Ana Menü

Kutlu Olsun 1 Mayıs

Başlatan ilhan mansız_melis, Mayıs 01, 2013, 11:37:10

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

ilhan mansız_melis

DIABLO

1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

[KralKartal]

1 MAYIS bayramdan cok iskence haline dönüyor.

Teroristler alanlarda apo bayraklari ile kutlama yaparken (newroz vs) iscilerin taksime gitmesi yasak,
sonra provakatorlere tabiki malzeme verirsin, yani insan gibi yaklasirsan insan gibi karsilik alirsin diye tahmin ediyorum,
ortaligi kizistirip sonra bak bu insanlar olay icin gelmis demekte cok yanlis.

Kutlu olsun tum emekcilerin iscilerin bayrami
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

DIABLO

1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

Simurg

Bu kutlamalar hiç samimi gelmiyor.
Bayram kutlamaya giden adamın elinde sopa taş ne alaka
Asıl bayramı kutlaması gerekenler çalışıyor böyle saçma iş mi olur :D
hala işçi bayramı deniyor kim kutlayabiliyor ki
oraya inat için gidiliyor gidenlerin çoğunluğu zaten başka amaçlarda gidiyor
Esnafın camını taşlıyolar,
İşçilerin ekmek teknelerini kırıyolar,
İşçi ekmeğinin derdinde sözde bayram..

Keşke böyle olmasa..

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

ERHUN

Taksim'e çıkma inadını sürdürenlerin çoğunluğu bence de işçi değil. Fotoğraflarda gördüğümüz kadarıyla sol örgütler ön planda.

İşçilerin Kadıköy'de kutlaması vardı, sorun olmadı bildiğim kadarıyla.

Yalnız sokağa çıkmayın dercesine toplu taşımaların bir kısmının yapılmaması ve işi abartıp köprüleri kaldırmak korkunun son raddesi. Bir iktidar halktan bu kadar korkmamalı. Kendi işine gücüne bakacaklarada engel oluyorsun, onlarda bu defa sana laf ediyor.

İlk başta sadece bu senelik çalışmalardan dolayı Taksim'e çıkarılmadığını düşünüyordum ama ne oluyor ne bitiyor diye kanalları dolaşırken 24'de durdum. Yiğit Bulut "Taksim'in altından tünel geçecek, o tüneller insan yapımı, üzerinde yüz binlerce kişinin tepinmesini kaldıramaz" tarzı bir şeyler söyledi, bana haklı da geldi. Bence bundan sonra Taksim'e izin verilmeyebilir.

Şu Taksim'e çıkma işini ve çıkarmama işini gurur meselesi yapmalarını ben anlayamıyorum.
Kutlayacaklar Kazlıçeşme'ye veya başka bir noktaya gidip kutlasa, veya onları Taksim'e alsalar kutlayacaklar ne kaybeder, devlet ne kaybeder?

El Colgado

bu bir guc gosterisidir. ben solcu degilim ama adamlar orda kutlamak istiyosa izin verin nolmus. resmen guc gosterisi yaptilar kopruleri kaldirdilar. kirk bin polis dizmisler. basbakan padisah yaverleri de meclis-i ayan. benim arkadasimin atasehirde doktor kontrolu vardi gidemedi. bir arkadasim toriumda calisiyo nasi gidicem diye hesap yapiyo. boyle adalet olmaz.

NoPasaran

Taksim semboldür ve orada kutlanması gerekiyor işci bayramının..

Erhun git kazlıçeşmede kutla diyorsun o halde Beşiktaş neden İnönüde ısrar ediyor. Devlet bırak git sana stat yapalım diyor yeterki burayı bize bırak neden gitmiyorl..

İşçiler içinde TAKSİM öyle bir yer..

Yiğit bulut denen dönme dolabın nasıl bir mühendilik hesabı varmış. Vay anasını be...

Yarın bi gün milli maç sonrası yada yılbaşı günü Allah Taksimi korusun o halde..

Gidilip kutlansaydı herşey biterdi..Hiç birşey olmazdı..

Burada insanlık suçu bile işleniyor o biber gazları ile ama basının yönlendirmesi hep adam suçlu..

Büşra o taşlar taşınmıyor o taşlar ayrıca oradan sökülen taşlar..

Bazı yanıcı maddelerde Polisin biber gazı sıkacağını bildikleri için gidiyor..

Sen kaşırsan bazılarıda kaşır sürekli..

Allah sonumuzu bu faşişst yönetimden kurtarsın ne deyim..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Yiğit Bulut'u ilk çıktığından beri takip ediyorum. Haber Türk yazarıyken bir anda tavrıyla birlikte makamıda değişti biliyorum. Ama söylediği şey bana saçma gelmedi. Ne kadar doğrudur yanlıştır mühendisler vs., işin içinde olanlar bilir olayın dışında olup konuşmak haddime değil.

