Ana Menü

29 Ekim Cumhuriyet Bayrami

Başlatan IL Capitano, Ekim 29, 2012, 10:54:57

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

IL Capitano

Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

NoPasaran

Alıntı yapılan: keskinli - Ekim 31, 2012, 00:11:42
19 mayis
akp»halk kendi kutlasin
chp»devlet kutlasin
29 ekim
akp»devlet kutlasin
chp»halk kutlasin

bu kisir cekismelerle bu ülke 1 arpa boyu yol almaz

CHP nin hiç bir ulusal bayramı Halk Kutlamasın dediğini ben daha duymadım..

Zira diyemez..

Çünkü buna seçmeni en ağır şekilde karşılık verir..

Ama net konuşayım AKP de durum bu değil..

Erdoğan , Halk Dini yerlerde 29 Ekim Kutlasın dese "Abi adam haklı, Cumhuriyeti kurarken Allah'ın gücüyle kazandık"

Erdoğan, Halk Tuvalette kutlasın dese "Abi adam haklı, Atatürk din düşmanıydı"

Diyecek bir seçmene sahip..
...

Milli Bayramlar çoşkuyla meydanlarda kutlanmalı. Bu zamana kadar oldukça sıradanlaşmıştı, saolsun sönen külleri yeniden alevlendirdiler dün yeniden..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

konuyu yanlis yere cekmeye gerek yok
halk kutlasin kutlamasin meselesi resmimi kutlansin sokakta gayriresmimi kutlansin
Fazla uzaga gitmeye gerek yok 19 mayista yasananlara yazilanlara bakarsan anlarsin
Hep baska düsünenlere hakaret hep baskalarini kücük görerek her zorlandiginda baskalarindan medet umarak kücücüldügünün farkina varmak yerine hep baskalarini kötüle..
akp secmenine körü körüne destekliyir de ama kendin 1kere bile chp yi kötüleme
Burada yapilan hakaretler akp ye degilde chp ye yapilsaydi ne olurdu diye.merak ediyorum.
Aslinda tahminde edebiliyorum.her mesajda igneleme var
sanki sizden baskasi bu ülkeyi sevmiyor sizden baskasi herkes vatan haini
burasi besiktas forumu.ayni takima gönül veren insanlarin bulustugu bi noktada kin sacmanin ne geregi var.gidin kinizi siyasi forumlarda dagitin.
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

ERHUN

AKP'liler körü körüne bağlıda CHP'liler değil mi? Bence Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin başına geçmemeliydi. BDP yanlısı açıklamaları var, ama CHP seçmenide çoğu partiyi destekleyenler gibi baştaki adamın görüşlerine bakmadan, yaptıklarına bakmadan partiyi parti adından dolayı destekliyor. Öyle olmasaydı Kılıçdaroğlu şuan o koltukta oturuyor olamazdı bence.

Simurg

İki parti zıtlaşması inatlaşması mevcut bana göre yasak olayı saçmalıktı yürünse nolurdu yani..
Restleşme sonucu ortaya çıkan rezillikler montaj olayları vs..
Galeyana gelen insanlar bölünmeler felan filan yok aslında benim düşünceme göre akpli insan chpli ne dese tersine chpli insan akpli ne dese tersine işler yapıyor.
Yasak olduğu için o kadar kalabalık oldu cumhuriyet bayramı uğruna olduğunu düşünmüyorum
Olay chp-akp kavgası
Cumhuriyet mevzu değil.
(Bana göre)

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

IL Capitano

Alıntı yapılan: keskinli - Ekim 29, 2012, 19:29:42
biraz eglenir sonra dagilirlardi
Bu nasil bir usluptur bana bunu bi zahemt izah eder misin? Ne demek biraz eglenir dagilirlar; hani biz igneliyici yaziyoruz ya. bu ne?  Afyonkarahisar pamuk festivali mi bu? Senin, benim , cocuklarimizin, her akli basinda Turkiye vatandasinin gururlandigimiz bir gercegin kutlanmasi bu. 88 yildir niye sorun olmuyordu da simdi di mi oldu? Ama dagdan köye geri dönus yapip "gunah cikaran" teroristleri orkestra ile karsilamak yakisir bu hukumete. Hayir söylemiyim yazmiyim diyorum ama elimde degil. Bu nasil bir bagimliliktir anlamiyorum.
Yalniz daha öncede yazdim keser döner sap döner, devir döner hesap döner, Sultan Suleymana kalmadi ak partisine mi kalacak ??

