıyorum.

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

ne teknık dırektor buluruz ne de oyuncu
samet aybabayı gerı cagıralım (!)
www.erdemeksi.com

NoPasaran

Niye be..

Avrupa Kupalarına bir sene gitmeyiz en çok

Ama ben ceza alacağımızı düşünmüyorum bu kez
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

Bide şu var..

Fener ceza alır bir kurtulursak Şampiyonlar Ligine gideriz :)))
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

zaten maddı olarak sıkıntıdayız ne yapacagımızı bılemıyoruz sahamız yok gelır kaynagımız gıttı bır de bu olursa abı hangı ıyı td gelmek ıster besıktasın basına veya hangı oyuncu uefadan ceza almıs bır takımda hangı sahada oynayacagı bellı olmayan bır takımda oynamak ıster?
www.erdemeksi.com

ERHUN

Adalı çekilmeyeceğini açıklamış.
Ben şike olaylarına inanmayan biriyim en başından beri ama ne olursa olsun şu olaylarda adımızın yan yana geçmesi bile çok dokunuyor.

El Maestro

Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

ilhan mansız_melis

Alıntı yapılan: ERHUN - Haziran 10, 2013, 19:33:17
şu olaylarda adımızın yan yana geçmesi bile çok dokunuyor.

Bu bile adaylıktan çekilmeyi gerektirir. Yüzsüz.

NoPasaran

Niye ki ?

Ya ben sizi anlamıyorum bazen ..

Gezi Parkı olaylarında sabah akşam yazıyorsunuz bu ülkenin içindeki karanlık güçleri..

Yine yazıyorsunuz "tv" kanallarının nasıl bir yüzsüzlük ve haysiyetsizlik onuru sergilediklerini..

Ama bu şike davasına inanıyorsunuz..

Bunları verende aynı tv aynı radyo aynı yayın organları..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

Kendi adıma şöyle söyleyeyim. O olaya inanmak istemiyorum, inanmıyorum da. Ama neden ceza aldı diye de soruyorum kendime. Ki zaten bizim medya değil direkt UEFA bilgilendiriyor.

NoPasaran

Ya uefa kafasına göre aa siz gelin demiyor Melis..

Uefa bu ülkede en son inanacığım "polis" ve "savcıların" belgeleri nedeni ile çağırıyor..

Ama hukuken yanlıştır yaptıkları..

Yargıtay kararı açıklanmadan hiç kimse suçlu ilan edilemez..

Yargıtay derseki "bu adamlar suçlu" Mahkemenin kararı onanmış sayılır ama gelen davaların çok büüyk bir bölümü geri gönderiliyor..

Uefa , ülkemiz Tahkim Kurulunun kulüplerimiz adına almış olduğu karara nasıl bir yanıt verecek merak ediyorum. Tahkim kurulu kararlarını Anayasa Mahkemesi hariç kimse bozamıyıor bildiğim kadarı ile..

İnanmaın, inandırmayın bu olaylara..

Daha detaylı yazacağım ama iş uzuyor artık sıkıldım..

Ayrıca Fenerbahçe  2 sene men alsa bile 1 senesi zaten çekt..Diğer cezayıda 5 sene içerisinde herhangi bir dönem de çekmeyi taahhüt edebiliyormş. Bizim Uefa kupasından Şampiyonlar Ligine zıplama hayalim yalan oldu yanş
Aşk bu Aşk !

volkanca.net