Beşiktaş örneği kusura bakmayın ama son derece saçma. Biri SEMT takımı, diğeri tüm dünyadaki işçilerin bayramı. Semt takımı maçlarını semtinde oynar, gerçi bu futbol düzeninde gelişimimiz artarsa 100 bin kişilik stad yapmamız gereken günler gelirse mecburen oradan ayrılacağız. Belli başlı meydanlar zaman içerisinde sembol olmuştur ama bazı sebeplerden orada olamayacak deniyor, sağduyulu davranmayan herkesin suçu var bu olaylarda.

Polisin tutumunu burada destekleyen yok. Destekleyecekde yok. Ama kimse bana Taksim'e çıkmayı zorlayanların masum işçi olduğunu anlatmasın, boşa konuşur. Ön planda her zaman sol örgütler oluyor.

Tarlabaşı'nda bir lise son sınıf öğrencisinin başına silahla atılan biber gazının kapsülü gelmiş, kafatası çatlamış. Durumu ağırmış, inşallah düzelir, 1 ay sonra lysye girecekti diyor ablası. Onu yapan polisi bulurlarsa dava açıp cezasını da versinler. Ama lise öğrencisinin orada işi ne? İnsanlar küçük yaşta etki altına çabuk girebiliyor.

Yazdıklarımdan dolayı AKPli sananlar oluyor, başka bir konuda doğru gördüğümü yazdığımda başka bir ortamda solcu sananlarda olmuştu. Direkt bir etiketleme merakı baş gösteriyor. Hiç bir partiyi desteklemiyorum çünkü hepsinin doğru yönü de var hatalı olduğu yönü de. Doğru gördüğümü de yanlış gördüğümü de açıklayacak ortam olduğunda söylerim.

Milletin iş yerine, arabasına zarar vermelerini nasıl karşılıyorsunuz onu da sorayım unutmadan?

Son olarak, semboldür tamam bir şey diyen yok ama bugün orada kutlansa inşaattan dolayı olası bir terslikte suç yine polise veya sorumlu kimse ona kalacaktı. Ülkemizde ne yaparsan yap suç oluyor. 1 yıllık gidip başka bir alanda kutlasan ne olacak?

CR7

bu yönetim mi faşist :-\

edit: şimdi düşündüm de doğru olabilir :D
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ilhan mansız_melis

Geçtiğimiz senelerde izin verildi Taksim'e ve genel olarak olaysız geçti kutlamalar.

İstanbul yönetimi işi inada bindiriyor o kadar.

Simurg

Abi ordan sökülmüş taşlar mı sopalar nerden geldi
Savunulacak yönü yok orda yapılan olayların
bile bile gidildi sırt çantalarıyla içindeki maddeleri sağa sola atıp zarar verilmek için gidildi
sapanlar vs..
Sırf hükümet karşıtlığı yapıp olay çıkartmak için.
Polise bomba attılar.
İşçi ve bomba komik yahu
İşçi mi gitti oraya kutlamaya oraya gidenler içinde işçi yok.
İşçiler tatil yapmıyor zaten işçi bayramında
tatil yapanda varsa evinde geçirmiştir bayramını
Diğerleri zaten olay çıkartmaya gitti.
Kadıköyde neden olay çıkmadı
Başka zaman kutlamalara izin verili yordu bu sene çalışmalar var denilerek iptal edildi.
Geçici olarak. Bunda ısrar edilecek bi şey yok.
Esnafın malına zarar verilmesi sopalarla dükkanlara saldırılmadı.
Polis hep kötü polis düşüncesine katılmıyorum.
Kaç kişi yaralandı hem polis hem vatandaş.
Sırf olay çıkartmak için kimsenin aslında umrunda değil işçi bayramı.

BEŞİKTAŞK

NoPasaran

Genelde solcular ?

Bu nasıl bir ithamdır Allah Aşkına..

Solculardan başka meydanlara inen yokki zaten hiç bir zaman..

Bazılarını sadece şehit cenazalerinde görüyoruz..

Memleket elden giderken CUMHURİYET MİTİNGLERİNDE yer almayanlar
İşçiler ankarada işten çıkarılırken onlar adına açlık grevinde bulunmayanlar
Türk ordusu türk askeri ayaklar altına alındığında olmayanlar
Yine silivride ki Cumhuriyet gösterilerinde yer almayanlar
hatta hepsini geçtim 23 nisan 29 ekim 19 mayıs gibi milli bayramlarda olmayanları

zaten bu meydanlarda ancak hayallerini görürsünüz..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Simurg

ben solcular diye itham etmedim kendin öyle görüyorsun demek ki abi :)

BEŞİKTAŞK