ERHUN

Bana yazılmamış ama dışarıdan gördüğümü yazayım, keskinli bence orada iğneleyici bir şey yazmamış.
"Yasağın ne lüzumu var, yürürler, eğlenirler" yazıyor, ben orada iğneleme görmedim. Hatta haklı buldum. Yasak olmasaydı, (sırf Ankara için değil her şehir için geçerli) toplanan kalabalıklar büyük ihtimal önce fener alayı yapardı, sonra marşlar-şarkılar-türküler eğlenip, cumhuriyet bayramını kutlayıp evlerine dönerlerdi.

En azından ben böyle anladım.

IL Capitano

Kendisi aciklasa daha iyi olurdu bence. "Biraz eglenirler sonra dagilirlardi" Cumhuriyet bayrami icin biraz hafif kaliyor. 3. turp festivali degil bu. 89 yillik Cumhuriyetin kutlanmasi. Sizin burda bunlari rahat rahat yazabilmenizin gercegi.

keskinli

Alıntı yapılan: IL Capitano - Ekim 31, 2012, 14:53:33
Alıntı yapılan: keskinli - Ekim 29, 2012, 19:29:42
biraz eglenir sonra dagilirlardi
Bu nasil bir usluptur bana bunu bi zahemt izah eder misin? Ne demek biraz eglenir dagilirlar; hani biz igneliyici yaziyoruz ya. bu ne?  Afyonkarahisar pamuk festivali mi bu? Senin, benim , cocuklarimizin, her akli basinda Turkiye vatandasinin gururlandigimiz bir gercegin kutlanmasi bu. 88 yildir niye sorun olmuyordu da simdi di mi oldu? Ama dagdan köye geri dönus yapip "gunah cikaran" teroristleri orkestra ile karsilamak yakisir bu hukumete. Hayir söylemiyim yazmiyim diyorum ama elimde degil. Bu nasil bir bagimliliktir anlamiyorum.
Yalniz daha öncede yazdim keser döner sap döner, devir döner hesap döner, Sultan Suleymana kalmadi ak partisine mi kalacak ??

bu uslupta ne var anlayamadim,usluplarla ilgileniyorsan tüm yazilanlari oku bi istersen kimin uslubu bozuk cabuk anlasilir
bayramlarda ne yapilir??eglenilmezmi?
örnegin bogaz körüsünde yapilan gösteri eglendirmedimi insanlari?
cumhuriyet bayrami diye eglence olmayacakmi?sanatcilar gelmeyecekmiydi oraya sarkilar türküler okunmayacakmiydi?
bütün bunlar olurken eglence olmayacakmiydi?agitmi yakilacakti?
yasak sorunu olmasaydi insanlar eglenip polisle karsi karsiya gelmeden dagilsalar kötümü olurdu?
dagilsalar yerine hangi kelimeyi kullanabilirdim?kalabaligin cok oldugu yerden ayrilmalara dagilmak denilir,mactan sonra evlerimize dagildigimiz gibi
niyet okumayi önyargiyi biraksaniz bu söylediklerimde kötü bi sey olmadigini anlardiniz
isteyen istedigi yerde,istedigi bayrami kutlasin yasak olmasin.polis sadece durup dururken olay cikarana sert ciksin.tas atana molotof atana sert ciksin.
her yerde bu kürt acilimini kullaniyorsunuz,o cirkin görüntüleri kullaniyorsunuz
kürt acilimina karsi olabilirsin en dogal hakkin,düsüncene saygida duyarim ama bu düsüncenin samimiyetini sorgularim. sadece akp ye karsi degil  chp ye karsida ayni fikri savunursan samimi olursun.daha dün baydemiri ziyaret eden kilicdaroglu ne dedi,bi arastir istersen senaryo yazip daga kacan dagdaki teröristlere arkadaslar iyi cocuklar diyenleride kinarsan samimi bulurum.doguda af diyen batida özür yanlis anlasildim diyenleride yargilarsan samimi bulurum.meclise leyla zanalarla  kolkola girenleride yargilarsan inanirim samimiyetine

dünya tabiiki ak partiye kalmayacak,cok dogru
önemlide degil daha iyi hizmet edecek olan varsa o secilsin.kesinlikle senin düsündügün gibi bi bagimlilik yok.
ama halkiyla barisik bi muhalefet gelene kadarda gitmeyecege benziyor
yani keserin sapin dönmesi uzun sürecege benziyor
dipnot olarakda sunu sorayim:senin deden bu vatan icin savastida benimki savasmadimi?
benim rahat yazabilmem icin benim ecdadim savasmadimi?
biz rahat yazabiliyoruzda sen yazamiyormusun?
Atatürk,cumhuriyet tekelinizdede haberimizmi yok?
merak etme atatürkünde cumhuriyetinde özgürlügünde kiymetini bilen bi insanim,bu degerler icin canlarini feda eden ecdadimizada her zaman duaciyim

