Ana Menü

Taksim Gezi Parkı YIKIMA DİRENİYOR

Başlatan NoPasaran, Mayıs 31, 2013, 01:14:07

0 Üyeler ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DIABLO

Alıntı yapılan: DIABLO - Mayıs 31, 2013, 18:28:53
içimdeki paranoya durmuyor yine bu eylemin arkasında başka kişilerde olabilir diyor

olay dahada ilerlerse aklıma iran geliyor dikkat edin arap baharı sizede uğramasın gibisinden.

bir kaç sayfa öncedende belirttiğim gibi sadece park işi değil değil bu
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

NoPasaran

GEZİ Parkı'ndaki olaylar üzerine ABD Dışişleri Bakanlığı da bir açıklama yatı. Konunun günlük basın toplantısında sorulması üzerine, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, yaralı sayısından endişe duyduklarını belirterek göstericilerin temel hak ve özgürlüklerine vurgu yaptı ve şunları söyledi: "İstanbul Gezi Parkı'nda polisin protestoculara müdahalesiyle yaralanan kişi sayısından kaygılıyız. Biz, Türkiye'nin uzun süreli istikrarı, güvenliği ve refahının en iyi şekilde, ifade ve toplanma temel özgürlüklerinin sağlanmasıyla garanti altına alınacağına inanıyoruz. Öyle gözüküyor ki bu bireylerin yaptığı da bu. Bu özgürlükler her sağlıklı demokraside çok önemlidir. Uluslararası Af Örgütü'nün raporunu gördük, olayla ilgili biz de halen kendi bilgilerimizi topluyoruz."

SEYAHAT UYARISI GELEBİLİR 

Psaki, ABD Dışişleri'nin bölgedeki Amerikalıların güvenliğinden kaygı duyup duymadığı konusunda ise "Durumu düzenli olarak takip edeceğiz. Biliyorsunuz gerekli olursa bir bilgilendirme yapıyoruz" diyerek İstanbul'un en turistik bölgelerinden birinde yaşanan olayların tırmanması halinde Amerikalı turistler için Türkiye'ye bir seyahat uyarısı yayınlayabileceklerinin işaretini verdi.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

DIABLO

forzaChelsea

ERHUN

http://www.vgtv.no/#!/video/65023/dirkete-opptøyer-i-istanbul

Norveç kanalı. Yayın kaliteli, bunun dışında yok gibi bir şey. Yayınlar kesiliyor.
Bozkurt işareti yapanla, Che tshirtlüler omuz omuza direniyor resmen. Helal olsun hepsine.
10 dk kadar önce 10.yıl marşı söylendi.

Benim anlamadığım bu polis, neyi, kimden savunuyor şuan? Bin otobüsüne bas git arkadaş ya. AVM kararınıda zorla iptal ettirdiler işte, daha ne?

Şuan olanlar hükümet aleyhine. Halk artık isyan ediyor baskılara.

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Bir AVM inadı, bir rant inadı buraya geldi işte.

Sabah görmüştüm şimdi hiç aramaya kalkışmıyorum bulamam büyük ihtimalle.

Paris'te, New York'ta 4-5 AVM varmış. Tokyo'da 20 tane. İstanbul'da 97 tane. Hâlâ AVM sevdası.
Ama bu olaylar AVM olayı değil, o işin vesilesi oldu.

DIABLO

forzaChelsea

ERHUN

Akşamüzeri buraya yazdıklarım olmaya başlıyor. Çevre illerden çevik, TOMA, panzer getiriyorlar. İki tarafta geri vites yapmayacak. Olaylar büyüyecek. Yarın MHP milletvekilleri falanda geliyor. İşe münferit olarak değil organize şekilde ülkücülerde bulaşacak gibi.

Yabancı medya olayın üzerine fazla eğilmeye başladı. CNN international Türk baharının tohumu atıldı diye manşet attı. Bu ülkede bir şeyler olacak ama ne olacak. Sonumuz hayır olsun.

El Colgado

Valla şu devlet bahçeliden bir kurtulsak. Ben lider olsam ülkücüleri salmıştım sokağa başka vatan mı var lan iki tane zibidi ülkücüleri sokağa saldı diyecek diye cesaret edemiyor. Kimse alınmasın ama ülkücüler olsaydı orda polis çoktan geri vites yapmıştı.

DIABLO

her zaman dedim yine diyeceğim tüm ülkücü arkadaşlarıma bahçelinin gitmesi şart faruğun dediğı gibi

forzaChelsea

ERHUN

SON DURUM: İstiklal, Tarlabaşı, Sıraselviler ve Harbiye -tamamıyla- 50 bini aşan halk kalabalığının kontrolünde. Polis taksim meydanını çevrelemiş ve içine hapsolmuş durumda, etrafında on binlerce insan hep bir ağızdan bağırıyor. Gümüşsuyu'nda asker halka gaz maskesi ve limon dağıttığı için polis ve asker arasında gerilim tırmandı.
--------
Polis helikopterden gaz atıyor.

El Colgado

Elli bin insan nasıl taksimi ele geçiremez aklım almıyor. Tükürseler boğarlar yani

NoPasaran

Gaz Faruk

Çok kötü bişey biber gazı
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN