Ana Menü

Banka borçlarımız azalıyor..

Başlatan NoPasaran, Ocak 05, 2013, 01:40:06

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu ÜyeBerk Hacıgüzeller, BJK TV'de katıldığı Söz Yönetim'de programında önemli açıklamalar yaptı.

Beşiktaş'a ve Onun Marka Değerine Güvendik
"Biz ilk göreve geldiğimiz günlerde şirket anlayışı itibarı ile iki ana başlığın hakim olduğu bir anlayış ile karşılaştık; kriz ortamı ve kaos ortamı. Bu kaos ortamında maalesef yanlış bir takım yollar izlendiğini fark ettik. Kriz ortamında ise yarın ne olacağını bilemeden o günü yaşayıp, yarına hazır olmak gibi bir durum vardı. Göreve geldiğimiz ilk 6 ay bu iki durum ile mücadele etmek ile geçti. Biz Beşiktaş'a ve onun marka değerine güvendik. Ne yapacağımızı da biliyorduk. Ortada zaten bir tane doğru vardır, eğer o doğruyu biliyorsanız geriye sadece zamana karşı yarışmak kalıyor."

Yönetim Kurulu Arkadaşlarımızla Kader Birliği Yaptık

"Beşiktaş'ın UEFA'ya katılamama nedeni, 30 Haziran 2011 ve 30 Eylül 2011 tarihleri itibariyle UEFA'ya verilmesi gereken ara dönem bilgi ve belgelerinin yanlış beyan sebebi ile yanlış raporlanması sonucunda, UEFA'dan men durumuna getirdi Beşiktaş'ı maalesef. Bu bizi moralman etkiledi. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte kader birliği yapmıştık. Herkesin farklı hayatı varken bir ortak noktada biraraya gelmiştik. Bu noktada önümüze bakmaya karar verdik hep birlikte. Ve bu işin içinden de dayanışma ile çıkacağımızı düşündük."

Beşiktaş Büyük Ölçekli Bir Şirket

"Beşiktaş büyük ölçekli bir şirkettir. Hem dernek tarafında hem anonim şirket bazında takip edilen şirketler itibariyle bakarsanız işlem bazında da büyük ölçekli bir şirkettir. Son 8 yılda işlem hacmi girişler ve çıkışlarla birlikte 2 milyar dolar civarındadır.

2012 yılının 3 aylık dönemine (1 Haziran-31 Ağustos) baktığımızda diğer futbol kulüpleri anonim şirketlerinin faaliyetlerine kıyasla Beşiktaş ilk defa brüt kar elde etmiştir. Beşiktaş'ta brüt karda 3,8 milyon tl'lik bir kar söz konusu ve faaliyet karında da 1,6 milyon tl'lik bir kar söz konusu. Bu 2012'nin ilk 3 aylık döneminde Beşiktaş'ın giderlerini azalttığı, gelirlerini arttırdığı anlamına geliyor."

Aklımızın Ve Vicdanımızın Onaylamadığı Şeyler Yapmayacağız

"Beşiktaş artık bundan sonra karlılık amaçlı politikalar izleyecektir. Bundan önce sadece başarı odaklı politikalar izlenip harcama yapıldı ama bundan sonra hem başarıya endeksli hem de karlılık hedefli kararlar görecektir yatırımcılarımız ve taraftarlarımız. Doğru harcamalar yapılacak. Gelir kaynağı olmadan ilave harcamaların altına imza atılmayacak. Aklımızın ve vicdanımızın onaylamadığı hiçbir şey yapmayacağız. Burada kamu hizmeti gördüğümüze inanıyorum."

Borçlarımız 121 Milyon TL'ye İndi
"Para kaynağınızın ne olduğunu bilerek harcamalar yaparsanız, gelirleriniz giderlerinizi karşılar, bu beraberinde karlılığı ve büyümeyi de getirir. Banka ve faktöring borçlarımız 153 Milyon'dan 121 Milyon TL'ye indirilmiştir. Bu borçların tamamını bir anda kapatmamız zaten mümkün değildi ama bu borçların yapılandırılması anlamında ciddi bir aşama kaydettik.