IL Capitano

Biliyorsun aslinda bu tur polemiklere girmek istemedigimi. Butun yil boyunca uzak durmaya calistim aslinda. Ilk basta yazdiklarina bir sey demek istemiyorum, sezgilerimde yanilmis olabilirim. Kusura bakma. Ama alttan bir ince igneleme sezmistim.
Gelelim geri de yazilanlara. Chpli degilim. Kendimi human, demokrat olarak göruyorum, tabiiki sol kanat. Kurt acilima karsi bi problemim yok, yalniz ak partisi bir seyler denemek istedi, birilerinin agzina bal calacakti ama isi agzina yuzune bulastirdi, sadece cok fazla girmeden bunlari söyleyebilirim. Tatlises , Avsar televizyonda birbirlerine Chavani?  bashi dedi diye kurt acilimi olmaz veya trt sheshle .
Neyse bu dede filan konusa hic girmek istemiyorum, bi alinganlik sezdim orda "sanki sen yazamiyor musun" a gelmis konu. Maalesef ulkenin belli bir kismi su anda devlet baskisi yuzunden istediklerini yazamiyor,yapamiyor,yasayamiyor,söyliyemiyor, Ataturk resimleri asamiyor, Turk olmak nerdeyse suc olacak. Ataturkun getirdigi Cumhuriyet sayesinde su an hukumette olan parti maalesef Cumhuriyet insanina yasaklar koyuyor. entrikaya bakar misiniz? trajik komedi.
Konu cok farkli yerlere gitmeye basladi. Konuyu acarken amacim bu degildi.

keskinli

türk olmak suc degil olamazda ama türk olmak bi üstünlükde degil,sonucta hepimizi Allah yaratti
bizim milliyetciligimiz bu degil
tüm anneleri severiz ama en cok kendi annemizi severiz
tüm milletleri irklari severiz ama en cok kendi milletimizi irkimizi severiz
en büyük milliyetci ülkesine en cok hizmet edendir
dolayisiyla atatürkü falan tartismam carpilirim sonra
kürt aciliminda rezil bi görüntü yasandi ama bu görüntü örgüt tarafindan bilincli bi sekilde sabote edildi.bunlari söylemek zor ama türkiyede cok büyük bi problem var bunu cözmek icin bir sürü yol denendi maalesef basarili olamiyoruz Allah sonumuzu hayir etsin
hükümetler bazi yerlerde bazi konularda yanlis yapabilirler ama bunu tüm secmenlerine hakaret ederek yargilamak cok yanlis,ki hükümetin milletvekilleri bile bu yasaklamayi dogru bulmadiklarini acikladilar
bu hükümet bu yasakla hata yapti daha önceki hükümetler baska yasaklarla hata yapti
o zamanki hükümetlerin yasakci zihniyeti simdiki hükümeti getirdigi gibi yarin bu hükümetin yasaklari baska hükümet getirebilir
ama hükümler degistikce sokaga cikanlar degismemeli,bugün yasakci zihniyete karsi cikan yarinda baska yasaklara karsi durmali.haksizlik banaysa karsiyim baskasinaysa raziyim mantigindan kurtulup tüm gereksiz yasaklara karsi cikilmaliki bu kutuplasma bitsin
alinganligim surada geliyor;benim yanlis uslubuma karsi cikiyorsan  kurallari asip uslubuna küfür ve hakaret koyanlarada tepki koymalisin.bunu herkes icin diyorum,hatayi kim yaparsa yapsin hata diyebilmeliyiz.

eRe

gecen sene secım konusunda Ataturk posterı asılıyken gelıp polıs ındırmemı ıstemıs kavga etmıstım ve ceza yazacaklarını belırtmıslerdı.
Uşakta videolarını bulursam paylaşıyım ali kırcada dalga geçmiş bir ti ye alma videosu yapmıştı arabada Türk bayrağı ile dolaşmak yasaktı diğer ırklara kışkırtma diye
şimdide 29 ekimde elinde Türk bayrağı olanlar tekmeleniyor.
taşla sopayla polıse saldıranlarla Türk bayrağıyla bayramda yurumek ısteyenler bır tutuluyor!
88 yıldır bu ulkede sorunlar oldu.
sağ-sol çatışması oldu yıllarca
darbe oldu en ciddisi
ama hiç bir zaman cumhurıyete bu kadar zarar verilmeye çalışılmadı
veya Atatürk ün adını bu kadar çok kirletmeye çalışılmadı

vanda okullar yıkılıyor Atatürk ilkokulu adını Tenzile ilkokuluna dönüşüyor
bu nasıl bır hırstır
Veya hangi üniversite şuan bulamadım onu da paylaşırım fotoğrafını
Atatürk büstü kaldırılıyor
Bir tarafa tayyip sözü ekleniyor bir tarafa gül sözü ekleniyor
bu nasıl bır hırs nasıl bır olgudur.

bu neyin ve kimi çekememezliktir.Sağ sol önemli değil cumhuriyet elden gidiyor ve hala bu gidişi destekleyenler var ya onlar da bizim egemenliğimizi çaldığı için baştakilerle birlikte kul hakkı alıyor.

Dini sömürenler unutmasın ki yukarıda Allah var ve bizim egemenliğimizi çalmaya çalışanlarda aynı Allah tarafından yargılanacak...
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

keskinli

90 li yillarda laiklik elden gidiyor diye yaygara koparildi,baskilar yapildi tutuklamalar oldu yasaklar kondu hükümetler yiklidi
bu yasak sonunda akp hükümet iktidar oldu
10 sene gecti baktilar laiklik gitmiyor,hic bi seyde degismedi
simdide cumhuriyet gidiyor diye yaygara kopariliyor
polis türk bayragi tasiyana vurdu deniliyor ama o bayragi siper yapip polise yumruk atilmasi söylenmiyor,polisin kafasina yagan siseleri taslari söylemiyorum bile
polisi savunmak icinde söylemiyorum ama buda bi gercek
atatürkün adi nasil kirletdildi aciklamalisin
kirletilmeye calisilsada bunu basaramazlar
ama söyle bi gercek var bunu kabul ediyorum türkiyede % 10 civarinda atatürke kökten düsman olanlar var
ama bunlarin bi gücü yok
zamaninda süleyman demirel üniversteleri stadlari kurulurdu simdi tayyip stadi kuruluyor ama bunu yapanlar kraldan cok kralcilar.böyle bi devlet politikasi yok
hic kimse merak etmesin bu ülke ilelebet cumhuriyet bicimiyle yasayacak
cumhuriyetin tadina varpta baska bi rejim sekline gecen bi ülke bilmiyorum
dini sömürenlerde atatürkü sömürenlerde ayni degirmene su tasiyanlardir
ne din nede atatürk tekel altina alinamaz

IL Capitano

Bak abi , sen istersen kabul et istersen etme (yalniz artik bazi konularda hukumetin yanlislarini kabul etmen bile beni cok memnun etti -) Turkiyede bir polis devleti yasaniyor. yuzde elli oyla gelmis bir hukumetin daha demokratik bir yapida olmasi, yasaklari kaldirmasi gerekirken, ya taraf ol ya bertaraf diyen bir basbakan var ulkenin basinda. Kürt acilimi fiyasko,dedigin gibi, Süriye "acilimi" berbat, Eskidende böyleydi , yanlisti diyerek uste cikinilmaz bence, biz simdiyi yasiyoruz. O zaman savundugun partinin eskilerle hic bir farki kalmiyor. Bide orda yasayan insanlarin kaygilari olmasi dogal onlar ordalar.
Neyse bu tartisma demiyelimde yazdigimiz yorumlardan ben memnun kaldim.  :)
Ayrica bu Türkiye Genclik Birligi hakkinda bilgisi olan var mi? Burdaki konuya biraz yakin oldugu icin burda soruyoum.

NoPasaran

Alıntı yapılan: ERHUN - Ekim 31, 2012, 13:12:13
AKP'liler körü körüne bağlıda CHP'liler değil mi? Bence Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin başına geçmemeliydi. BDP yanlısı açıklamaları var, ama CHP seçmenide çoğu partiyi destekleyenler gibi baştaki adamın görüşlerine bakmadan, yaptıklarına bakmadan partiyi parti adından dolayı destekliyor. Öyle olmasaydı Kılıçdaroğlu şuan o koltukta oturuyor olamazdı bence.

Chp, Mhp gibi ayrimci gorusu savunan bir parti degil bunu anlamak lazim..

En azindan siyasi manifestosu boyle
Aşk bu Aşk !

volkanca.net