Beşiktaş belkide ilk defa en son yaptığı kredi görüşmelerinin neticesinde herhangi bir kişinin şahsi kefaleti, şahsi taahhütü, kişisel garantisi veya kişisel sözü karşılığında buna bağlı kalmaksızın bir kredi anlaşması yapmıştır. Bu gerçekten bir kulübün, bir anonim şirketin ileriye dönük hedeflerinin ciddiye alındığı, gerçekten ileriye dönük bütçe dinamiklerinin değer gördüğü anlamı taşır. Bu kredi 10 senelik 30 milyon dolarlık bir kredidir. Ve sadece Beşiktaş'ın kendi kaynaklarının garantisi vardır."

Borçların Yapılandırılmasında Ciddi Aşama Kaydettik

"Beşiktaş sözlerini tutan, taahhütlerini yerine getiren, tutamayacağı sözleri vermeyen ve bundan sonra da vermeyecek olan bir kulüp olacaktır. Bu dönem içerisinde tutamadığımız sözler olmuştur. Biz geçmiş dönemden devreden 48 milyon TL'lik borcun 39 milyon TL'sini futbolcu ve menajerlik ücretleri olarak ödedik. Bonservis bedeli olarakta yaklaşık 9-9,5 milyon TL'lik bir ödeme yaptık. Geçmiş sezondan bu sezona devreden tutarlar itibariyle söylüyorum. Toplamda banka ve factoring borçlarımız 153 milyondan 121 milyon TL'ye indirilmiştir. Ben borçların yapılandırılması anlamında ciddi bir aşama kaydettiğimize inanıyorum. Sözlerimizin yerine getirilmesi bundan sonra da devam edecektir.

Beşiktaş yavaş yavaş olumluya gidiş seyri gösteriyor. Bir önceki borçlanma ile şimdi yapılan borçlanma arasında olumlu gidişat var. Gerek faiz oranında, gerek teminatlandırmada. Bundan sonra da inşallah Beşiktaş'ın borçlarını yapılandırma konusunda daha olumlu şartlarda sonuçlar elde edeceğiz. Bu sadece ve sadece Beşiktaş'ın kendi gücüyle olabilecek birşey. Bunu da Beşiktaş yapacaktır.

Ocak ayına geldik, ödemeler yapıldı. Başkanımızında daha önce ifade ettiği gibi biz bazı şeylerde yüzde yüz emin olmadan konuşmamayı tercih ediyoruz. Beşiktaş planladığı doğrultuda ilerliyor. Ödemeler planlandığı gibi yapılmıştır."

Fulya'da Kira Gelirini 15 Milyon Dolar Seviyesine Çıkaracağız

"Toplamda potansiyele baktığınızda Fulya Süleyman Seba projesinin yıllık kira getirisi 15 buçuk milyon dolar. Bu zaten zamanında açıklanmıştı. Fakat biz göreve geldiğimizde bu kiraların ancak 5,4 milyon dolarının tahsil edildiğini gördük. Yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde bu kira nispetini 9. ay itibariyle 7,5-8 milyon dolara çıkarmış vaziyetteyiz. Geri kalan kısımla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Ben inanıyorumki her iki tarafta önce vicdanını ortaya koyacak ve Fulya'daki kira gelirini 15 milyon dolar seviyesine çıkartacağız hep birlikte. Biz Beşiktaş'a ve kendimize güveniyoruz. Camia olarak kenetlendik. Hem başarı hemde kenetlenme hususunda örnek olacaktır Beşiktaş."
Kaynak: Bjk.com.tr
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

El Colgado

Sportif açıdan da taçlanırsa güzel olacak her şey. Antalya sene başı transfere para harcamadan bu noktalara geldi, fazlasını yapabiliriz.